Skocz do zawartości

Monitor 27 cali IPS - 2000 zł


Recommended Posts

Witam,

zakladam kolejny temat, ponieważ zmieniłem lekko kryteria wyboru monitora no i w tamtym temacie jakoś popularnością się nie cieszył(żadnej odpowiedzi). Teraz postaram się jakoś bardziej rozpisać moje wymagania co do monitora. Głównym przeznaczeniem będzie granie w różne gry od RPG'ów po FPS'y kończąc na RTS'ach. Od czasu do czasu oglądam jakieś filmy, często też pracuję w internecie. 

Wielkość w jaką celuje to 27 cali. Monitor miałby bazować na matrycy IPS, AS-IPS albo IPS-pro. Liczyłbym także na dosyć niski ms, chociaż tak czy siak na wiele nie liczę bo wiem, iż matryce te to nie to samo co TN i cudów oczekiwać nie można. Zależałoby mi również na dobrze odwzorowanych kolorach. Z odświeżaniem czegoś dużego nie dostanę typu 120/144, ale także liczyłbym na jak najwyższe na tej matrycy, ponieważ gram w parę fps m.in. CS;GO. Nie wiem jak ze smużeniem z tymi 27 monitorami IPS, ale chciałbym aby był pozbawiony tej wady(nie wiem czy to jest ten flicker free, ale chciałbym mieć tą opcję). Jeżeli znalazłby się model z Tunerem TV także nie pogardziłbym takim, ponieważ telewizora obecnie w pokoju nie mam, a od czasu do czasu coś obejrzeć mogę.

Monitor mam zamiar brać na raty, dlatego nie chcę sprowadzać go z zagranicy, tylko tu na terenie naszego pięknego kraju. Budżet został zwiększony o 200 zł, a więc mam do dyspozycji jakieś 2000 zł. Jeżeli będzie naprawdę warto dolożyc kolejne 100+/-50, myślę że się uda.

Osobiście oraz za pomocą kolegi znalazłem parę monitorów, ale nie wiem czy byłby to dobry wybór. 

iiyama Prolite XB2779QS-W 27" IPS QHD

Dell U2713HM

AOC Q2770PQU.

Liczę na pomoc w wyborze monitora, ponieważ mój stary naprawdę nie pozwala mi na normalną pracę a co dopiero gry.

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

1. Monitor nie da ci "skilla". To że ktoś gra w CS:GO nie znaczy że musi miec uber wypas kosmos monitor - nic ci to nie da... na pewno nie będziesz miał szybszej reakcji na to co się dzieje...

2. Jeżeli chcesz brać monitor na raty - odpuść. I kup sobie zwykły FHD na IPS'ie za 800zł lub TN z 120/144Hz.

3. Jaka rozdzielczość? 1080p czy 1440p? Jeżeli 1440p to zapomnij o 120/144Hz i ogólnie z IPS'ami zapomnij o takiej częstotliwości odświeżania.

Link to post
Share on other sites

Bez obrazy, ale proponowałbym przeczytać post jeszcze raz i zastanowić się co napisałem, a jak Ty mi odpowiedziałem. Spróbuję odpowiedzieć Ci tak samo w podpunktach

1. Oczywiście że mi nie da, lecz potrzebuję nowego monitora i celuję w 27". Czy ja coś napisałem że mi poprawi? Jak oglądałem różnice między 120 a 60, było to zauważalne... Zawsze jest to jakaś pomoc, a nie zrobienie skilla. 

2. Nie chcę zwykłego IPS'a za 800 zł, którego musze wymienić za rok bo mi się coś zepsuje. To tak samo można powiedzieć, aby nie brać telewizora na raty a bardzo dużo osób tak robi. Chce pod monitor podpiąc też konsolę, a przy okazji napisałem, gdyby mógł się pojawić Tuner TV byłbym zadowolony.

3. Rozdzielczość 1440p, bardziej przyszłościowo. Sam napisałem, że na IPS'ach takiego odświeżania się nie da uzyskać, ale napisałem żeby dostać jak największą...

Link to post
Share on other sites

Ad. 1. W niewielu grach zobaczysz różnice. Imho do 120fps trzeba też mieć mocny piecyk aby to pociągnąć, w końcu coś musi generować te 120fps :)

Ad. 2. Co ma tam się zepsuć? Jak zazwyczaj gwarancja też trwa 2-3 lata? Większej głupoty nie słyszałem.

Ad. 3. 1440p = znów trzeba sprzęt, który to pociągnie. Najtańszy opłacalny/dość fajny panel kosztuje 2500zł - http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2713h-27-ips-wqhd-2560x1440-usb3-90-rot-dvi-d-2xdp-mdp-hdmi-3yppg-567724/ jest to  Dell U2713H (BEZ M), poczytaj sobie różnicę między HM a M to od razu odechce ci się tańszych. Obecnie 1440p to tylko egzotyczny rarytas... Za parę lat prawdziwy przeskok będzie na UHD, pomijając QHD i podobne... Więc ewolucja poleci FHD > UHD. 

Edytowane przez szafirotron
Link to post
Share on other sites

Dobra, jak narazie jeszcze mi w niczym nie pomogłeś oprócz tego, że próbujesz mi coś narzucić. Sprzęt mam nawet ok, ale będę wymieniał kartę na 880, także nie będzie problemu z fpsami. IPS Nie może mieć 120Ghz dlatego, proszę o 75. Zepsuć się może wszystko, bo te monitory za 700 zł są robione jak najtaniej i jak najgorzej. Poza tym myślę, że na pewno coś się znajdzie 1440 w tej cenie, bo byłoby to niemożliwe żeby za taką kwotę nie dostać. A żeby taki skok technologiczny był, najpierw ludzie muszą chyba zarabiać krocie, bo obecny telewizor 4k to wydatek 8 tysięcy ;). W każdym razię PROSIŁBYM o podanie monitorów co do moich wymagań.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Analizując to co piszesz to nie mam nawet pytań. "Monitory za 700zł są robione [...] jak najgorzej]. Pozdrawiam. Ale zapewniam cie że najtańsze 1440p za 2k są jak monitor FHD za 700zł jakościowo... Jeżeli nie przeczytaj recenzje :) Bierz porządny FHD albo czekaj z rok-dwa na prawdziwe monitory 4k z IPS'ami, powinny już być w rozsądnej cenie... Co by było gdyby... taa... 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A zależy Ci na tych 27 calach? Bo za ok. 2 kafle masz Eizo FG, który jest jednym z najlepszych monitorów do gier w historii... a przynajmniej jedynym w historii, który ma 120Hz na VA.

Jeśli jednak chciałbyś lepsze kolory, to FS2333 ma więcej możliwości (np. sprzętową kalibrację).

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Full HD nowego nie będę brał 27'', bo już na swoim 24'' piksel jest dosyć duży, chodziło bardziej o skok rozdzielczości. Obecnie mój sprzęt w FHD pociągnie właściwie jeszcze wszystko w max detalu, ale jak spadek ma być o 1/3, to  przy niektórych tytułach może być sporo. Wygląda na to, że na razie chyba nie będę się decydował, bo jedyny sens miałoby chyba dokupienie drugiej karty do SLI, ale nawet nie wiem, czy by mi się pomieściło w obudowie. Do tego zakup monitora, to się robi ok. 3500 zł, a sprzęt kupowałem w roku ubiegłym, więc nie chcę znowu w aż takie koszty się ładować. Poczekam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...