Skocz do zawartości

[MULTI] Life is Strange - seria


Recommended Posts

W jedynkę grałem i jakoś mnie nie porwała. Sam motyw z cofaniem czasu, żeby inaczej postąpić był spoko, ale

wybór zakończenia polegający na ostatniej rozmowie, zupełnie olewając wcześniejsze decyzje

dla mnie porażka. Mam nadzieję, że w drugiej części to poprawia, bo o samą historię nie ma się co martwić.

Link to post
Share on other sites

 

Na tureckim ps store niecałe 70zł hmmm :-> Na pc niemal 2x na gmg.

 

Ja tam i tak poczekam na wydanie pudełkowe.

 

Lipa totalna, że nie ma wersji PL, bo po eng to nie wszystko zrozumiem, a dzienników, to mi się w ogóle nie będzie chciało czytać. LiS: Before the Storm dopiero jakaś polska grupa kończy tłumaczyć, a ile to już czasu minęło po premierze...

Link to post
Share on other sites

Pudełko to może kupie na pc a na premierę wezmę na ps4 bo nie mam zamiaru czekać kilka miesięcy na box... :/


Gracie w LiS 2? Ja wczoraj skończyłem pierwszy epizod i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Może nie ma już takiego wow jak to miało miejsce w pierwszym sezonie bo i nie może być ale nadal jest to LiS jakie znamy i kochamy. Pierwsze co rzuca się w oczy to oprawa wizualna która uległa dużej zmianie, nawet na PS4 widoki są piękne. Gra wydaje się być bardziej "otwarta". W pierwszym sezonie przyszło nam poruszać się głównie pomiędzy dwiema lokacjami dom-szkoła. Tutaj gra jest jedną wielką przygodą, gdzie niczym autostopowicze uciekamy przed wymiarem sprawiedliwości a finalnym celem naszej podróży jest Puerto Lobos w Meksyku. 

 

W pierwszym sezonie kierowaliśmy losami bliskich przyjaciółek Chloe i Max, tutaj z kolei mamy dwóch braci Diaz : starszego Sean'a oraz młodszego Daniel'a. Gra skupia się na relacji między nimi i jak to bywa w tego typu produkcjach podejmowaniu trudnych wyborów mających później mniejsze lub większe konsekwencje. Fabuła pierwszego epizodu ma dość powolne tempo, nie ma może jakichś spektakularnych zwrotów akcji ale pozwala mieć nadzieję że dalej może być tylko lepiej. Zbieracze też znajdą coś dla siebie, jest kilka przedmiotów do odnalezienia jak i również jest możliwość rozegrania kilku minigierek. Mniej lub bardziej absorbujących. Ogólnie nie żałuję zakupu i czekam na kolejne epizody ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Brakuje trochę solidnego soundtracku w drugim LiS. Jedynka aż ociekała dobrą muzyką, która przecież budowała też znacznie sam klimat w grze. Brody miło mnie zaskoczył bo pierw wydał mi się podejrzany po tym co oglądał w laptopie, ciekawa postać. Kogoś mi przypomina.

6bRhamBx_o.jpg

:D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No a co ma być, czekamy na 2 epizod ;) Swoje spostrzeżenia napisałem na poprzedniej stronie, jeśli chcesz coś konkretnego się dowiedzieć to pytaj ;) Pierwszy epizod nie wywołał jakiegoś wow jak pierwszy sezon bo to było raczej niewykonalne. Jeśli miałbym coś zarzucić grze to wolne tempo. Gra nie ma jakichś mega spektakularnych zwrotów akcji (może z wyjątkiem początku gry), skaczemy sobie z jednego miejsca do innego niczym autostopowicze, zwiedzamy, nawiązujemy kontakty, możemy też pobawić się w kilka minigierek. Na pewno dużym plusem gry jest ukazanie relacji między braćmi. Od naszych decyzji zależy jak ta relacja będzie wyglądała. Pewnie dopiero po ograniu 2 epizodu będzie można coś więcej powiedzieć o grze, póki co ciężko ją ocenić ;)  

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Ograłem drugi epizod. Fajne zawirowania w fabule, rozwinięcie kilku kwestii plus spoko scenariusz i humor. Rozmowa z Layla wyciskająca łzy. Interesująca postać Cassidy. Ciekawostka - przed rozpoczęciem rozgrywki gra wyskakuje z zapytaniem o save z darmowego Captain Spirit, ja nie miałem go już na dysku ale ciekawe co by to wniosło do fabuły uwzględniając tamte wybory i ogólnie jako, że chłopaki się zaprzyjaźnili. Świetna kontynuacja, gęsty klimat LiS nadal utrzymany!

jHUsEZZm_o.jpg:D

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Mam LiS2 na konsoli, ograłem ten pierwszy epizod ale waham się z odpaleniem drugiego bo wiem, że są tam nawiązania do Captain Spirit a tego z kolei mam ogranego na pececie i fajnie byłoby mieć w drugim epizodzie swoje save z Captaina. Chyba będę musiał ograć na konsoli Captaina i dopiero później odpalić dalsze losy braci Diaz  :->

Link to post
Share on other sites

Dla mnie trochę nudny ten capitan :P

 

Pytałem się w sprawie spolszczenia czy tam idą prace, to niby coś tam zaczynali robić, ale na jednak na najbliższą chwile nie mają w planach. Okazało się, że gra po prostu wywala jak coś tam się dotyka. Może to jakoś uda im się ogarnąć. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Od kilku dni ogrywam dwójkę, z racji tego iż pierwszy epizod miałem ograny na konsoli to musiałem go powtórzyć na pc i teraz dopiero na ślepo idę z drugim. Jestem już gdzieś w połowie i ogólnie spoko. Jest klimat, ciekawa fabuła, zwroty akcji, ładna grafika oraz zawiła relacja między braćmi, która z epizodu na epizod coraz bardziej się zacieśnia. Przed rozpoczęciem odpaliłem jeszcze Captaina, myślałem że trzeba będzie go ogrywać na nowo ale wystarczyło tylko zainstalować i gra sama znalazła save. ;) Dzisiaj pewnie dokończę drugi epizod, ciekawi mnie jak wpłynie save z Captaina na fabułę dwójki i czy w ogóle wpłynie.

 

Szkoda, że nie dało się uratować psiaka....

 

Po tych prawie dwóch epizodach widzę, że twórcy poszli bardziej w filmowość co mi osobiście nie do końca odpowiada. Jasne można wtedy podziwiać fajne widoki ale wydłuża to grę i przez to jest mało interakcji. Ogólnie nie żałuję zakupu, tym bardziej że wyrwałem te 3 epizody na promocji ale do duetu Chloe i Max to nie ma startu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Da się gdzieś kupić polską edycję Life is Strange 2 Collector's Edition? Znalazłem tylko na stronie Square Enix.

 
Swoją drogą 300 zł to drogo... Wolałem jak była po prostu jedna wersja limited.
 
 
Edit.
Dobra, nieważne. Właśnie mi się przypomniało, że przecież poprzednie części też miały anglojęzyczne pudła.
Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

A po co Ci to pudło? :P Chyba we wrześniu na steamie była promocja i wszystkie epizody można było kupić za ~40zł także przy tych 300zł za pudło była to mega okazja ;) A sama dwójka to już nie jest to samo co poprzednio, także nie wiem czy jest sens na nią wykładać taką kasę... Tym bardziej teraz gdzie po premierze wszystkich epizodów cena będzie sukcesywnie spadać. 

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie skończyłem finałowy epizod i ogólnie rzecz biorąc historia tak mocno nie odstaje od tej z pierwszej części. Nie ma może takiego wow jak było poprzednio ale są też momenty chwytające za serce. Sam finał pozamiatał totalnie, równie mocny jak w jedynce a może i lepszy. ;) 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Nowe Lis zapowiedziane

 

Będzie też remaster poprzednich części tylko nie wiem co tam jest do remasterowania.....

 

Zastanawia tylko cena która z każdą nową częścią szybuje mocno w górę xD Pierwsze LiS kosztowało jakoś w okolicach 70zł za cały sezon, dwójka już była wyceniona na prawie 170zł a tutaj wołają prawie 250zł za podstawową edycję (deluxe ~290zł a ultimate z remasterem poprzednich części to już wydatek 330zł xD)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, rafal12322 napisał:

Nowe Lis zapowiedziane

I już mi się po trailerze nie podoba, dla mnie ta seria się skończyła na Before The Storm, które było porównywalne do jedynki ale ciut słabsze.

Godzinę temu, rafal12322 napisał:

Będzie też remaster poprzednich części tylko nie wiem co tam jest do remasterowania.....

No jak to co, cenę trzeba odświeżyć :D Grafika zestarzała się bardzo dobrze, muzyki raczej też nie poprawią.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...