Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poszukuje tabletu w przedziale cenowym do 900 zł. Z tego co wyczytałem z innych wątków dowiedziałem się, że w tej cenie warty uwagi jest Dell Venue 8 Pro i Toshiba Encore. Tablety te nie wiele różnią się od siebie tj. pojemność bateria (niewielka różnica), rozdzielczość aparatów oraz rodzaj ekranu. Chciałbym się dowiedzieć do jakich czynności 5 punktowy ekran mógłby być niewystarczający oraz czy któryś z tych tabletów jest wykonany z lepszej jakości materiałów. Słyszałem również o Colorovo CityTab Supreme 10.1 jako alternatywie tych dwóch, ale niestety jego cena przekracza 1000zł. Biorąc pod uwagę specyfikację jestem bardziej przekonany do Toshiby, a z drugiej strony marka Dell bardziej do mnie przemawia. Chciałbym abyście podzielili się ze mną swoją opinią. 

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 8 Pro wystepuje też w wersji z 64GB Pamięci Wewnętrznej - musisz sprecyzować o który model Ci chodzi. :)

 

Dell ma lepszy ekran, obsługuje stylus - który jest aktywnym stylusem rozpoznającym 256 stopni nacisku. Venue 8 Pro ma wbudowany digitizer, a Encore nie. Stylus w Venue 8 Pro jest taki sam jak w Venue 11 Pro - ja posiadam Venue 11 Pro i stylusy A01 oraz najnowszy A02 są genialne. Do Encore trzeba używac zwykłych "pojemnościowych" stylusów, które są tak precyzyjne.

 

Venue 8 Pro jest też wykonany z trochę lepszych materiałów. Jest cieńszy i lżejszy.

 

Dell Venue 8 Pro moze być kupiony z Modemem 3G - zaś Encore nie ma Modemu w opcji.

 

Dell oferuje też więcej akcesoriów - do Venue 8 Pro można za 200 - 250 zł kupić świetną, dedykowaną  klawiaturę BlueTooth z etui.

 

Niestety Venue 8 Pro jest droższe, nie ma wyjścia HDMI, nie ma też GPS'u - GPS jest zintegrowany z Modemem 3G.

 

Jak te braki Ci nie przeszkadzają to polecił bym Ci kupić - Dell Venue 8 Pro jeśli Możesz to naprawdę warto dopłacić do wersji z 64 GB Pamięci Wewnętrznej.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dokładnie chodziło o te 2 modele:

http://www.x-kom.pl/p/180658-tablet-8-dell-venue-8-pro-z3740d-2gb-32-win8.html

i

http://www.x-kom.pl/p/163691-tablet-8-toshiba-encore-wt8-a-102-z3740-2gb-32gb-win81-zloty.html

Właśnie brak wejścia HDMI i modułu GPS skłania mnie bardziej ku Toshibie, jednak po tym co napisałeś zastanawiam się czy tablet z lepszym ekranem oraz dedykowanym stylusem nie będzie lepszym wyborem gdyż w tym roku rozpoczynam studia na Budownictwie. Podczas jakiego użytkowania mógłbym odczuć gorszy ekran oraz brak aktywnego stylusa w Toshibie?

Edytowane przez cyberekin
Link to post
Share on other sites

Rysunki oraz poruszanie się w programach znacznie lepiej robić za pomoca stylusa - zwłaszcza w trybie pulpitu. Inna sprawa, że to 8 calowe tablety więc nie naszalejesz. :)

 

Ale w nagłej sytuacji na Venue możesz poprawić schemat w CAD'zie - stylus jest bardzo precyzyjny - na Encore bedzie znacznie gorzej.

 

Brak HDMI nie jest taki istotny, można kupic tanie przejściówki z USB na HDMI :) - gorzej z GPS. Pytanie czy koniecznie musisz go mieć :) 

 

W ciągu ostatnich 4 lat miałem tablety z GPS'em i użyłem go kilka razy :) - o wiele częściej urzywałem nawigacji w telefonie - tak więc tragedi nie ma.

 

Dla mnie od GPS'u czy HDMI wazniejsze były by etui z klawiaturą oraz stylus. Tobie na studia chyba też - w końcu majac klawisze i stylus masz w zasadzie małego netbooka :)

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś mi wysłać jakikolwiek sklep, który sprzedaje te adaptery, bo szukałem ale znalazłem tylko adaptery na micro USB a w tablecie jest mini USB i nie do końca też wiem o jaką przejściówkę chodzi.

 

Orientujesz się może który to jest model stylusa: http://www.x-kom.pl/p/178968-rysik-dell-active-stylus-venue-pro.html#

Z góry dzięki. :)

Link to post
Share on other sites

W obu tabletach Masz MICRO USB - nie mini - ops jest błedny :)

 

Musisz kupic za pare złotych kabel USB OTG - czyli z jednej strony wtyczka micro USB a z drugie gniazdko USB - lub odrazu przejściówkę z micro USB na HDMI.

 

Przejściówka OTG i tak Ci sie przyda :)

 

Nie wiem jaki to model stylusa :) pisze to na opakowaniu. :)

 

Wadliwe i WYCOFANE - nosimi oznaczenie A00 - jak taki dostaniesz, to Dell Ci wysle wersję A02 za darmo i od ręki. Wersje A01 oraz A02 są świetne, niezwodne.

 

Obecnie Dell spraedaje tylko A02 - ALE - w magazynach czasem się trafiają A01 i A02 - choć sprzedawca powinien je odesłać do Dell'a i dostać A02.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem czy temat jeszcze aktywny.Niemniej chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami co do modelu Dell Venue 8 Pro (wersja z 3G i 64GB eMMc) pracującego pod Win 8.1. Zakupiłem go zaledwie parę dni temu i jestem już po kilku odzyskiwaniach systemu,które nie wynikały z wadliwości sprzetu,a tablet uważam za bardzo dobry,a jedynie przeprowadziłem je w celu zdobycia pewnego doświadczenia na przyszłość. Od razu też zwracam się z pytaniem (prośbą) do innych użytkowników tego modelu o poradę (wskazówkę). Jak dla mnie bowiem tablet ma tylko jedną "poważną" wadę,a jest to (z tego co udało mi się również wyczytać w internecie) blokada bootloadera. Próbowałem używając m.in. oprogramowanie Acronis 2015 czy Paragon w wersji 15 tworzyć obrazy dysku systemowego ( na daną chwilę z wgranymi programami)  na pendrive-ie ,co udawało się bez problemu. Nie ma jednak możliwości odzyskania systemu, ani poprzez porgram zainstalowany w systemie ,ani żadnego skutku nie przyniosły zmiany w BIOS-ie z wyborem dysku rozruchowego i startu z pendrive-a.

Pewnym rozwiązaniem jest zakup oprogramowania Dell Backup and Recovery 1.75.64 w wersji premium,co też zrobiłem (191zł). Umożliwia ono tworzenie takich backup-ów ( na daną chwilę)  i ich odzyskiwanie ale tylko gdy tablet uruchomi się normalnie i możemy uruchomić zainstalowaną aplikację. Bać się należy więc sytuacji gdy tablet się nie uruchomi. 

Czy ktoś zna jakiś trik pozwalający na odblokowanie / ominięcie tej blokady? Do tej pory nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w internecie.

Pozdrawiam

Proszę pisać na skywalker@firewall.pl

PS

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania chętnie odpowiem. Proszę się jedynie spieszyć bo wyjeżdżam z końcem lutego na 5 miesięcy.

 

Co do kabli OTG polecam Kabel OTG USB 2.0 AF do microUSB BM Unitek

http://www.komputronik.pl/product/190180/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Kabel_OTG_USB_2_0_AF_do_microUSB_BM_Unitek.html

oraz HUB MICRO USB - 2x USB MICRO USB ROZDZIELACZ OTG

http://allegro.pl/show_item.php?item=5056738841

 

 

Info dla Androidowców

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2551863

http://www.unlock-bootloader.info/mp3-0/dell-venue-8-7000-6714.html

Edytowane przez Cpt.Solo
Link to post
Share on other sites

Dzięki Ravir,może kiedyś się przyda. Niestety nie rozwiązuje to problemu i nie można wykorzystać programów Acronic czy Paragon.

 

Info dla tych co w przyszłości chcieliby kupić Dell Backup & Recovery w wersji premium.otóż:

1.Zapis (backup) systemu tylko na dysk zewnętrzny o pojemności większej niż 100GB.

    Na dysku mogą być nagrane jakieś dane (nie zostaną skasowane),musi być tylko dostępna pojemność nie mniejsza niż 100GB.

2.Wszystkie bakup-y są zapisywane jako pliki ukryte, nie są więc widoczne dopóki nie zaznaczymy opcji widzialności dla tego typu plików.

3.Daty powstania bakupów tylko widoczne poprzez program Dell Backup and Recovery premium.

4.Czas tworzenia backup-u przynajmniej w moim przypadku 110 minut. Do zapisu wykorzystałem dysk Toshiba 2TB 2,5"

 

Do podłączenia dysku zewnętrznego używałem kabla

HUB MICRO USB - 2x USB MICRO USB ROZDZIELACZ OTG

http://allegro.pl/show_item.php?item=5056738841

Podłączony zasilacz do powyższego huba nie zasila tableta a tylko hub,tak więc przed backup-em lepiej żeby tablet był naładowany.

 

Odinstalowałem Dell Update i Dell Digital Delivery.

Po backup-ie proponuje też wyłączyć usługę.

 

PS

Jaki najlepiej zainstalować program antywirusowy (zaporę) w tego typu tablecie??

Edytowane przez Cpt.Solo
Link to post
Share on other sites

Proponuję przerobić kabelek zasilania - wystarczy za pomocą rezystora 1.5 kOhma zewrzeć linie DATA :) - opcją druga jest zakupienie specjalnych przejściówek lub doków. Problem ten zresztą dotyczy też Encore, Lenovo i wielu tabletów :) - to kwestia Intela i jego SoC'ów :)

 

Ja używam od lat Eset Smart Security - zarówno w domu jak i w pracy. Oczywiście inne dobre, komercyjne rozwiązania jak Kasperky czy Norton będą też dobre. Unikam darmowych programów - zbyt często przepuszczały i słabo chroniły.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Ravir.

Kupiłem kolejny kabelek, mianowicie   Adapter Kabel MHL OTG Full HD 5pin 11pin HDMI 5w1

http://allegro.pl/adapter-kabel-mhl-otg-full-hd-5pin-11pin-hdmi-5w1-i5033603036.html

Jeszcze nie dotarł.

 

Co do antywirusa (Internet Security) oryginalnie wgrany był McAfee Live Safe Internet Security wersja 30-to dniowa. Koszt zakupu (promocyjny) 64zł. Zdecydowałem się jednak zakupić na Allegro sam McAfee Internet Security za kwotę 24zł. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie ciągłe wyłączanie się skanowania w czasie rzeczywistym i nie mogłem sobie z tym poradzić.Dziwne bo z wersją Live nie występował ten problem.W internecie znalazłem wiele głosów,że może być to jakiś robaczek czy rootkit,ale od razu dementuję te opinie. Sprawdziłem później (po odinstalowaniu McAfee) trzema innymi antywirusami - żaden nie znalazł niczego podejrzanego. Ostatecznie zainstalowałem Avira IS ze względu na przejrzysty interfejs (na stacjonarnym mam Bitdefendera IS ,a na laptopie Comodo IS Pro - to tak dla informacji).

 

Dałem sobie też już spokój z próbami uruchomienia Acronis-a z pendrive-a. Jak komuś uda się w przyszłości,to proszę o tutorial-a.

 

Pojawiło mi się za to kolejne pytanie, czy ten model Dell-a ma GPS-a.

Jak wchodzę do Ustawień komputera > Sieć > Tryb samolorowy  ,to w urządzeniach bezprzewodowych oprócz

'Komórkowe szerokopasmowe,WiFi,Bluetooth' mam też GPS (włączone).

Jak sprawdzić czy GPS jest faktycznie zainstalowany. W Menadżerze urządzeń nie ma nic o GPS-ie

Za odpowiedź będę zobowiązany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Cpt.Solo
Link to post
Share on other sites

Jak pisałem - zarówno Dell Venue 8 Pro, jaki i Venue 11 Pro nie mają GPS'u. 

 

GPS jest zintegrowany z Modemem GSM,  Dell Wireless 5570E zawiera w sobie po za samym modemem odbiornik GPS>

 

Czyli Masz Modem GSM - Masz GPS, niestety :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...