Skocz do zawartości

Vieworld Black&Red Design


Recommended Posts

Witam,
po wielu tygodniach przemyśleń, odpowiedziach na kilka moich tematów i zapełnieniu skarbonki przyszedł długo oczekiwany czas na zmianę przeze mnie obecnego laptopa na coś nadającego się lepiej do fotografii i grafiki, a przy okazji wyglądającęgo jakoś. Obiecałem wcześniej podzielić się złożonym sprzętem, więc zakładam ten temat. Sprzęt zamawiam po niedzieli, potem pozostaje trochę oczekiwania na całość, ale mam nadzieję do końca miesiąca móc się pochwalić złożoną zabawką i na niej pracować.
 
Główne części w środku:
 
BUDA: Lian Li PC-A61WX
FANS: Alpenfohn Wing Boost 2
PSU: Enermax Platimax 600
MOBO: ASRock Fatal1ty Z97 Professional
CPU: i7-4790K + Noctua NT-H1 + Corsair H110
GPU: EVGA 660 3GB Signature2
RAM: G.Skill TridentX 2x8GB 2400/10
 
Plany najbliższe (2014/2015):

 

Lianka - powiększenie okna, przerobienie frontu, dokupienie mat wyciszających (jeśli będzie trzeba)

Evga - wykonanie backplate

Platimax - zamówienie nowych kabli w oplotach

Asrock - podświetlenie płyty głównej

SSD - wykonanie naklejek

 

Plany przyszłościowe (2015/2016):

 

- dokupienie 16GB ramu

- wymiana dysków na 4x512 Samsung 850Pro

- wymiana Qnapa na model 2 lub 4 dyskowy

- wymiana grafiki na GTX 880 8GB

- custom LC lub przejście na H220x + 360mm (po zakupie 880)

- przejście na 5960X (?)

 

 

na tę chwilę to wszystko, jak cokolwiek do mnie przyjdzie to krótkie (albo i długie) info będzie ode mnie ze zdjęciami. Z góry uprzedzam, że wszelkie zmiany będą wykonywane w dużych odstępach czasowych (w planach zmiana auta, przemalowanie domu + urządzenie 2 pokoi). 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No no, tyle się słyszało o tym projekcie że pierwszy raz zapuszczam monitoring i czekam z niecierpliwością. Nie wiem czemu ale ostatnio strasznie mi się podobają nie pomalowane, srebrne wnętrza w pc. Co planujesz z frontem ? 

Link to post
Share on other sites
ASRock Fatal1ty Z97 Professional

 

Będzie robił 3 way sli? Jeśli nie,po co tak droga płyta,kiedy mamy praktycznie  identyczną Z97X Killer?

 

Spokojnie wystarczy na jeden GPU.

Można było dać inny zasilacz RM850 w tej cenie.Zamówiłbyś czerwone naklejki od Eldera.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

- custom jeśli będzie to na samym końcu, kocham design i minimalizm, ale ważniejsze rzeczy są na głowie póki co zanim będę mógł wydać na LC. Odnośnie płynu to tutaj sprawa otwarta, tym bardziej, że osobiście mi się podobają matowe czarne rurki (Tygon, EK).. dodatkowo możnaby dać w niektórych miejscach akrylowe z czerwonym płynem (EK Blood Red, Aquacomputer Double Protect Ultra Red), coś takiego jak tutaj:

 

 

http://i774.photobucket.com/albums/yy27/coolhand_SS/IMG_0039_zps9825eb7d.jpghttp://i774.photobucket.com/albums/yy27/coolhand_SS/IMG_0042_zps05f79b82.jpg

 

 

@PatrykT - to dobrze, ze Ci się podobają, ale model WX ma okno i jest cały czarny hehe. Odnośnie frontu zobaczy się jak ta buda do mnie przyjdzie bo szczerze poza internetem nie widziałem jej jeszcze na oczy.. co do frontu prócz dorobienia logo mam jeszcze kilka pomysłów ale będę wiedział czy któryś ma sens dopiero jak zobaczę budkę na żywo u siebie na biurku. Swoją drogą słyszeć można było sporo bo przez ostatnie około 4 lata zaniedbałem komputery i czuję się jakbym był 100 lat za murzynami (nie obrażając nikogo) tym bardziej, że przesiedziałem te lata na laptopie... SSD to dla mnie będzie nowość i mam nadzieję ogarnąć te bestie z instalacją systemu.. system win7 też będzie nowością bo siedziałem cały czas na viście/xp.. a do tego dochodzi ten cały modding który przed laptopem był dla mnie nowością której nie dotykałem (poprzedni komp stoi za ścianą w obudowie CM Centurion 530... a zaraziłem się tym całym moddingiem przez to forum :D ...więc pewnie sporo błędów mi wytkniecie, co nie zmienia faktu, że jestem wiecznie niezadowolony z grafiki i fotografii swojej i dbam o każdy szczegół więc boję się co z tego wyjdzie w tej obudowie.. tym bardziej jak kiedyś się wezmę za wodowanie na poważniej..

 

@eVerest - odnośnie tej płyty to sprawa jest prosta.. po 1 jest ładniejsza, po 2 i najważniejsze posiada e-sata więc nie muszę zajmować kolejnego slota w obudowie by mieć ten port (potrzebny do Qnapa). Co do zasilacza to miał być RM750 ale Platimax jest jedynym zasilaczem na rynku z którym nie mogłem znaleźć chociaż jednego przypadku z piszczącymi cewkami na świecie stąd postanowiłem zakupić ten zasilacz i liczyć na to, że nie będę pierwszym na świecie komu zapiszczy.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

 

 

Platimax jest jedynym zasilaczem na rynku z którym nie mogłem znaleźć chociaż jednego przypadku z piszczącymi cewkami na świecie stąd postanowiłem zakupić ten zasilacz i liczyć na to, że nie będę pierwszym na świecie komu zapiszczy.

 

Ktoś Ci dał gwarancje ze nie będą piszczały cewki akurat w tym zasilaczu? Jest to loteria. 

 

Wolę już dołożyć do HX 850i Platinum za 650 zł.A mam przynajmniej więcej mocy,full modularne okablowanie co przy moddingu uważam za zaletę.Po co brać na siłę pół modularny zasilacz....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wolę już dołożyć do HX 850i Platinum za 650 zł.A mam przynajmniej więcej mocy,full modularne okablowanie co przy moddingu uważam za zaletę.Po co brać na siłę pół modularny zasilacz....

 

nie wiedziałem, że jest już w sprzedaży.. momentalna zmiana decyzji.. będzie HX750i lub HX850i ;)

 

Hmm jak wrzuciłem w Google pics nazwe budy to wszystkie miały srebrny środek. Sam teraz żałuję że nie wziąłem jakiś czas tem ll pc-a06, a mógłbym ja mieć za 100zl ...

 

tak to wygląda:

 

a61wx-00.jpga61wx-06.jpghttp://www.lian-li.com/tw/files/2014/02/a61-a-04.png

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

wiem widziałem i cenowarkę (tylko z niej korzystam) i ten materiał jak i tę reckę: http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/corsair-hx1000i-platinum-modular-psu-review/all/1/ właśnie na tej podstawie stwierdziłem, że wezmę Corsaira.. i pewnie stanie na 850.. niewielka różnica w cenie a zawsze o ten 1-2 decybele będzie ciszej.. dzięki za informację

 

// to ostatni post odnośnie zmian w sprzęcie przed najbliższym zakupem.. reszta już dobrana, specjalnie nie napisałem kilku informacji na początku (np. o dyskach) by zostawić nutkę ciekawości. Jedynie dam znać, że będą 2x ssd i 1x hdd. Nie chcę by z tego tematu zrobił się dział zestawów komputerowych zamiast workloga ;)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie skończy się zakup bez karty graficznej i pozostanę na zintegrowanej w 4790K.. powód prosty, ktoś mi dziś/wczoraj sprzątnął sprzed nosa ostatnią sztukę i to chyba ostatnią w PL bo jednocześnie zniknęła tez w agito.. najtańszy 'zamiennik' to jest Asus Striker 760/4GB ale na 90% zostawię gotówkę w kieszeni i poczekam na serię 8xx.. jak będzie kasa to się kupi 880/8GB a jak nie będzie to może ktoś będzie sprzedawał classified 770/4GB lub 780 3/6GB w dobrej cenie to się zakupi na forum lub allegro.. 

 

W oczekiwaniu na potwierdzenie zamówienia przez morele, przedstawiam mały update zakupionych rzeczy do pokoju i komputera w ostatnim czasie:

 

 

IKEA Markus czarny | 505zł

http://www.ikea.com/us/en/images/products/markus-swivel-chair__69659_PE184857_S4.JPG

Noctua NT-H1 x2 | 22,50zł z przesyłką

 

Pasta.jpg

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

a ten @eVerest znów stwierdza, że to co wybieram jest nieopłacalne, poprzednie wiadomości odnośnie ssd kazałem usunąć bo to dla mnie było nic innego jak nabijanie postów... Tak czy inaczej uwierz mi, że istnieją ludzie którzy nie używają komputer do gier tylko do pracy. Za 3-4 lata kiedy rozdzielczość 8K zacznie wchodzić na nasz rynek i jednocześnie pojawiać się będą gry w tej rozdzielczości jak i zapewne aktualizacje starszych tytułów to będziesz płakał:

 

"(...)

czemu nie mam 2x 880/8GB

czemu wziąłem 2x 860/4GB

(...)"

 

a na poważnie powiem raz jeszcze... w 2016 o ile portfel pozwoli będę chciał zakupić Blackmagic Production 4K (12bit) co będzie równe z dokupieniem drugiego 128 ssd i spięcia w raid + potrzebą 32GB ramu i na koniec właśnie mieć 780/6GB lub 880/8GB dla w miarę płynnej pracy nad montażem. To wszystko to są póki co tylko plany, do tego czasu oczywiście wszystko może się zmienić, ale zobaczymy... tak czy owak ten komputer NIE JEST DO GIER.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam wątpliwości odnośnie zmiany na 5690x kosztować pewnie będzie ponad 4k, 4 x 850 pro 5000 zł, ddr 4 32 gb - 1500 zł,mobo 1000 zł, gtx 880 8 gb - 3000 zł.

 

ale życzę powodzenia.

 

Zobaczymy czy będzie faktycznie u ciebie w worklogu X99 i Gtx 880 8 gb...

Kiedy będzie reszta podzespołów?

Link to post
Share on other sites

przecież te wszystkie kompotenty w 2016 roku nie będą tyle kosztować... inna sprawa sprzęt ma na siebie zarabiać a jeśli wymiana na X99 nie przyczyni do zarobienia na siebie to jej nie będzie - proste.

 

880/8GB będę planował zakupić na wiosnę, chyba że wyjdzie tylko wersja 4GB w takim wypadku będę starał się kupić nową lub używaną 780/6GB.

 

Co do reszty komponentów morele ciągle nie potwierdziło zamówienia, jedynie napisali, że 2 rzeczy są obecnie niedostępne i jutro mają mi dać znać kiedy i czy będą dostępne. Jeśli przyjdzie długo czekać to zamówię gdzie indziej. Mam nadzieję zobaczyć sprzęt do końca sierpnia u siebie, a i tak do niedzieli mnie nie ma u siebie w domu.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera w najbliższym czasie: LR, PS, AI, ID

a o wymaganiach odnośnie GPU powie wszystko wujek google

... kończę tę dyskusję i wracam do wywoływania rawów %-)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Tak i nie. Jutro mogę odebrać osobiście w Warszawie (dysk ma być w poniedziałek/wtorek dosłany), ale do niedzieli jestem poza zasięgiem (czyt. w weekend zdjęcia ślubne i plener). Więc mam nadzieję móc odebrać wszystko we wtorek. W zeszłym tygodniu przyszła do mnie mikrofalówka z neo24 i po tym przypadku nie wierzę już kurierom w przesyłki ze szkłem (wgięcie w obudowie + pęknięte drzwiczki).. stąd wybrałem odbiór osobisty w morelach.

Link to post
Share on other sites

sam czekam.. ale w budzie będzie pustka bo ostatecznie GPU nie będzie jak wspomniałem... więc co tu oglądać  :rotfl: z czasem wpadnie jakieś gpu + następne 2 kostki ramu + pewnie jakiś ssd i hdd.. chyba, że odpalę warsztat w garażu i coś powycinam czasem no zobaczymy.. póki co można tylko gdybać póki nie zobaczę tej budy i rzeczy w pokoju.. co i tak przesiadka z 5 letniego laptopa dla mnie będzie jak pierwszy rower na komunię dla dzieciaka.. i co z tego, że zielony i wszyscy na ulicy się z Ciebie śmieją.. dla Ciebie to radocha.. tak samo tutaj jak ktoś się przyczepi do jakiegoś kabelka to biada jemu! ja będę w ósmym niebie haha  %-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

UPDATE #09/09/2014

 

Wczoraj odebrałem paczkę.. razem z obudową wyszło 140x70x70cm i ponad 30kg wagi (dobrze, że ta obudowa aluminiowa bo bym nie wyjął samemu z auta bez wózka widłowego). Nie będę dużo pisać, niech zdjęcia przemówią. Miałem wykonać każdej rzeczy po jednym zdjęciu ale wczoraj byłem po całej nocce projektowania bez snu i zasnąłem przy aparacie a dziś czas na składanie więc musicie się nacieszyć tym co poniżej. Gdyby ktoś chciał zdjęcia jakiejś konkretnej rzeczy to mogę je dorobić.

 

_DSC9626.jpg

_DSC9628.jpg

 

Lamptron FC5 V2 - myślałem, że to będzie większe a to tylko kawałeczek płytki i koniec, tak czy owak panel przedni bardzom i się podoba, jest bardzo minimalistyczny i tego oczekiwałem a także do jakości wykonania nie ma co się przyczepić - nawet gałeczki nie są zbyt płytkie i będzie za co złapać

 

_DSC9650.jpg

 

Corsair H110 - miał być Swiftech H220x ale w PL nadal nie było, poza tym stwierdziłem, że gdybym chciał wodować przyszłą grafikę 9xx i X99 w przyszłości to wtedy jednak bym wolał pobawić się customem niż używa AiO Swiftecha.. więc wybór padł na corsaira. Trochę przybrudzona chłodnica była, ale damy radę. 

 

_DSC9640.jpg_DSC9644.jpg

 

Alpenfohn Wing Boost 2 (4x120 + 2x140) ajć! jakość wykonania taka, że nie ma się do czego przyczepić. Jedynie czerwień jest jakaś jasna, na zdjęciach wydawało się na coś bardziej krwistego a to takie ni to róż ni to bordo ni to czerwień. W budzie jednak będzie ciemniejsze i nie będzie przeszkadzać - może nawet fajnie zagra i trochę ożywi ciemną mobo - ale o tym zaraz. Kiedy porównałem jakość ich wykonania do tych załączonych do H110 to corsaire schowałem ponownie do pudełka i nie zamierzam ich nawet podłączać by sprawdzić ich faktyczną kulturę pracy..

 

_DSC9653.jpg

 

Kingston FCR-HS3 - pozostając przy czerwieni i braku slotu pamięci w obudowie trzeba było w coś zainwestować. Podobno to najlepszy czytnik pamięci i wyciska siódme poty z kart pamięci - zobaczymy w praktyce co wyciśnie z moich kart Extreme Pro Sandiska...

 

_DSC9658.jpg_DSC9655.jpg

 

Asrock Z97 Professional - piękna płyta! naprawdę do końca nie byłem przekonany czy ją brać czy coś innego. Ostatecznie postawiłem, że tylko ta poza niebieskimi posiada E-Sata więc jednak ją wybiorę mimo, braku przekonania do pomarańczowo-czerwonego widocznego na zdjęciach prasowych. I stało się, nie jest to taka barwa... to bardziej taka ciemna czerwień połączona z bordowym.. takie intrygujące bo nie wali po oczach jak czysta czerwień, podoba mi się.

 

_DSC9632.jpg_DSC9636.jpg

 

Logitech G400S - myszka z polecenia użytkownika @stelek.. całe życie nie byłem przekonany do kosmicznych myszek, a te kwadratowate czy z wycięciem na kciuk były dla mnie nie do przyjęcia.. długo się zastanawiałem ale wszystkie stare i ostatnio kupione myszki już mi się całkiem rozleciały (włącznie z MS Microsoft IntelliMouse, Razer Deathadder, Copperhead) i jadę teraz na jakimś 10letnim HP warty może 5zł... dwuklik na LPM jest, scroll się przycina... a ten Logitech to bardzo fajna jednak myszka, miałem nadzieję, że będzie trochę większa (mam wielką łapę) ale w końcu będę miał znów działając myszkę z mozliwością zmiany czułości w przyciskach.. nie gram w gry.. więc trochę bardziej proste wymagania posiadam.

 

_DSC9651.jpg_DSC9652.jpg

 

Logitech K290 - kupiona do pary do myszki. Miała być płaska, czarna, cicha, na kabel. I taka jest jest. Jedynie dół obudowy jest niebieski... na zdjęciach widziałem tylko górę, nie wiedziałem, że ona jest niebieska (!) + kabel niebieski... ładna barwa ale totalnie mi nie pasuje do niczego co bym miał... w pokoju.. będzie trzeba kupić folię i obkleić klawiaturę + oplot na kabel... koniecznie.

 

_DSC9661.jpg

 

Brother J552DW - mój canonik IP4500 wyzionął ducha w zeszłym roku i 12 miesięcy (równo) przeżyłem bez drukarki. To było ciężkie doświadczenie tym bardziej, że najbliższy punkt xero mam 12km od domu, więc pracując w domu i z potrzebą wydrukowania umowy w celu wysłania jej na poczcie musiałem tracić 10zł na benzynę by wydrukować jedną stronę A4... Ten Brother podobno po podłączeniu do gniazdka samemu czyści głowicę w celu by nie zaschły. Ciekawe jak to działa w praktyce i czy nie będzie się odpalać o 3:00 rano kiedy akurat chodze spać. Do tego Wi-Fi w drukarce jest dla mnie nadal nowością i mam nadzieję, że będzie działać ponieważ chcę ją wstawić do szafy w drugim krańcu pokoju.

 

_DSC9671.jpg

 

Lian Li A61 - królewskie danie podano! ta obudowa jest piękna, wszystkie faktycznie idealnie spasowane. Trochę boli fakt, że obudowa jest ze zwrotu poprzedniego klienta (przekreślony list przewozowy), chwilę się zastanawiałem jaki był powód. Okazało się, że widać po odklejeniu folii z szyby... posiada ona 3 przytarcia. Niezwłocznie udałem się po 'zestaw naprawczy' niestety jednak nic nie pomogło. Chciałem wykonać zdjęcie ale ta szyba jest lustrzana a więc nic nie wskórałem bo wszystko w pokoju mam kontrastowe i się odbijało w szybce.. no cóż musicie mi zaufać na słowo. Chciałem zwrócić towar ale to się mija z celem bo przecież znów miałbym tydzień w plecy a bawić się na pająka nie zamierzam. W przyszłości obudowa i tak kiedyś dostanie większą szybę a tę można zawsze łatwo wymienić ponieważ jest przykręcona na ampulowych śrubkach... przy cenie 929zł chciałoby się mieć ideał ale co ja będę się rozczulał nad szybą, podświetlenia w obudowie i tak nie będę miał (może kiedyś tylko podświetlę mobaska).

 

_DSC9660.jpg_DSC9673.jpg

 

 

 

 

--------------------------------

 

#TESTY/1 - 10/09

 

Jutro wstawię zdjęcia i jakąś reckę mini tego jak to wygląda. Cały dzień mnie nie było w domu i dopiero przysiadłem by zainstalować windows... z tym straciłem prawie 3 godziny bo zapomniałem, że wersja bootowalna na pedrivie zniknęła razem z nim... a w domu same peny po 4GB... 2 godziny później przypomniałem sobie, że mam przecież 2 karty SD po 32GB (bez komentarza..) wszystko poszło jak burza, 10min i jest system (nie wierzę!). 

 

G400S - ah wzdychać można.. tak narzekałem na to wycięcie i wielkość, że niby mogłaby być większa ta myszka jest idealna! Kciuk siedzi tak jakby nie chciał odejść od myszki, dłoń leży bardzo wygodnie, przyciski do zmiany dpi przy scrollu dobrze umiejscowione, jedynie głosne kliknięcie i ten strasznie głośny KLIK w scrollu trochę irytują ale się przyzwyczaimy i do tego.

 

poniżej szybkie testy dysków gdyby ktoś pytał + procek podkręcony na 4,5@1,23 przy zachowaniu wentyli na chłodzeniu i w budzie 900RPM... Intelburn test wyszedł trochę z wysokimi temperaturami, spróbuję jutro obniżyc napięcie może trochę pomoże. A oto screeny:

 

WD BLACK 1TB 

HDTune_Benchmark_WDC_WD1003FZEX-00MK2A0.

 

CRUCIAL MX100 256GB

 

HDTune_Benchmark_Crucial_CT256MX100SSD1.as-ssd-bench%20Crucial_CT256MX1%202014-0

 

SAMSUNG 850PRO 128GB

 

HDTune_Benchmark_Samsung_SSD_850_PRO_128as-ssd-bench%20Samsung%20SSD%20850%20%20

 

4790K

 

Untitled2.pngUntitled.png

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...