Skocz do zawartości

Skrzynka 4,5k złociszy maks.


Recommended Posts

The Radeon HD 5770 Crossfire cards even challenged the Radeon HD 5870, and in some tests they were much faster. In terms of power consumption the Radeon HD 5770 Crossfire cards only use slightly more power than a single Radeon HD 5870, we saw about a 20 watt rise for the entire system when under load. While we do tend to favor the single card approach, as it is not driver dependent, in the games that do support Crossfire the slightly cheaper Radeon HD 5770 alternative does seem like the way to go.

Może trochę przesadziłem, średnio są zaraz za 5870, ale bardzo niewiele.
Link to post
Share on other sites

CF w sumie się nie boję skoro wystarczy połączyć obie karty i sterowniki zainstalować. Chcę mieć najwydajniejszy zestaw i wokół tego wszystko się kręci.

Na zdrowy rozum to to 2x5850 bije na głowę jedna 5870. Ale z drugiej strony jak na takie coś się zdecyduję to będę musiał w tym trwać, bo bez sensu jest kombinowanie z wymianą pojedynczych kart z tej pary.

Poza tym słyszałem, nie wiem ile w tym prawdy, że w niektórych grach CF wypada często słabiej, niespodziewanie słabiej.

Wydajność CF na 5850 można porównać do 5970? Z przewagą na którą stronę?

Link to post
Share on other sites

Niektóre gry po prostu nie lubią CF/Sli i są mikro przycięcia czasem albo slaba wydajnosc (ale wlasnie w sterach czasem cos poprawia i ponoć ma być lepiej :D ). Raczej coraz rzadziej to sie spotyka ale kto wie.

Mimo wszystko nie pchalbym sie w CF/Sli, chyba, ze rzeczywiscie brakloby mocy pojedynczej grafie 5850. No ale swoje zdanie juz tutaj wyrażałem to powtarzać się nie będę :)

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast czytałem, że połowę obrazu renderuje pierwsza, drugą druga. ;-)

 

@torture - podoba mi się propozycja z CF na 5850 i dziękuję w ogóle za duży wkład w temat. Wybiorę chyba jednak 5870 z zamiarem dokupienia drugiej, gdy stanieje, i stworzenia na nich właśnie CF. Ludzie prawią, że na najbliższy rok 5870 do FullHD jak znalazł.

 

Ps. Miałem zapytać. Jak to jest w końcu w batalii GTX480 vs. HD5870? Jest tyle testów, ale jak to w praktyce wychodzi. Który lepszy?

 

Czy gdybym wybrał zestaw od torture i zamiast dwóch 5850 włożył do niego:

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=23933

byłby to dobry zestaw? Wykracza to trochę poza budżet, ale jeżeli byłoby to warte czekania, to dozbierałbym. I czy takie coś na 650W by poszło.

Link to post
Share on other sites

I dobrze, że bierzesz HD5870 i później weźmiesz na cross, lepiej na tym wyjdziesz. Dobry zasilacz naprawdę dobry 600W wystarczy do 5970, a jak chcesz podkręcać, to już potrzeba co najmniej 750W : D A czy był by to dobry zestaw? heh byś miał najszybszą grafikę na świecie : P A co do gtx 480... pobiera prawie tyle prądu co dwurdzeniowy 5970, grzeje się, wcale nie jest tak super wydajny, po co ci aa x32 i physx pfff... i generuje gorszą jakość obrazu dowód: http://pclab.pl/art41736-5.html - obrazki na samym dole. I tych modeli geforce (gtx470, 480) już pozbywają się, bo będą wprowadzać ulepszone wersje...

Link to post
Share on other sites

Na ESC z podanym wyżej modelem 5970 wyszło mi 4678złociszy. Więc dozbierać te niecałe dwie stówki i jestem chyba w stanie to brać. Zależy teraz od funduszy. Na dniach podejmę decyzję. Grafiki kręcić nie będę - zbyt boję się o 2,3k złotych. ;-)

Jak nie 5970, to 5870 i w przyszłości braciszek dla niej do CF.

Link to post
Share on other sites

Miałem zapytać. Jak to jest w końcu w batalii GTX480 vs. HD5870? Jest tyle testów, ale jak to w praktyce wychodzi. Który lepszy?

wszystko zależy od tego po jakim względem, jeśli chodzi o wydajność gtx jest wyraźnie mocniejszy w tesselacji i to jest jego główna zaleta, poza tym raz jest trochę lepszy raz trochę słabszy od radka, zależy jak testować

 

a poza wydajnością jest droższy, głośniejszy, bardziej gorący i bardziej prądożerny

Link to post
Share on other sites

No to decyzja prawie podjęta.

W sytuacji ograniczonej kasy wybór padnie na 5870 z resztą podzespołów by torture.

W sytuacji, kiedy wycisnę więcej kasy - biorę 5970 i reszta by torture, z tym, że zamiast 1TB będzie to 500GB. ;-)

Dzięki za pomoc wszystkim, plusy poleciały.

Link to post
Share on other sites

no ale ze względu na budżet decyduje się na AMD Phenom II X4.Dopiero wtedy starcza na 5970.Niestety na ESC nie mają dostępnej jej od ręki.Natomiast na Ram.net.pl nie mają tego modelu firmy Sapphire.Są tylko MSI i bodajże HIS. Czy wersja od MSI jest warta uwagi gdybym nie był w stanie znaleźć tej od Sapphire? http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=71412

lub od HIS, ale o tej firmie wiem niewiele. Warta któraś z dwóch uwagi?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli na ESC nie będą mieli od Sapphire, to zapytam o Gigabyte, ostatecznie Asusa ale wtedy znajdę np. tańszy dysk.

Jeżeli nie uda mi się tam, pójdę do ram.net.pl i wezmę MSI lub HIS, zależy który będzie. Przy tej karcie to w sumie prawie zawsze się chyba raczej dobrze trafi. ;d

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...