Skocz do zawartości

Podpinanie drugiego dysku HDD


Recommended Posts

Tak jak w temacie, mam zamiar podłączyć stary dysk HDD do nowego PC, tylko pytanie brzmi.

 

W starym PC padła zasiłka i nie wiadomo czy nie pociągła coś za sobą, nie wiem czy dysk HDD działa sprawnie, dlatego chcę go podłączyć do slotu na płycie głównej i tu jest pytanie.

 

Załóżmy, że mam spalonego tego starego HDD, to jeżeli podłącze pod płytę ten dysk, może się coś popalić, czy nie będzie odczytywać dysku, bo się boję o ten komputer. ;d

 

Dysk to: ExcelStor Jupiter 160GB 

Edytowane przez eXzoN
Link to post
Share on other sites

Kolego Sajmon - mamy dwa samochody: w jednym zatarł się silnik i nie pali, drugi ma dziurawy gaźnik albo peknięty przewód paliwowy. Autor tematu pyta w analogii o możliwość eksplozji, a Ty odpowiadasz, ze jak samochod bedzie zepsuty to najwyzej nie odpali. Bój się boga. 

Odpowiadajac na pytanie - to prawdopodobienstwo awarii jest małe. Przy dysku, który ma uszkodzoną elektronikę - często pójdzie transil. Czyli może być sytuacja, gdzie w ogóle nie odpalisz kompa dopóki nie wylutujesz transila i nie zewrzesz pinów bądź nie wlutujesz nowego transila. 

Link to post
Share on other sites

I dyski i MOBO i PSU mają zabezpieczenia przed przepięciami, to samo jak by w gniazdku nagle poszedł skok.  6 spalonych dysków w laptopie w tym 2 z rąbniętą elektroniką - MOBO całe i sprawne.
PC'et 2 HHD'ki podpięte (okazało się że oba walnięte, jeden ciągle "bzyczał" - było przepięcie w środku i tak przez kilka dni podpięte leżało bo uznałem to za nieistotne głośne "coś" ) = MOBO całe i sprawne.
Czasem monit dla sprzętu łapał jakieś dziwne skoki napięcia ale na tym się zakończyło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że bezczelność niektórych szukających pomocy potrafi zaskoczyć. Może to niefortunnie wyszło, ale jeśli ktoś pisze,że nie interesuje go teoria tylko odpowiedź to....no cóż, musi zmienić podejście, najdelikatniej mówiąc. Proponuję wizytę u Cyganki albo innej wróżki. I proszę poważnie potraktować tą uwagę. Moim zdaniem to bardzo nieładne zachowanie. 

 

A co do tego co napisał Sajmon - zabezpieczenia są różne i żadne zabezpieczenie na mobo i hdd nie wytrzyma, gdy PSU będzie mocno uszkodzony czy niestabilny. 

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

Kolega autor nie chciał zbędnego wykładu, tylko praktyczną odpowiedź z wyjaśnieniem. Nie wiem co w tym bezczelnego, może poza tym, że nie ucałował waćpana w... pierścień. Tu przychodzą też osoby nieznające się na sprzęcie i nic im nie powie, że mają wylutować transil na miłość boską, tacy chcą prostej odpowiedzi - to i to ma zabezpieczenia, w przypadku podłączenia zepsutego dysku stanie się to i to (odpali bądź nie), ale nic nie powinno się tu zepsuć

I jak tu człowieku nie traktować Cie jako sralę mądralę to ja nie wiem... a się staram.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego Sajmon - jeszcze raz: uszkodzona elektronika na dysku może wprowadzić szereg zawirowań przed, którymi z definicji ma chronić właśnie PSU. Nie bez przyczyny pan Filo poruszył tę kwestię. Zasilacz jest marny, więc może puścić uchyby dalej - tak, że spalą, uszkodzą się inne komponenty. Nikt autora nie zapewni, że nic się nie stanie, aczkolwiek uważam,że sytuacja jest mało prawdopodobna, to trzeba mieć świadomość na czym się stoi i czym to może grozić. 

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne?

Edytowane przez testerrr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...