Skocz do zawartości

untitled project by Wredny


Recommended Posts

Apropos wentyli, to na drugą chłodnię planuję Corsair AF120 LED Quiet Edition. Może i nie są hiper mega, aczkolwiek tutaj chodzi mi o wygląd, są dość tanie a podobają mi się. Głośnie nie będą bo puszczę je na 5-7V. 

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Jak zapodałem 4x SP120 na 7V to było dla mnie supcio,

na 12V już były słyszalne dość, aczkolwiek chyba aż takim audiofilem nie jestem, bo nie przeszkadzało mi aż tak.

Trzeba mieć na uwadze że u mnie 24/7 muzyka leci, więc i tak nie słychać PC :D

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

spectre pro są takie złe ? 

A są takie dobre ?

 

Serio ?

 

Gruba kresa to buda, cieńsza to kształt covera, a najcieńsza to ten frontowy panel.

 

 

edit : http://forum.benchmark.pl/topic/81869-moddingowe-inspiracje-zdjęcia-z-sieci/?p=1564469

 

Ostatnia buda z postu, jakoś nikt nie ma beki z covera i takiej zabudowy. 

Chodzi Ci o zdjęcie "project carbon" i piwnice/cover zasilacza ? Tu nikt się nie czepia zabudowy tylko poronionego pomysłu montażu chłodnicy

Link to post
Share on other sites

@Biafra

miałeś w ręku spectry pro że się o tym wypowiadasz?

jakbyś nie zauważył to bardzo nadrabiają wydajnością, ito w takim stopniu że hałas to nic

wiem bo MAM a nie "wiem od znajomego"

każdy może być ekspertem i mówić "z pewnością..."

Edytowane przez greghor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wiem bo MAM a nie "wiem od znajomego"

każdy może być ekspertem i mówić "z pewnością..."

 

:D Błagam Cie. Mama mi opowiadała. Poczytaj troche mój temat zamiast próbować mnie obrazić w stylu mistrza piaskownicy.

 

Spectre to jedyne akceptowalne 200tki ale wyraźnie odstają od najlepszych wentylatorów 120 i 140mm. Łożysko potrafi się telepać przy mocnym skręceniu (500rpm) a nawet jeśli tego nie robi to ma mechaniczny, kiepski dźwięk. Przy AC nawet tego tak jak @mlody nie usłyszysz. Przy LC takie rzeczy wnerwiają jako jedyne dźwięki dochodzące z komputera. Biorąc pod uwagę że kolega ładuje tu przesadzoną powierzchnię chłodnic to może się przynajmniej cieszyć doskonałym wyciszeniem. Szkoda to zepsuć słabszymi wentylatormi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Hmm ja mam u siebie na LC na dwóch chłodnicach łącznie ich 5x 120mm i nie wydają z siebie żadnych mechanicznych dźwięków itd a komp stoi mi na biurku jakiś 30-40 cm od mojego ucha nie wiem może miałem fart i trafiły mi się dobre sztuki czy coś. 

Link to post
Share on other sites

 

 

na 12V już były słyszalne dość

 

Dość ? Srogi eufemizm. Nawet w wyciszanej obudowie, na 12V, chodzą jak silnik Me-163 Komet. Przy 5V są niesłyszalne, ale granica pomiędzy ciszą, a wyciem, jest bardzo cienka.

Link to post
Share on other sites

@Biafra

nie miałem zamiaru obrazić, jeżeli to zrobiłem to przepraszam

zauważ tylko że jeżeli dla przykładu ktoś robi zewnętrzne lc to np 9 dobrych wentylatorów 120/140 to koszt znacznie większy niż np 4x 200 mm

nie można mieć wszystkiego na raz, niestety :(

Link to post
Share on other sites

Dość ? Srogi eufemizm. Nawet w wyciszanej obudowie, na 12V, chodzą jak silnik Me-163 Komet. Przy 5V są niesłyszalne, ale granica pomiędzy ciszą, a wyciem, jest bardzo cienka.

 

A mi się wydaję że to również sprawa indywidualna? dla jednego 12V to wycie, dla drugiego akceptowalny szum nieprawdaż? :)

 

Jeśli chodzi o wentyle to niestety nie mogę sobie teraz pozwolić na 8x50zł na chłodnie.

 

Wystarczy że buda jest przewiewana przez 5x Silent Wings 2 140 :D

Link to post
Share on other sites

Nie. Sprawa indywidualna to na przykład gust muzyczny, bo nie można go w żaden sposób zmierzyć, natomiast głośność jest jak najbardziej wymierna i te wentyle przy 12V najzwyczajniej w świecie hałasują. Jeśli dla kogoś ich praca, przy 12V, jest cicha to niestety, ale powinien się niezwłocznie udać do laryngologa.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dodam że słuchałem ich x4 położonych obok siebie, a nie jednego, dalej było akceptowalne ;)


Generalnie w ramach apdejtu, zrodził się pomysł stworzenia fioletowego układu, wraz z oświetleniem. Doszło do mnie że UV wygenerowałoby większy koszt (lampy), oraz niewiadoma dotycząca Aurory2 połączonej z płynem Green UV. 

Aktualnie w planach jest Aurora2 z barwnikiem Deep Purple, wszystko oświetlane fioletowym światłem. Na dole w ramach 4 widocznych wentylatorów znajdą się 4x Corsair AF120 Purple LED.

Myślę że na pierwsze LC w życiu to źle nie będzie :P

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...