Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

Chciałbym prosić o pomoc przy złożeniu komputera. Wszystko co ważne jest poniżej.

 

  • Zastosowanie komputera: Gry szczególnie FPS
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: około 2600zł
  • Których części potrzebujesz?: sama buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? w tej cenie nie ma co liczyć na procesor z unlockedem ,ale grafikę owszem
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Monitor aktualnie ma 1440x900 ale gry powinny chodzić w 1600x900
  • Specjalne wymagania: Dobry obieg powietrza w obudowie, najlepiej pozytywny, niereferencyjna grafika, głośność zestawu mnie średnio interesuje, chciałbym obudowe z oknem,ale nic nie znalazłem
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? niestety nic
  • Własna propozycja zestawu:
  • Procesor Intel Core i5-4440                                      650zł
    Płyta główna MSI H87-G43                                        280zł
    Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB    824zł
    Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz  305zł
    Dysk WD 1TB                                                             200zł
    Zasilacz coolerMaster 600w RS-600-ACABD3           190zł
    Obudowa Zalman Z3                                                 140zł
    Napęd LG                                                                   55zł
     
  • Inne: Rozważam obudowę Zalman Z3 plus, ale nie wiem czy do tej płyty podepnę tyle wentylatorów
Link to post
Share on other sites
chciałbym obudowe z oknem,ale nic nie znalazłem

 

GELID DARKFORCE - solidna obudowa, niestety kosztuje te około 220zł ale jest naprawdę soldna, z oknem, stacją dokująca dyski itp

Ogólnie to jest to rebrand CM 690 II.  :peace:

 

 

 

i5-4440  

Jak możesz to weź 4460, jest chłodzniejszy :)

 

 

 

Zasilacz coolerMaster 600w RS-600-ACABD3  

Jak chcesz zasilacz od CM to bierz CM G550M - DC/DC modular, cichy i solidny, starczy na długie lata (chociaż wróżbitą nie jestem  %-) )

Jak chcesz tańszy zasilacz  to bierz TT SMART SE 530w lub XFX Core 450w - TT jest cichszy i jest modularny a XFX ma lepszą elektronikę, ale skoro :

 

głośność zestawu mnie średnio interesuje

to możesz kierowa się modularnością/elektryką. A ten g550m to bije te zasilacze na głowę. 

 

Nie lepiej wziąć karte od MSI?  :/

 

 

Poczekaj na opinie innych

Edytowane przez haszu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...