Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

  • Zastosowanie komputera: obróbka zdjęc, oglądanie filmów, surfowanie w necie, granie od czasu do czasu (nie koniecznie na full detalach).
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł
  • Których części potrzebujesz?: Cała skrzynka (bez klawiatury, myszy, systemu, monitora)
  • Czy używane części wchodzą w grę?: Nie
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking) Nie
  • Specjalne wymagania: Modularny cichy zasilacz, obudowa dobrej jakości z filtrami nie gotująca swojej zawartości, możliwość rozbudowy za rok/dwa
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie.
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/568ptv/

Proszę was o ocenę mojej propozycji zestawu.

Edytowane przez jol.us_
Link to post
Share on other sites

 

 

obróbka zdjęc,

W jakich programach?

 

Sam zestaw nie jest zły, aczkolwiek pod PS'a wziąłbym SSD z szybszym zapisem. M500 to dobry dysk, ale jego zapis stoi na niezbyt wysokim poziomie.

 

Płyta w mATX w tej cenie to głupota, bo spokojniesz dostaniesz mobo ATX za 300 zł. mATX i ATX różnią się wielkością, a co za tym idzie, liczbą slotów i portów. Po co się ograniczać?

Link to post
Share on other sites

W jakich programach?

 

Sam zestaw nie jest zły, aczkolwiek pod PS'a wziąłbym SSD z szybszym zapisem. M500 to dobry dysk, ale jego zapis stoi na niezbyt wysokim poziomie.

 

Płyta w mATX w tej cenie to głupota, bo spokojniesz dostaniesz mobo ATX za 300 zł. mATX i ATX różnią się wielkością, a co za tym idzie, liczbą slotów i portów. Po co się ograniczać?

 

Co do zdjec, to nic profesjonalnego. M500 wybrałem głównie ze względu na cenę - nic lepszego w tej kwocie nie znalazłem, ale jestem otwarty na propozycję jeżeli w tej cenie da się kupić coś lepszego.

Co do płyty to jest to troche ślepy traf - mam dobre doświadczenia z ostanimi produktami MSI i szukam czegoś z tej firmy. Co innego proponujesz w tej cenie?

Link to post
Share on other sites
Co do zdjec, to nic profesjonalnego. M500 wybrałem głównie ze względu na cenę - nic lepszego w tej kwocie nie znalazłem, ale jestem otwarty na propozycję jeżeli w tej cenie da się kupić coś lepszego.

Trochę drożej jest MX100, ale jak chcesz ;)

 

 

Co do płyty to jest to troche ślepy traf - mam dobre doświadczenia z ostanimi produktami MSI i szukam czegoś z tej firmy. Co innego proponujesz w tej cenie?

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h97-pc-mate-s1150-h97-4ddr3-usb3-lan-atx-h97-pc-mate-640734/

 

Zyskujesz pełny ATX.

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

1. Koszyk po zmianach:
http://www.morele.net/inventory/info/U5nTgn/
Jest ok?
 

2. Mam jeszcze alternatywną konfigurację, gdyby jednak udało się trochę więcej zainwestować
http://www.morele.net/inventory/info/7etuRx/
Co myślicie o tym zestawie? Dobrze, że zmieniam płytę główną, czy lepiej pozostać przy tej z zestawu 1?

Edytowane przez jol.us_
Link to post
Share on other sites

Drugi jest stworzony pod OC, a przecież nie chcesz podkręcać. Pierwszy zestaw jest optymalny pod Twoje wymagania.

Jak mi się uda dołożyć te 800 to wtedy jak najbardziej OC biorę pod uwagę - stad w zestawie 2 dobre chłodzenie i odblokowany mnożnik na procesorze. Pierwotnie nie pisałem o OC bo zestaw na to nie wskazywal, póki co jedynie rozważam alternatywę.

Edytowane przez jol.us_
Link to post
Share on other sites

OK, więc jaki miałbyś budżet na całość? Według mnie, nie ma sensu pakować 16 GB ramu do amatorszczyzny. Zawsze możesz wziąć 8 GB, a jeśli będzie brakować, to dokupić kolejną kość.

 

BQ L8 jest gorszy elektrycznie od CM,a kultura pracy stoi na bardzo podobnym poziomie.

Link to post
Share on other sites

OK, więc jaki miałbyś budżet na całość? Według mnie, nie ma sensu pakować 16 GB ramu do amatorszczyzny. Zawsze możesz wziąć 8 GB, a jeśli będzie brakować, to dokupić kolejną kość.

 

BQ L8 jest gorszy elektrycznie od CM,a kultura pracy stoi na bardzo podobnym poziomie.

 

CM nie obecnie nie ma w morelach, dlatego wrzuciłem BQ (mam BQ E9 w innym sprzęcie i spisuje się doskonale). Jak nie CM ani BQ to co? Zależy mi aby był modularny i cichy.

 

Co do zestawu 2. Tak jak mówiłem - to jest tylko alternatywa - rozważam na zasadzie ile bym musiał dołożyć aby otworzyć sobie możliwość drobnego OC i zyskać na wydajności w porównaniu z zestawem 1. Wiesz jak to jest - człowiek wydaje jednak dość dużo pieniędzy więc się zastanawia czy jakby nie dołożył troszeczkę to by wiele nie zyskal - pytanie ile to jest ta troszeczka... bo dokladać to zawsze można bez końca.

 

Wydaje mi się, że w zestwie 1 mógłbym zmienić:

1. Procesor na odblokowany i5-4690K.

2. Obudowe na Fractal R4 bo jest dla mnie idealem (wiem ze droga ale warta swojej ceny w kazdym calu)

3. Chłodzenie na procesor

 

Moje główne pytanie. Czy jest sens przy powyższych zmianach dokładać tez 100 do płyty głównej, czy lepiej pozostać przy płycie z zestawu 1? Ale chyba tak bo czytalem gdzieś, że MSI H97 PC Mate do OC zbytnio się nie nadaje. Jeśli zmieniać płytę główną to czy nowa płyta jest OK?

 

Max. budżet 3700,00

 

Aktualny koszyk 2:

http://www.morele.net/inventory/info/adzbUM/

 

Czy może lepiej zrezygnować z chłodzenia (dokupić za jakiś czas) i zainwestowac w i7?

Koszyk 3:

http://www.morele.net/inventory/info/nCERde/

 

 

Chciałbym dziś podjąć decyzję. Pomóżcie.

Edytowane przez jol.us_
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy może lepiej zrezygnować z chłodzenia (dokupić za jakiś czas) i zainwestowac w i7?

Nie ma sensu. 4-rdzeniowy i podkręcony i5 daje dobre efekty w 2D, a na dodatek robisz to amatorsko.

 

2. Obudowe na Fractal R4 bo jest dla mnie idealem (wiem ze droga ale warta swojej ceny w kazdym calu)

Bardzo dobre podejście. Obudowa to zakup na lata, więc warto jest trochę dorzucić i mieć spokój.

 

Ale chyba tak bo czytalem gdzieś, że MSI H97 PC Mate do OC zbytnio się nie nadaje

Zgadza się. Kiepska sekcja z małym radiatorem.

 

 

Jak nie CM ani BQ to co?

Ciężko stwierdzić, bo w tym budżecie króluje G550M. Trochę drożej jest Corsair CS (również bardzo cichy, 80+Gold, hybrydowe okablowanie), ale on nie posiada warystora MOV. Z drugiej strony, do tego zestawu wystarczy w 100% 450W, więc i G450 się nada. Pobór platformy z GTX660 to ~250W, więc zapas jest naprawdę spory.

Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze użyć kodów:

 

Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...