Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako, że to mój pierwszy post serdecznie witam wszystkich użytkowników forum.

Od razu zaznaczę, że użyłem wyszukiwarki i wujka google :)
Moje pytanie jest następujące. Czy po wsadzeniu nowej karty graficznej prawdopodobnie będzie to gtx660 lub gtx660Ti lub gtx760 do złącza PCI express 2.0 będzie ona mogła rozwinąć swoje skrzydła w pełni pod względem szybkości przesyłania danych, ale trzeba będzie zasilić ją dodatkowymi kablami? A jak będzie w przypadku pci express 3.0? Szperałem w internecie w tym temacie i znalazłem multum opinii na temat przydatności złącza pci 3.0 i z jednej strony posiadanie go wydaje mi się przyszłościowe ale z drugiej wszystkie gotowe zestawy w cenach 2100-2500zł mają płyty z pci express 2.0, mógłbym spróbować sam złożyć kompa w podobnej cenie i wtedy wybrać płytę z pci-ex 3.0 ale nie wiem czy gra jest warta świeczki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

Link to post
Share on other sites

Co do zasilenia karty ze złącza to w przypadku wersji 2.0 czy 3.0 to nie ma różnicy i tak musisz podłączyć te dodatkowe kable gdyż karta się nie uruchomi. 

 

Mimo iż złącze w wersji 3.0 oferuje dwukrotnie większą przepustowość niż poprzednik to w codziennym użytkowaniu tej różnicy tak naprawdę nie odczujesz.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...