Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sprawa jest prosta. Dzisiaj sprzedałem LG G Pad 8.3 żeby kupić coś lepszego.

 

Teraz pytanie jakie się pojawia to: ALE CO?

 

 

Wyboru tak na prawdę dużego nie ma:

  • nVidia SHIELD Tablet
  • iPad mini Retina

 

Obie mają być w wersji jak najtańszej czyli bez 3G czy 4G, iPad 16gb itp.

 

Możecie mi napisać który tablet byście wybrali? Proszę o uzasadnienie. Naprawdę się łamię bo z jednej strony lubię iOS za jego szybkość działania i optymalizację. Z drugiej strony mimo tego, że nie lubię androida (za brak optymalizacji... i ten durny pasek nawigacyjny na dole) to ma wejście na microSD i mogę w na nim oglądać filmy w jakimkolwiek formacie chcę (do iPada wiem, że można dokupić dysk przenośny który streamuje filmy, ale to kolejny wydatek).

Inną sprawą jest bateria - ta z iPada bije tą w SHIELD...

 

Root czy Jailbreak nie wchodzą w grę - sprzęt ma być nowy ze sklepu, więc nie chcę utracić w żaden sposób gwarancji.

W grę nie wchodzą także tablety z Windows RT czy Windows 8.1. Mimo iż mam i jestem bardzo zadowolony z Nokii Lumii 1020 na Windows Phone 8.1 to kompletnie nie wierzę w RT i 8.1 na tabletach - głównie odtrąca mnie niska rozdzielczość.

 

 

Pomocy?

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

IPad lub coś z ...

Windows (kodeki itd) - odnoszę wrażenie, że wysoka rozdzielczość jest przeceniana, oczywiście ma zalety, ale to już zaczyna być chore. Jak znajdziesz urządzenie, które spełnia wszystkie Twoje wymagania z wyjątkiem rozdzielczości to się poważnie zastanów czy się bez niej obejdziesz. Ja w swoim przypadku musiałem poświęcić ten parametr w zamian za inne, które okazały się ważniejsze (modem, więcej pamięci).

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Autorze i to i to ma wady.

 

Jeśli miałbym tableta zabierać jako sprzęt do oglądania filmów to brałbym iPad mini retina(zdecydowanie dłuższy czas działania).Do gier się też nadaje i to bardzo z racji dużo dopracowanych aplikacji   i eksklusiwów na OS.

 

Shield: czysty Android 4.4.3,zacny procek,stereo głośniki,nie ma ograniczeń jak z  iTunes.

choć jest kiepski czas pracy.

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślę cały czas.Opcje są takie (w tej kolejności):

- SHIELD

- iPad Air

- iPad mini (z Retiną)

- poczekać na iPad Air 2 (Apple przeważnie wydaje kolejne tablety w październiku)

 

Dylemat straszny mam.

 

Edit: Z iPad'em jest tak że więcej zapłacę, będę miał problem z filmami, ale starczy mi na dłużej. SHIELD jak kupię to po roku będzie już nic nie warty. Z androidem już to przechodziłem wielokrotnie.Żona ma iPad 4gen. i cały czas jest z niego tak zadowolona jak była gdy go kupiła. Ja jakoś pół roku po niej kupiłem LG G Pad 8.3 i nie minął nawet rok a go sprzedałem bo był za wolny. To jest ten dylemat. Android to taki produkt na chwilę. Później odprzedajesz za grosze albo leży i kurz zbiera.

 

 

Edit 2: W tym wszystkim nawet nie przeszkadza mi to że iPad ma gwarancje tylko na rok, a android na 2. Bo nie oszukujmy się. iPad'y się nie psują

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Zapomnij :) o wsparciu na 2 - 3 lata, w przypadku Androida - taka jest smutna prawda.

 

Bierz iPAD'a - napwewno wolniej się "zestarzeje" niż Android, on dłuzsze wsparcie mieć będzie :)

 

Skoro Ci zależy na wysokiej rozdzielczośći - proszę bardzo Windows 8.1 i wysoka rozdzielczośc na 8 calach : Lenovo Thing Pad 8 - ma 8 cali i rozdzielczość Full HD :)

 

 

Po za tym jest szybki, szybszy nawet niż iPAD, ma wsparcie podstawowe do 2018, a poprawki bezpieczeństwa otrzymywac będzie do 2023 :) Dłużej chyba nikt inny ne daje :) No i Masz MS Office 2013. A z wstępnych zapowiedzi Microsoftu - Windows 9 TRreshold dostaniesz za darmo lub bardzo małą opłatą :) Ja tam ani do tabletów z Androidem ani do iPAD'a nie wócę - od Grudnia 2013 "siedzę" na Windows 8.1 :) i mam święty spokój, oraz możliwości o których konkurencja może pomarzyć.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ravir, ty i ja dzielimy wspólne zaintsresowanie do WP8... jednak tablet... ohhh to już całkiem inna para kaloszy. Pozostanę przy moich opcjach. Nie zrozum mnie źle, po prostu dla mnie:

 

PC stacjonarny 27"- (W8.1) duży ekran, potężna grafika, moc obliczeniowa, etc - filmy, gry.

Laptop 14"- (WXP) tylko do podstawowych zadań kiedy jestem w podróży - to czego nie da się zrobić na tablecie lub co wymaga większego ekranu.

Smartfon - (WP8.1) ma być praktyczny - wszystko co muszę zrobić "na już" gdziekolwiek jestem, zdjęcia, filmy, internet, rozmowa, SMSy, maile, TapaTalk.

PS Vita - gry w podróży.

PSP - Monster Hunter Freedom Unite ze znajomymi.

 

i wreszcie tablet

Tablet - ma być możliwie mały, wydajny, praktyczny(!) - iPad jest i nie jest zarazem najbardziej praktycznym i niepraktycznym tabletem. Wszystko to co mógłbym wykonać na laptopie (plusem dla tabletu z W8.1 jest Java)

Co do Lenovo to jest za drogi tu gdzie mieszkam.

Link to post
Share on other sites

eVeresthttps://www.komplett.no/k/kcf.aspx?id=12127 tu masz wszystko - ceny w NOK, ale podziel przez 2 i masz w złotówkach - przelicznik 100NOK = 50PLN

 

tu masz iPad'y: http://www.lefdal.com/search?SearchParameter=%26%40QueryTerm%3Dretina%26CategoryNameLevel2%3DData__Nettbrett%26ManufacturerName%3DApple%26online%3D1%26%40Sort.ProductListPrice%3D0%26%40Sort.name%3D0&PageSize=45&ProductElementCount=141&searchResultTab=Products&SearchTerm=retina

 

P.S. Ravir, możesz mi na szybko coś o Toshiba Encore 2 napisać (poza samą specyfikacją)?

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...