Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ;)

 

Planuje wzmocnić mój PC a właściwie zakupić nowy zestaw i potrzebuje fachowej pomocy.

części które posiadam to:

-Płyta główna ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI G31 S.775

-Procesor INTEL CELERON DUAL CORE E3300

-Pamięć ram GOODREAM 2GB DDR2 PC800 CL5

-Karta graficzna GT240 1024 DDR3 128BIT

-Dysk 500GB SATAll 7200RPM 16MB CACHE

-DVD SAMSUNG SH-S223L

-Zasilacz no-name jakiś 400W

 

 

Zależało by mi na zestawie do gier oraz filmów, mile widziany byłby jakiś dysk SSD lecz to zależy od tego czy mogę wykorzystać mój stary HDD w nowym zestawie? Konieczna będzie również nowa obudowa.

 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zależało by mi na zestawie do gier oraz filmów, mile widziany byłby jakiś dysk SSD lecz to zależy od tego czy mogę wykorzystać mój stary HDD w nowym zestawie? Konieczna będzie również nowa obudowa.

 

Dysk HDD może zostać, podobnie napęd. Mimo wszystko jeżeli składasz zestaw skierowany bardziej pod gry to proponowałbym Ci odpuścić SSD na rzecz wydajniejszej GPU. Sam dysk SSD będziesz przecież mógł dokupić sobie z czasem

 

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Antec VP-PC 500W 120mm

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

MSI H81-P33 /intel H81, LGA1150/

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit (900/5600)

 

1950 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) 

 

Mocne 4 rdzenie bez możliwości OC na H81 z radiatorem na sekcji zasilania oraz wew. USB 3.0. Obudowa z 3 wentylatorami w zestawie, regulatorem obrotów oraz flitrami mesh. Zasilacz z zapasem mocy oraz 4 GB DDR 1600 MHz przy 1.5V. 

 

Możesz sobie wrzucić obudowę z oknem i dodatkowym wentylatorem LED w postaci Zalman Z3 Plus / Zalman Z3 Plus white

Zasilacz wymienić na jednostkę z modularnym okablowaniem i większą mocą na +12V - Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

 

 

 

wolałbym nowe ale używka też może być

 

W cenie nowego R9 270 szukaj używanego R9 280X na allegro, ich ceny oscylują w okolicach ~ 700 zł. Przy tej GPU warto zmienić PSU na wyżej proponowanego TT SE 530W. Ewentualnie jeżeli chcesz SSD, R9 270 kosztuje na allegro ~ 450 zł, zostaje Ci więc na Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo ;) mam jeszcze jedno pytanie, czytałem że dyski SSD także przydają się w grach ponieważ, przyśpieszają wczytywanie map itp. Czy to prawda? Czy jednak to zależy od procesora?

W tym drugim przypadku faktycznie odpuszczę sobie ten dysk i zakupie używaną R9 280X i tego TT SE 530W.

4Gb ram'u wystarczy czy dozbierać na 8 w najbliższym czasie?

Link to post
Share on other sites

 

 

dyski SSD także przydają się w grach ponieważ, przyśpieszają wczytywanie map itp.

 

Owszem, gra uruchomi Ci się szybciej, mapa szybciej się wczyta, ale wydajności w grach on nie podniesie.

 

 

W tym drugim przypadku faktycznie odpuszczę sobie ten dysk i zakupie używaną R9 280X i tego TT SE 530W. 4Gb ram'u wystarczy czy dozbierać na 8 w najbliższym czasie?

 

Przy Twoim budżecie trzymaj się tej opcji.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...