Skocz do zawartości

Skrzynka 4,5k złociszy maks.


Recommended Posts

Cześć i witam.

 

Dość dawno, patrząc na to z obecnej perspektywy, kompletowałem zestaw do gier do kwoty 4000 złotych. Po zebraniu 3 podstron tematu ostateczny zestaw wyglądał tak:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit (do chłodzenia mam już Scythe Mugen II rev. B)

Płyta Główna: MSI 785G-E53

Pamięć: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk: Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Karta: Sapphire Radeon HD5870 Vapor-X 1024MB DDR5

Nagrywarka: LG GH22LS50 SATA SecureDisc LightScribe

Obudowa: Cooler Master Dominator II 692 Advenced

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

i do tego jakaś budżetowa mycha i klawiatura.

Wyszło równe 4,5k - byłem gotów tyle uzbierać.

 

Minęło jednak trochę czasu, bo prawie dwa miesiące. Czy wyszedł jakiś nowy produkt nad którym warto skupić uwagę? Kupuję skrzynkę na esc.pl lub proline.pl - innych sklepów wartych uwagi raczej nie znam - w tym tygodniu.

 

Czy może zamiast AMD coś z Intela? Coś zmienić, brać? Komputer ma się spisywać w 1920x1080 przez dobre 2, 3 lata, więc chcę już coś porządnego, do maksymalnie 4,5k - bez możliwości dołożenia.

Link to post
Share on other sites

z tym budzetem wydaje mi sie, ze amd jest nie oplacalne. skoro chlodzenie jest to bardzo fajnnie :]

 

Moja propozycja :

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 749 zł

Płyta główna: Asus P7P55D LE /intel P55, DDR3 1600, GLan/ 430 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 X-Series 469 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 165 zł

Drugi dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 165 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD5870 v.2 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1559 zł

Klawiatura: Logitech Classic Keyboard 200 Black 40 zł

Mysz: proponuje logitecha mx revolution, sam ja mam jz 2 rok i jest nie zastapiona jak dla mnie. tu masz okazje. http://allegro.pl/item1156227547_logite ... r_hit.html . jest to starszy model, ale te nowsze mi sie nie podobaja. ta jest piekna :)

Obudowa: Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/ 279 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 325 zł

 

nie wiem, czy lubisz jakies klawiatury z bajerami, ale ja nie wiec dalem ci taka, tania klawiaturke sprawdzonego producenta. jezeli chodzi o te sprawy to ja ufam tylko logitechowi. razem 4560, ale jak cos to pojdziesz w niedziele przed kosciol. jakbys przyszedl do mnie to sam bym ci wrzucil :)

 

edit. sry. cene ci podalem z 5870 matrix od asusa i tansza myszka (tez mx, ale nowszy) bez tego to masz ok.4400. w te cene wchodzi tanszy 5870 i lepsza myszka

 

 

jezeli podoba ci sie ta myszka to bierz!!! za 4 godziny aukcja sie konczy!

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja (zakładam, ze komp do gier i domowego użytkowania, bo inaczej nie wspomniałeś):

i5 760

P7P55D

2x2GB najtańszego ramu 1333 MHz CL9

F3 500GB (x2 spięte w RAID0)

Cooler Master Dominator II 692 Advenced

Napęd najtanszy, chyba, ze korzystasz mega czesto i masz jakies wymagania konkretne :]

PSU: OCZ Fatal1ty 550 W

Grafa: GTX 460 1GB od GB, albo 5850 :)

 

IMO nie ma sensu na siłe doplacac do 5870. Wzrost wydajnosci nieproporcjonalny do wzrostu ceny.

 

Wyjdzie taniej, a wciąż super :)

No i można pokusić się o jakąś fajną myszkę i klawiaturkę :P

Link to post
Share on other sites

Myślę, że jest to lepsza opcja niż jeden 5870. Sterowniki pod CrossFireX są często aktualizowane i dopracowywane. Tzn. jeżeli nie chcesz się w to bawić, to weź 5870 i spokój, ale taki zestaw będzie miał dużo większy potencjał i wydajność :]

Link to post
Share on other sites

650W udźwignie taki zestaw?

Poza tym jak byłoby z kompatybilnością? Nie będzie żadnych problemów technicznych? Taka zabawa wymaga jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, czy po prostu sterowniki same znajdą dwie karty i zorganizują CF a moja robota skończy się na połączeniu ich kabelkiem? Ukazuje się mój brak wiedzy z tego zakresu. ;-)

Poza tym czy ów Asrock od torture pomieści w obu x16 dwie 5850?

Link to post
Share on other sites

Przecież ten zasilacz ma jedną linię 12V, na dodatek bardzo mocną. Dwa Radki to 150Wx2, procek 120W. Po OC będzie jakieś ~500W. Starczy bez problemu. Robić też niewiele trzeba, podłączysz, zainstalujesz i już.

Link to post
Share on other sites

To nie jest żadne cięcie po kosztach. Ta płyta jest świetna. Tutaj test: http://www.legionhardware.com/articles_ ... me3,3.html

Uznali, że jest lepsza od odpowiedników Gigabyte i Asusa. Ciężko się dopatrzeć minusów, a za t ile plusów, aż ciężko wszystko wymienić. Naprawdę fajny sprzęt i nie ma tu mowy o jakimś oszczędzaniu. Kupno płyty za 200zł może by było oszczędzaniem, kupno takiej to tzw. "full wypas".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...