Skocz do zawartości

Router z klonowanym MAC do Vectra


Recommended Posts

Hej,

 

Tak jak w temacie, założyłem sobie vectre 10 mbs + złoty pakiet TV, ogółem jak będzie dobrze się spisywać internet to powiększę go max do 30 mbs. Router obsługiwałby 1 komputer po kablu ( stacjonarkę ), 2 smartfony, 1 laptop. 

 

Najważniejsze cechy routera :

• do 80-120 zł 

• klonowany adres mac ( vectra inaczej nie przepuści )

• dobre zabezpieczenia 

• w miarę normalne działanie wi fi na kilku urządzeniach na raz

• dostęp przez ścianę kartongipsową, 

• metraż mieszkania 50m2

 

Z góry dzięki za poświęcenie czasu ;-)

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

Ale czy taki tani router będzie dobry ? Czy wytrzyma te 3-4 urządzenia w sieci bez załamania ?

 

Ponieważ ostatnio spotkałem się z routerem TP-Link który po segregacji MAC się przegrzewał. Ale jeżeli ten zapewni w miarę optymalną przepustowość i niezawodność pomiędzy urządzeniami to bym go mógł dzisiaj brać :)

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Router kupiony i póki co w testach. 

 

Na razie przyzwyczajam się do menu, póki co zauważyłem problem gdy mam podłączony telefon ( wi fi ) i PC ( na kablu pc ) - raz na jednym wywali błąd raz na drugim, ale sprawdzam czy to nie wina vectry.

 

Po kilku dniach dam więcej info, a Tobie @Cooger dziękówka za pomoc :-)

Link to post
Share on other sites

Opisałem problem :P jeszcze raz Opisze :

WI-FI ma problem z siecią :
Jest telefon nr 1 ( samsung galaxy mini 2 )
Jest telefon nr 2  ( SE xperia x10 mini )

Nr1 Łączy się z siecią WI-FI ma 100% dst sieci 
Nr2 Łączy się z siecią WI-FI ma 100% dst sieci 

Nr1 Łączy się z stroną internetową --- raz odpali strone raz nie odpali, błąd : problem z dostępem do sieci

Nr2 Łączy się z stroną internetową --- raz odpali strone raz nie odpali, błąd : problem z dostępem do sieci
 
Szczegóły : nie da się tego opisać w szczegółach bo raz działa raz nie.
 
Wynik : 
Internet działa ok na kablu, na wi fi występują dosyć częste problemy z udostępnianiem sieci internetowej. 
 
Usługodawca : Vectra
 
 
◘Co więcej mógłbym podać hmm
 
-Bezpieczeństwo:
•Typ Szyfrowania : TKIP & AES
•Typ autentykacji : WPA2-PSK
 
-ust sieci 
•Zakres radiowy 802.11b+g+n
•Typ radia : punkt dostępowy
• Szybkość kanału 20mhz
• Region ETSI
• Kanał 6
 
Jeżeli jest coś więcej potrzebne to pisz śmiało, połączenie z samym routerem jest git, ale tak jakby wi fi miało mikro przycięcia co chwile na kilka sec. 
Link to post
Share on other sites

Takie lakoniczne komunikaty z telefonu niewiele mówią. Co do konfiguracji - sprawdziłbym zajęcie kanałów i starał się ustawić jak najmniej obłożony. Sprawdziłbym też kwestię DNS-ów i ew. ustawił je na sztywno. Testuj też na jakimś laptopie bo nie wiadomo gdzie tkwi błąd. Ja z Samsungiem Note 3 Neo nie zauważyłem problemów z tym routerem.

Link to post
Share on other sites

- Spróbuj wydzielić zakresy adresów IP. np

Dla DHCP po LANie 192.168.1.112 - 192.168.1.119

Dla DHCP po WiFi 192.168.1.122 - 192.168.1.129

- Może masz zbyt mały przydział adresów IP przydzielanych pod DHCP (tylko 1 urzadzenie).

- Wg mnie najlepszym sposobem jest przydzielenie stałych adresów IP komputerom i telefonom.

Nie musisz nic zmieniać na urządzeniach tylko na routerze - przydzielasz konkretnemu adresowi MAC konkretny adres IP.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...