Skocz do zawartości

Czy zmiana na lepsze o to jest pytanie.


Recommended Posts

Siema mam takie pytanie czy waszym zdaniem po zmianie procesora z phenoma II X4 965 BE na i5 4590 dodaniu 4 gb(razem 8gb) ramu zmieni znacząco wydajność w grach? Moje GPU to radek 7850 od sapphire 1 gb.

A jeśli tak to jaką płyte polecacie do 300 zł +/-

Edytowane przez mahariashu
Link to post
Share on other sites

Przy tej karcie graficznej, różnica po zmianie procesora raczej będzie bardzo mała, według mnie szkoda kasy a jak już to od razu ze zmianą karty graficznej. Dodatkowe 4GB ramu na pewno się przydadzą i to już zauważysz. Oczywiście wskazane maksymalne OC tego phenoma o ile płyta główna, zasilacz i ram na to pozwolą.

Link to post
Share on other sites

Wydajność znacznie nie wzrośnie, bo X4 965 BE + HD7850 tworzą zgrany duet, gdyż nic tutaj nie jest "wąskim gardłem". Po prostu są odpowiednio dobrane wydajnościowo.

 

Przesiadka na lepszego proca nic Ci nie da, może dosłownie 2-3 FPS-y, a dorzucenie ramu tym bardziej. Za liczbę klatek na sekunde w grach odpowiada głównie karta graficzna.

 

O płytę pytasz do tego procka, to wystarczy coś pokroju MSI B85- G43. Dlaczego? Po prostu i tak tego procka nie da się podkręcić, więc lepiej kupić jakąś tańszą porządną płytę, a resztę dołożyć chociażby do chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Te gry w których odczuje różnice po zmianie procka policzy na palcach jednej ręki. Wg mnie szkoda kasy, bo w większej liczbie gier mógłby jeszcze zobaczyć różnicę po OC aktualnego procka i wymianie karty graficznej na jeszcze troszkę mocniejszą.

 

W zasadzie szkoda kasy zarówno na pierwszą jak i drugą opcję. Za to teraz 4GB ramu to już mało w grach, nawet przy takim phenomie + 7850 zobaczy różnicę między 4 a 8GB.

Najlepiej teraz dokupić ram a procka z płytą główną i kartą graficzną wymienić za jednym zamachem za jakiś czas.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Przesiadka da bardzo dużo w miejscach gdzie wąskim gardłem jest procesor. Np w BF lub grach strategicznych z dużą ilością oddziałów.

w RTSach/ strategiach - masz racje, w BF4 to raczej nie, mantle sporo pomga.

Wedlug mnie do takiej karty nie ma co zmieniac proca, wydajnosciowo bedzie to nieuzasadniona zmiana, chyba ze autor zamierza niedlugo kupic mocniejsza karte

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...