Skocz do zawartości

Monitor do gier: Eizo FS2333 czy BenQ XL2411Z


Recommended Posts

Witam. Jestem po złożeniu nowego komputera (i5-4690k+msi r9 280x)

Mam ogromny dylemat związany z kupnem nowego monitora. O moje względy walczą

http://www.morele.net/monitor-led-benq-xl2411z-24-fhd-tn-12mln-1-1ms-631226/

http://www.morele.net/monitor-led-eizo-23-fs2333-fs2333-bk-wide-16-9-seria-foris-ips-czarny-magix-photo-graphic-5lat-gwarancji-532673/

Poczytałem sobie troche róóżnych tematów na forum związanych z tymi monitorami.

 

moje osobiste opinie:

EIZO
zalety: lepsza jakość obrazu, świetny designe, kąty widzenia, gwarancja 5 lat

wady: niższy czas reakcji, brak flicker free, mniejszy, 60Hz

BenQ
zalety: 120Hz, większy,  flicker free, cena

wady: kąty widzenia, PONOĆ słaba jakość obrazu

 

Monitor oczywiście będzie słuzył do gier. Tu jest problem, bo mam zamiar grać we wszystko. Lubie zagrać w cs:go, uwielbiam COD i BF (do tego napewno polecicie mi benq) ale chciałbym liznąć też wszystkie inne popularne tytulu typu dark souls, gta, project cars, dragon age.. bla bla bla! Po prostu bede grał we wszystko na co pozwoli mi maszyna i chciałbym przy tym naprawde nacieszyć oko. Najbardziej zależy mi na nowym COD (advance warfare) jednak przy moim configu jest raczej niemożliwe żebym uzyskał 100fps aby wykorzystoć monitor 120hz.(tu bardziej nada sie eizo)

Tu moje pytanie.. Czy brak flicker free w EIZO to duża kasza? Czy Eizo to dobry monitor do szybkich i dynamicznych gier? (cod, cs) Chce uniknąć efektu smużenia. Czy różnica między czasem reakcji na poziomie 3,4 i 1ms będzie odczuwalna? Próbuje wyeliminować wszystkie opóźnienia aby móc płynnie grać bez sytuacji ze gość mnie już widzi a ja jeszcze jestem za ścianą :P

drugie pytanie: czy jakość obrazu w BENQ jest aż tak kiepska w porównaniu do eizo? (kolory, gębie, ostrość..)

 

Proszę wasze opinie, najlepiej od posiadaczy któregoś z tych monitorów

Mile wskazane są również sugestie dotyczące ewentualnego "dozbierania" lub polecenia innego monitora, ale mój budżet i to naprawde zawyżony wynosii 1600zł

Edytowane przez shifted
Link to post
Share on other sites
Czy brak flicker free w EIZO to duża kasza?

 

tylko jak jesteś wyczulony na migotanie stroboskopowe, choć teoretycznie każdego to w jakimś stopniu męczy

 

 

 

Czy Eizo to dobry monitor do szybkich i dynamicznych gier? (cod, cs) Chce uniknąć efektu smużenia.

 

tak, dobry

 

 

 

Czy różnica między czasem reakcji na poziomie 3,4 i 1ms będzie odczuwalna?

 

nie patrz na ten parametr, bo co marka to inna metodologia pomiarowa

 

 

 

czy jakość obrazu w BENQ jest aż tak kiepska w porównaniu do eizo? (kolory, gębie, ostrość..)

 

tak 

 

natomiast wstrzymaj się do czasu publikacji recenzji następcy FS2333 czyli FS2434, mają się pojawić do tygodnia-dwóch

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chwytaj EIZO, lepsza solidność wykonania - monitory składane w Japonii, co któryś egzemplarz sprawdzany w ramach kontroli ręcznie. Produkt na lata. W kilku sklepach w przypadku tego monitora widziałem opcje rozszerzenia gwarancji do lat 5. Ponad to w przypadku odsprzedaży EIZO szybciej znajdzie właściciela. 

Edytowane przez Cabura
Link to post
Share on other sites

no właśnie wiem że ten eizo to konkretny monitor ale zarazem chciałbym liznąć 120hz, dla mnie bylby to nowy wymiar rozgrywki.
Co do FS2434 wg tego co jest nabazgrane na morelach (http://www.morele.net/monitor-led-eizo-fs2434-fs2434-bk-24-ips-fhd-2xhdmi-dvi-usb3-audio-5-lat-gwarancji-653894/) wydłuża się w tym monitorze czas reakcji do 5ms. Może majaczę ale czy to nadal jest "rewelacyjny" czas reakcji do gier?

Link to post
Share on other sites

Patrząc na Twoje wymagania bierz pod uwagę te 3 monitory

 

- BenQ XL2411Z 

 

- Eizo FS2434 (zmiast FS2333 - bo: brak flicker-free) ps. jak wyżej na czas reakcji nie patrz, bo nie zauwazysz róznicy pomiedzy 1ms w BenQ ;). Minusem tego modelu jest bleeding - jak i kazdego IPS.

 

- Eizo FG2421 

 

 

 

BenQ rzeczywiście ma słabsze kolory (widocznem okiem) od FS2434. Kompromisem będzie FG2421... ale kosztuje on ponad 2000 zł

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

wszystko ma bleeding, mniej lub bardziej widoczny

 

tu jest przykład mniej widocznego

 

 

 

http://ded.zenblue.net/px2370_bleed.jpg

 

 

 

a tu bardziej

 

 

 

http://3.bp.blogspot.com/-ZVdL7o2NCXY/T46yAQsea6I/AAAAAAAAAJE/wZbkkBgIKSM/s1600/backlight+bleed.jpg

 

 

Link to post
Share on other sites

pytanie nooba: a czo to bleeding?

jak juz mowilem, budżet max 1600. monitor za 2k nie wchodzi wogle w gre.

 

czy fs2333 tez cierpi na bleeding?

 

Każdy IPS cierpi na bleeding. Co Ty się tak uparłeś na tego FS2333 ? Przeciez napisaiśmy Ci, że nie jest on flicker-free i mogą boleć oczy od korzystania z niego. Odpuśc ten model. Jak chccesz tańszą alternatywe dla FS2333 to DELL U2414H (jest flicker free) ok. 900zł, albo droższa 1300 zł Eizo FS2434 (też jest flicker-free).

 

A to jest przykładowy flickering, który występuję TEŻ w FS2333

 

 

Dalej chcesz FS2333 ?

Edytowane przez Michal86
Link to post
Share on other sites

 

 

Co Ty się tak uparłeś na tego FS2333 ? Przeciez napisaiśmy Ci, że nie jest on flicker-free i mogą boleć oczy od korzystania z niego. Odpuśc ten model.

 

to akurat przesada, nie każdy PWM musi od razu walić w czerep, ten w 2333 nie wali

dodam, że wadą flicker-free jest stosunkowo wysoka jasność minimalna 

Link to post
Share on other sites

to akurat przesada, nie każdy PWM musi od razu walić w czerep, ten w 2333 nie wali

dodam, że wadą flicker-free jest stosunkowo wysoka jasność minimalna 

 

Przeważnie... bo niektóre monitory z flicker-free potrafią nisko zejść z jasnością... prawdopodobnie własne eizo fs2434 i dell u2414h. Natomiast w BenQ XL2411Z to rzeczywiście wypala jasnośc oczy nawet na "0"... bo to ok 160 cd/m2.

 

A w FG2421 przy wartości "0" ile cd/m2? Orientuje się ktoś może?

Link to post
Share on other sites
Przeważnie... bo niektóre monitory z flicker-free potrafią nisko zejść z jasnością...

 

tak, na papierze, ale obrazu wówczas nie zobaczysz lub tylko jego odbarwione fragmenty 

 

 

 

A w FG2421 przy wartości "0" ile cd/m2? Orientuje się ktoś może?

 

ok 30

 

natomiast Eizo nie stosuje w nim ani klasycznego PWM ani DC, ani hybrydy jak w EV2463W tylko jeszcze inne rozwiązanie modulacji impulsowej o stałej funkcji czasu

Link to post
Share on other sites

Witam , sam jestem posiadaczem Benq XL2411t ,rzeczywiscie gra przy 120hz jest poprostu WOW ,ale  to tyle z zalet ;D :).Kolory dużo słabsze od IPS.Ja nastawiałem się typowo pod gre  na ESL'u. Teraz bym kupił zdecydowanie coś od EIZO na matrycy IPS.

Edytowane przez gazer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

spokojnie. mam duzo czasu na zakup i jest calkiem mozliwe ze kupie raczej fs2434 bo jest po prostu większy. Korzystam teraz z dwóch zupełnie różnych monitorów różnych producentów ze starą technologią i nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tym związanego, więc nawet jak wybor padnie na fs2333 to to też będzie dobry wybór. :)

 

Witam , sam jestem posiadaczem Benq XL2411t ,rzeczywiscie gra przy 120hz jest poprostu WOW ,ale  to tyle z zalet ;D :).Kolory dużo słabsze od IPS.Ja nastawiałem się typowo pod gre  na ESL'u. Teraz bym kupił zdecydowanie coś od EIZO na matrycy IPS.

 

to jest konkretna odpowiedź jakiej się spodziewałem :) Teraz wiem że 120hz na TN nie ma sensu brać pod uwagę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...