Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem. Komputer znajomego wyłącza się parę minut po włączeniu. Sprawdzałem temperaturę procesora w BIOSie i Windowsie. W BIOS ma 70*C, a w czasie lekkiej pracy w Windows nawet 120*C. Komputer był kupowany jako gotowy zestaw około 7 lat temu. Czy wina leży po stronie procesora? Obudowę wyczyściłem z kurzu, poza tym jest w miarę dobrze chłodzona. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Specyfikacja:

AMD Athlon 64 x2 5200+

ATI Radeon HD bodajże 2400 series

Zasilacz jakiś noname

Edytowane przez borowcy
Link to post
Share on other sites

Nie możliwe, aby sięgało 120*C. Jedyny procesor o takiej temperaturze krytycznej to Pentium D(bynajmniej z intela)

Zabezpieczenia w biosie was by nie puściły, aby procesor pracował w takiej temperaturze.

 

Moje przypuszczenia są takie: Brak pasty/źle zamocowane chłodzenie

Odpalcie PC na 5 minut i wyłączcie po upływie 5 minut, rozkręć obudowę i dotknij radiatora od procesora, jeżeli parzy to nałóżcie pastę i sprawdźcie czy chłodzenie działa(Czy się kręci wentylator) bądź czy dobrze jest zamocowany radiator.

Edytowane przez eXzoN
Link to post
Share on other sites

@Exzon, temperatura sięgała około 120 stopni w aplikacji CoreTemp. Zgaduję, że coś nie tak z działaniem aplikacji.

 

Jak będę miał dostęp do komputera, to sprawdzę czy radiator się nagrzewa i ew. wymienię pastę. Wiatraki wszystkie się kręcą sprawdzałem.

 

I jeszcze jedno - czy jest możliwe, że procesor będzie do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Nie, póki co nie stawiam na procesor, nie myślmy teraz o wadzie procesora czy PSU. Sprawdź jak z tym chłodzeniem i nałóż dobrze pastę, powinno być chłodniej ;) Jeżeli chłodzenie jest dobrze zamontowane, a nałożenie pasty nic nie pomogło wtedy możemy się martwić. :)

Edytowane przez eXzoN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...