Skocz do zawartości

Problem z routerem, brak możliwości konfiguracji go


Recommended Posts

Witam! 

 

Pisze do Was cholernie zdesperowany, bo już mam dość po kilku godzinach walki z routerem.

 

Otóż sprawa wygląda tak - mam internet radiowy, zakupiłem sobie router żeby mieć WIFI. Na początku nie byłem w stanie wejść na konfiguracje routera (wpisywałem 192.168.0.1 oraz  192.1681.1[z http:// też próbowałem]). Po 2 resetach do ustawień fabrycznych i przepinaniu w przeróżnych kombinacjach kabli udało mi się wejść w konfiguracje sieci (przez 192.168.1.1). Przestawiłem więc ip LAN na 192.168.1.100, wyłączyłem DHCP (tak pisali na necie, żeby to zrobić), no i połączyłem się z internetem - wpisałem tylko na routerze dane od dostawcy, router chwile pomyślał i połączył mnie z internetem.

 

Przestawiłem coś w ustawieniach WIFI i ono też mi działało na telefonie. po jakichś 30 minutach zobaczyłem, że na telefonie cały czas jest "Uwierzytelnianie...", na tablecie to samo,nie byłem się w stanie połączyć z WIFI (internet działał w tym momencie na komputerze) wiec stwierdziłem, że wyłączę i włączę router - a to był błąd jak się okazało... po uruchomieniu routera ani nie miałem internetu na kompie, ani WIFI, nawet przy przeróżnych kombinacjach wpinania kabli (tylko router-PC, router PC + internet do WAN'a itd) nie udało mi się wejść wiecej w ustawienia routera, nie mam pojęcia co jest grane...

 

Bardzo proszę o pomoc, bo straciłem już cierpliwość i chciałbym już mieć to za sobą...

Dziękuje z góry! :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie opisałeś ale bez najważniejszych rzeczy wiec zacznijmy od początku : 

 

Jakie dokładnie urządzenia sieciowe posiadasz (modele ) 

Jak jest zrobiona instalacja radiowa , gdzie jakie kable idą

Czy dostales jakies dane od uslugodawcy ( adresy IP, loginy , hasła ) 

Link to post
Share on other sites

Tak się rozpędziłem, że o tym zapomniałem xD 

 

Model routera - TP-LINK TL-WR740N 

 

Karte sieciowe mam 2, pod obiema jest to samo:

nVidia nForce 10/100/1000

Realtek RTL8139/810x Family 

 

Instalacja radiowa wygląda tak - 

Antena na dachu -> kabelkiem do takiej zasilanej kostki, gdzie kabel od anteny wchodzi do POE, a wychodzi kabel LAN-> kabelek LAN od kostki bezpośrednio do komputera. 

 

Tak to wyglądało jak nie miałem routera, a teraz jest tak - 

 

... kabelek LAN od kostki idzie do wejścia WAN w routerze, i kabel jest połączony LAN'em do komputera. 

 

Mam tylko login i hasło od usługodawcy, IP pobiera sobie automatycznie.

Link to post
Share on other sites

@matekow - nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że nie jestem w stanie wejść w ustawienia routera xD Za cholere, jakby nie kombinował, jest napisane, że strona internetowa jest niedostępna. tak tak, jest taka opcja. Jak działały mi te ustawienia to to właśnie zrobiłem i ta szybka instalacja sprawiła, że internet miałem - opisałem to w pierwszym poście.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś inna przeglądarka? Ewentualnie z innego kompa?

Sproboj tak; podłącz kompa bezpośrednio sciagnij najnowsze firmware dla routera, potem ustaw stały ip w karcie sieciowej w kompie na 192.168.1.1 i sproboj wbić na stronę konfiguracyjna i zrób update. I zobacz czy to coś pomoże

Link to post
Share on other sites

resetujesz urządzenie, na karcie sieciowej ustawiasz automatyczne pobieranie adresu IP. Podłączasz router. Kabel od Anteny ( ten co wpinales do kompa ) idzie do WAN a drugim kablem łączysz komputer . Logujesz się na 192.168.0.1 i ustawiasz w WAN opcję PPPoE jeżeli masz login i hasło . 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Działa! Dziękuje Ci bardzo Janiaking :D Tym razem nie robiłem tego przez chroma tylko przez IE, do tego robiłem dokładnie to co napisałeś. Wcześniej łączyłem się troche inaczej i nie działało WI-Fi, teraz wszystko pięknie śmiga :D Dziękuje jeszcze raz ^^

Link to post
Share on other sites

przede wszystkim po wpięciu kabli sprawdź za pomocą ipconfig w cmd konfiguracje karty sieciowej. Jeśli wyłączyłeś DHCP wymagana jest ręczna konfiguracja karty sieciowej w komputerze. Potwierdzeniem moich słów będzie adres IP zaczynający się od 169.*.*.* Jeśli chcesz prostej sieci wifi bez sensu jest ręczna konfiguracja routera. Reset do fabryki -> (nie jestem za upgradem firmware, on tutaj nic nie knoci) zaloguj się do routera i skonfiguruj pod podane dane przez providera -> zostaw DHCP i daj sprzętowi (komputer, router) otrzymać konkretne dane.

 

Daj znać czy wszystko ok :) medium (radio) w tym momencie nie ma żadnego znaczenia.

 

pozdro!! Jak nadal będzie problem screeny z konfiguracji WAN i LAN/WLAN byłyby przydane :)


Widzę że działa :D a ja się tutaj produkuję ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...