Skocz do zawartości

Nowy smartphone z 5 calowym ekranem i LTE czy nadal S2?


Recommended Posts

Hej,

 

Wiem, że podobnych tematów trochę jest jednak jak każdego nurtuje mnie pewna kwestia 

 

 

Posiadam cały czas Galaxy S2, Telefon jest teoretycznie na GW, ale praktycznie nie jest gdyż ma zainstalowany najnowszy CWM, roota i CM 11 na Kitkacie 4.4.4.

 

Stan jest prawie idealny. Prawie, bo gdyby mu wymienić folię i wyczyścić porządnie to będzie wyglądał jak z salonu. Oto jaki poaiadam zestaw akcesoriów do niego :

 

- pudło

- dokumenty (oryginalny dowód zakupu z polskiego salonu, karta gwarancyjna i inne)

- kable

- oryginalne słuchawki z wymiennymi wkładkami

- etui OTTERBOX z dowodem zakupu

- oryginalną baterię 2000 mah od Samsunga, z klapką i dowodem zakupu

- standardową baterię

- wkrótce do wszystkiego dołączy również Power Pack 2200 mah który wylicytowałem bcm z ebay.uk

 

Zmierzam do tego, że w przyszłym tygodniu wybieram się przedłużyć umowę do operatora. Jakiś tam wybór telefonów mam (Moto G, LG L9 II, LG LF70 - z tych tańszych (do 80 zł)).

 

Jednocześnie skłaniam się ku przedłużeniu umowy bez telefonu i zakupie telefonu osobno.

 

 

Pytanie brzmi, czy powinienem odczekać z zakupem, pobawić się jeszcze S2 czy sprzedać (jeśli to możliwe, bo nie wiem czy ludzie kupują telefony z custom romami) i dołożyć te ~600 zł na zakup czegoś innego?

 

Moje wymagania to : 

- ekran przynajmniej 5, najlepiej do 5,5

- aparat przynajmniej na poziomie s2

- android

- przyzwoita bateria albo dostępność fajnych gadżetów w stylu powerskin czy powerpack

- LTE

 

 

Z telefonów z oferty Play jedynie Moto G przypadła mi do gustu, aczkolwiek jestem zwolennikiem zakupów "raz a porządnie" więc sądzę, że coś lepszego bym znalazł. Kwestia S2 jest dla mnie o tyle nurtująca, że ostatnim telefonem jaki sprzedałem z custom romem był HTC Tytn II. Wiem, że S2 to flagowiec ale jak to się ma do tego jak potencjalni kupcy patrzą na ten telefon po modernizacji softu to nie mam już żadnego pojęcia.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jaka sieć, jaki abonament?

 

Play dla Firm, abon koło 50 zł. Wymieniłem te telefony, które były w najniższej cenie. Szkoda mi tracić pakiet 3 GB neta na rzecz np. takiej Moto G, którą można kupić za pareset zł. A potem się będę z pakietem 300 mb przez dwa lata :)

 

 

 

@up

 

Załóżmy 600 zł na czysto bez S2, jakbym sprzedał S2 to może wyjdzie koło 1k? Tak patrząc po  tym jak idą S2ki używane bez GW na allegro to jestem w szoku.

 

Przeglądałem już tego trochę, nie jestem pewien czy chce kolejnego Samsunga (jeśli tak to S4). Moto G jest nawet, ale tylko w wersji 16 GB i z LTE. Nic nie wiem o dzisiejszych LGkach ale marka nie kojarzy mi się jakoś z jakością.

 

Przeglądałem nawet All i patrzyłem na Chinole :P

Link to post
Share on other sites

Obczaj tego Asusa http://sklep.swiatandroid.pl/product_info.php?cPath=8&products_id=127 za 900 zł.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
 

  • Wyświetlacz: 5″ IPS  1280 x 720 pikseli Gorilla Glass 3
  • Procesor: Intel Atom Mulit-Core Z2580 2x2.0GHz
  • Dual-Sim 2xmicro SIM
  • Pamięć RAM:  2GB,
  • Pamięć wewnętrzna: 16GB, slot kart microSDXC z obsługą do 64 GB,
  • Łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth, GPS z A-GPS,
  • Obsługiwane pasma: GSM 900/1800/1900 MHz,UMTS 900/ 2100 MHz
  • Aparat główny: 8 MPx z autofocusem i diodą doświetlającą LED,
  • Kamera frontowa: 2 MPx,
  • Złącza: microUSB, mini-jack 3.5 mm,
  • Akumulator: 2110 mAh,
  • System: Zen UI na bazie Google Android 4.3 
  • Wymiary: 148,2 x 72,8 x 10,3 mm,
  • Waga: 145 g.

Dostajesz mocny procek,2 GB ramu,16 GB wewnętrznej + slot pod micro sd do 64 GB, niezły 8MP aparat.

 

Minus to przeciętna bateria.

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj zrobić tak jak ja. Obierz sobie fajny model telefonu, zadzwoń do biura obsługi zapytaj dlaczego stały klient ma takie ceny i powiedz, że idziesz do innej sieci. (U mnie cena telefonu stopniała z ponad 1000 do 150, nic nie tracisz, a możesz zyskać.)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ło ciekawy ten Asus. Ten sklep ściąga z Azji te telefony? Mój znajomy ostatnio kupił na Alli Xiaomi i sobie bardzo chwali. 

 

 

@up

 

No będę musiał tak zrobić. Już w sumie byłem w salonie i gadałem z konsultantem ale oferują mi standard. Tymbardziej, że mamy w sumie 3 numery na firmę.

Link to post
Share on other sites

No właśnie. Tylko kobitki mają torebki. My możemy liczyć tylko na duże kieszenie :-P No nic, dzisiaj zdecyduje. W sumie niedaleko mojego miejsca zamieszanie jest rzetelny sprzedawca z allegro który oferuje 1 rok gw na te telefony. Co prawda wychodzi drożej, no ale jakbym wziął przesyłkę kurierem i jeszcze bym musiał clo zapłacić to wychodzi na jedno.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...