Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Firefox na Windowsie - Jak zwiększyć limit wykożystywanej pamięci ?

firefox 1.5GB wieszanie problem pamięć pamieci przeglądarka limit

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wyrwinóg

Wyrwinóg
  • Dyskutant

• 187 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 12:51

Przeglądając gigantyczne strony zauważyłem że Firefox posiada ograniczenie dotyczące używanej pamięci. Po osiągnięciu 1,5 GB przeglądarka przestaje funkcjonować.

W jaki sposób przestawić maksymalną granicę używanej pamięci ?

• 0

#2 szatkus

szatkus
  • Urzytkownik-

• 1808 postów
  • 3DMark 06:18559

Napisano 14 sierpień 2014 - 13:23

To znany problem.

Może tu znajdziesz coś pomocnego: https://support.mozi...s/996529?page=1

• 0

#3 Wyrwinóg

Wyrwinóg
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 187 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:14

Używam adblocka (flash blocka), mam odznaczoną opcję zarządzania pamięcią podręczną, nie używam Chrome.

NoScript uruchomić razem z adblockiem ?

Jakkolwiek nie piszą nic o zluzowaniu blokady.

Zastanawiam się jaką komendę można wykorzystać w sugerowanym do stworzenia pliku *.ini, aby zwiększyć limit - (w moim przypadku problem dotyczy obciążenia pojedynczej karty przeglądarki).

Istnieje opcja zwalniania pamięci przeglądarki w czasie rzeczywistym?

Ograniczenie 1,5GB wynika z ograniczeń przeglądarki, nie?

• 0

#4 szatkus

szatkus
  • Urzytkownik-

• 1808 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:38

Nie mogę nigdzie znaleźć uzasadnienia, może przy najbliższej okazji spytam się ludzi z Mozilli o co chodzi.

Moje podejrzenie jest takie, że to ograniczenie 32-bitów (2GB pamięci, chociaż nie wiem co z brakującym 0.5GB).

Sprawdź czy na 64-bitowym Firefoksie ten problem występuje.

http://www.mozilla64bit.com/

• 0

#5 Ute

Ute
  • User -

• 401 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 17:00

czy na 64-bitowym Firefoksie ten problem występuje.

Nie występuje. :),  ale występują inne :/

• 5

#6 szatkus

szatkus
  • Urzytkownik-

• 1808 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 17:03

Jakby co to jest jeszcze Waterfox:

https://www.waterfoxproject.org/

• 1

#7 Wyrwinóg

Wyrwinóg
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 187 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 14:16

Jak na razie nie miałem okazji sprawdzić czy na systemie 64bit będę w stanie wczytać stronę wymagającą więcej niż 1.5 GB pamięci.

Jednak przypadkiem znalazłem informację o rozszerzeniu pamięci fizycznej PAE.

Linuks umożliwia wykorzystanie pamięci fizycznej do 64GB nawet na procesorze i386. W tym celu używa się pełnego stronicowania trzypoziomowego i tablic stron z wpisami 64 bitowymi. Pojedynczy proces nadal może zaadresować tylko 4GB (ze względu na 32 bitową architekturę), ale fizyczna pamięć odwzorowywana w jego wirtualną przestrzeń może pochodzić ze strefy ,,HIGHMEM''. W ten sposób np. 10 procesów pracujących współbieżnie może używać 10GB fizycznej pamięci. PAE umożliwia też przechowywanie w strefie ,,HIGHMEM'' pamięci podręcznej stron. Zamiast logicznych adresów do ramki odnosimy się przez wskaźnik do struktury ją opisującej.

Jeśli dobrze zrozumiałem funkcja poszerza również pamięć podręczną z której korzysta FireFox, tak ? Pozwoli FF odczytywać strony do 3,33 GB?
Jak to działa w praktyce ? Czy rozwiązanie generuje nowe problemy ?

(czytałem o problemach z wyłączeniem funkcji po jej włączeniu, więc nim sam spróbuje chciałbym poznać waszą opinię)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: firefox, 1.5GB, wieszanie, problem, pamięć, pamieci, przeglądarka, limit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych