Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam potrzebuję pomocy w sprawie wysokich temperatur na procesorze. Wyczyściłem cały komputer zmieniłem pastę na srebrna a temp na na chłodzeniu Corsair H60 wynosi w okolicach 100 stopni C. 

Jeszcze wczoraj komputer normalnie chodził. Później wystąpił problem z przegrzewaniem się CPU. Dziś wyczyściłem go dokładnie i po wejściu do Biosu zobaczyłem 97 stopni. 

 

Co może być przyczyną??

Uszkodzona płyta czy może chłodzenie źle odprowadza ciepło??

Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie przylega, dokręcałem dokładnie do końca. Jak dotknę to czuć temp. w okolicach 60 stopni może nawet więcej. A na kablach nie czuć żeby tak wysoka temp. szła. W takim chłodzeniu nie dolewa się czasem płynu??

 

Sprawdziłem palcami Cpu i na pewno ma te 100 stopni. Chłodzenie jest lekko ciepłe tak na oko 50 stopni jak się dotknie tam przy napicie Corsair. Przewody odprowadzające przy Cpu są zimne nie czuć odprowadzania tego ciepła. 

Edytowane przez krupniok13
Link to post
Share on other sites

Podepnij pompkę pod złącze 3pin i odpal kompa. Jeżeli pompka chodzi to powinna wydawać delikatny szum lub delikatnie wibrować ;) Jest jeszcze opcja że w biosie masz ustawione sterowanie wentylatorów na low czy coś takiego i może być za słabe napięcie by pompka wystartowała. Miałem takie coś na Asetec/Corsair - startowała na 7v na 5 nic ;)

Link to post
Share on other sites

podłączyłem samą pompkę pod 3pin i działała tak jak mówisz że wibruje lekko i delikatny szum się z niej wydobywa. Może w niej brakować płynu??


wcześniej pompka znajdowała sie poniżej chłodnicy i coolera. może ma się znajdować na tej samej wysokości??

Edytowane przez krupniok13
Link to post
Share on other sites

słychać że jest jakiś płyn. Mam już go 3 lata a jak chodził z tak wysoką temp to mogła się ta ilość chyba zmniejszyć.

 

Czy w tej pompce jest jakiś odpowietrznik czy coś bo widzę jakąś dziurkę z strony od kabelków 3 pinowych.

Edytowane przez krupniok13
Link to post
Share on other sites

Spokojnie jeszcze raz sie zabierz do tego wez cieniutka warstwe pasty naloz na procek i zamontuje blok na procku. Aa sprawdz mocowanie czy aby docisk jest odpowiedni bo u mnie na fx 6300 w zaleznosci od tego jak ulozylem chlodnice to wystepowal problem z dociskiem przez sztywne weze :/ Jesli woda ci tam chlupie to znaczy ze nie wyparowala calkowicie i nie powinno sie tak dziac moze poprostu daj chlodnice wyzej niz blok bo pompka moze miec problem z pompowaniem wody z poziomu nizszego niz sie sama znajduje.

Link to post
Share on other sites

Dziś jeszcze raz zamontowałem to chłodzenie. Na spokojnie założyłem pierw chłodnice z wentylem odprowadzającym ciepło u góry na obudowie następnie przesmarowałem cieniutko procesor i docisnąłem pompkę do procesora max na śrubach. Teraz temp w biosie dochodzi do 87 stopni :(

Na box miałem 40 stopni.

 

 
5D9iL7.jpg2PEfL3.jpg
vGrIdh.jpg
HT5POh.jpg
Edytowane przez krupniok13
Link to post
Share on other sites

wrzuc jakies normalne zdjecia co mozna bedzie obejrzec po wejsciu do linku a nie sciagac :)


a zaloz wentyl tak zeby chlodzil ciepla chlodnice i jak masz to doloz drugi zeby wentyl z drugiej strony chlodnicy zeby usuwal to cieple powietrze z niej


a masz podkreconego procka ??

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

tylko że chłodnica jest zimna, standardowo wentyl odprowadzał ciepło z chłodnicy.
Pompa podłączona jest pod CPU_FAN.
Wentylator przy chłodnicy pod PWR_FAN. 

Próbowałem też innych sposobów ale to nic nie zmieniało.

W biosie CPU_FAN ustawiłem także na tryb turbo i także nic to nie dało.

 

Nie wszystko na standard, wyciągnąłem baterie CMOS by wszystko było domyślne.

 

Przy tym chłodzeniu to temp powinna być około 38 stopni tak coś sądzę albo i niżej.

Edytowane przez krupniok13
Link to post
Share on other sites

Teraz zrobiłem taki test. Obróciłem obudowę na płasko i wtedy miałem łatwy dostęp do kabli 3 pin i 4 pin od pompy i wentylatora.

Najpierw wbiłem do Biosu i temp 87 stopni przy działającej pompie i wentylatorze od chłodnicy. Odłączyłem wentyl od chłodnicy i temp bez zmian. Następnie odłączyłem pompę i temp nadal 87 stopni. Słychać że pompa działa ale nie zbija temperatur :(

Da się to jakoś naprawić? coś wymienić?

Edytowane przez krupniok13
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie nie, to są nierozbieralne, bezobsługowe chłodzenia. W praktyce jednak pewnie można spróbować aczkolwiek nie będzie to proste a do tego może się po prostu nie opłacać. Możesz spróbować go rozebrać i tak już nic nie tracisz a sprawdzisz co zepsuło się w środku. Na YT są zapewne filmy jak dobrać się do H60 ;) 

Edytowane przez currahee
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moze byc tak jak ja mowilem ze bolec na turbinie slizga i przez to sie pompa nie pompuje plynu :/ sprobuj rozebrac pompe i jak masz kontroler obrotow to podepnij ja rozebrana pod niego i wtedy moze dojdziesz co i jak jest ale to sie chyba wiaze z wyciekiem plynu :/


to znalazlem ale h70 prosze 

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do H60 nie kupisz pompki, chyba że z innego uszkodzonego. Możesz kupić blok i pompę a zostawić tylko chłodnicę ale to się średnio opłaca biorąc pod uwagę, że to jest chłodnica aluminiowa. Poza tym koszt będzie zapewne większy niż nowe H55/60. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...