Skocz do zawartości

Firefox na Windowsie - Jak zwiększyć limit wykożystywanej pamięci ?


Recommended Posts

Używam adblocka (flash blocka), mam odznaczoną opcję zarządzania pamięcią podręczną, nie używam Chrome.

NoScript uruchomić razem z adblockiem ?

 

Jakkolwiek nie piszą nic o zluzowaniu blokady.

Zastanawiam się jaką komendę można wykorzystać w sugerowanym do stworzenia pliku *.ini, aby zwiększyć limit - (w moim przypadku problem dotyczy obciążenia pojedynczej karty przeglądarki).

 

 

Istnieje opcja zwalniania pamięci przeglądarki w czasie rzeczywistym?

 

Ograniczenie 1,5GB wynika z ograniczeń przeglądarki, nie?
 

Link to post
Share on other sites

Nie mogę nigdzie znaleźć uzasadnienia, może przy najbliższej okazji spytam się ludzi z Mozilli o co chodzi.

 

Moje podejrzenie jest takie, że to ograniczenie 32-bitów (2GB pamięci, chociaż nie wiem co z brakującym 0.5GB).

 

Sprawdź czy na 64-bitowym Firefoksie ten problem występuje.

 

http://www.mozilla64bit.com/

Link to post
Share on other sites

Jak na razie nie miałem okazji sprawdzić czy na systemie 64bit będę w stanie wczytać stronę wymagającą więcej niż 1.5 GB pamięci.

Jednak przypadkiem znalazłem informację o rozszerzeniu pamięci fizycznej PAE.

 

Linuks umożliwia wykorzystanie pamięci fizycznej do 64GB nawet na procesorze i386. W tym celu używa się pełnego stronicowania trzypoziomowego i tablic stron z wpisami 64 bitowymi. Pojedynczy proces nadal może zaadresować tylko 4GB (ze względu na 32 bitową architekturę), ale fizyczna pamięć odwzorowywana w jego wirtualną przestrzeń może pochodzić ze strefy ,,HIGHMEM''. W ten sposób np. 10 procesów pracujących współbieżnie może używać 10GB fizycznej pamięci. PAE umożliwia też przechowywanie w strefie ,,HIGHMEM'' pamięci podręcznej stron. Zamiast logicznych adresów do ramki odnosimy się przez wskaźnik do struktury ją opisującej.


Jeśli dobrze zrozumiałem funkcja poszerza również pamięć podręczną z której korzysta FireFox, tak ? Pozwoli FF odczytywać strony do 3,33 GB?
Jak to działa w praktyce ? Czy rozwiązanie generuje nowe problemy ?


(czytałem o problemach z wyłączeniem funkcji po jej włączeniu, więc nim sam spróbuje chciałbym poznać waszą opinię)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...