Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Szanowni forumowicze, zmierzam zwodować mój i 7 4770k. Chciałbym uzyskać kilka sugestii dotyczących
mojego zestawu jaki zamierzam kupić, gdyż będzie to moje pierwsze wodowanie i nie do końca wiem czy ta lista to wszystko czy coś jeszcze będę musiał dokupić.
Lista części które zamierzam kupić:

1 x EK Water Blocks Chłodnica EK-CoolStream PE 120 (chłodnica)
1 x EK Water Blocks Chłodnica EK-CoolStream PE 240 (chłodnica)
1 x EK Water Blocks EK-DDC 3.2 PWM X-RES 140 (pompa z rezerwuarem)
1 x EK Water Blocks EK-Supremacy Clean CSQ - Full Copper (blok CPU)
2 x Tygon R3603-P2 15.9/11.2mm (wąż z zapasem)
2 x Mayhems Pastel Płyn, Light Red - 1000ml (płyn)
8 x EK Water Blocks EK-CSQ  (złączka 16/11mm G1/4)
3x Be Quiet! SILENTWINGS 2 PWM 120mm (wentylatory)

Proszę o informacje czy w rezerwuarze lepiej aby była chłodna ciecz i z pompy szła do cpu czy też, lepiej
aby była ciepła, którą poda pompa do chłodnic a potem do cpu.

Z góry dziękuje za sugestie i podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

"Do not use Mayhems Pastel with Tygon tubing as Mayhems Pastel seems to react with it changing the colour of the tubing to a greenish colour. This is not the fault of Tygon or Mayhems it is just a incompatibility issue." - ze strony Mayhems.

 

Węże weź np. Primochill Advanced LRT, są bardzo polecane. 10/16 i złączki od EK 10/16. Ciężko się nakłada na te złączki, ale gorąca woda plus szczypce i ładnie wejdzie. :)

 

 

Proszę o informacje czy w rezerwuarze lepiej aby była chłodna ciecz i z pompy szła do cpu czy też, lepiej
aby była ciepła, którą poda pompa do chłodnic a potem do cpu.

Nie ma to znaczenia.

 

Co do chłodnic pomyśl nad Alphacool Nexxxos lub Phobya G Changer.

 

Jaką masz obudowę?

 

Pozdrawiam! ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę. Moja obudowa to CollerMaster CM 690 III.
Zapewne wybiorę chłodnice:
Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper 240mm
Alphacool NexXxoS ST30 Full Copper 120mm
A to tylko dla tego że są tańsze od Phobya G Changer. Ale mam pytanie czy na pewno będą lepsze od
tych z EK?
Wąż już na pewno idzie do zmiany.

Edytowane przez Xander124
Link to post
Share on other sites

A powiedz jeszcze, czy masz w planach wodowanie GPU?

Jeżeli tak, to może weź dwie 240tki na front i na top. 

 

Co do tego, czy Alphacool jest lepsze od EK... ekspertem nie jestem, więc na mądre wyjaśnienia warto poczekać na użytkowników, którzy mają duże doświadczenie z LC. Ale ogólnie rzecz biorąc Alphacool to sprawdzona konstrukcja, "w pełni miedziana", co się bardzo ceni. Mi polecano te chłodnice, dlatego ja polecam dalej. ;) A tak serio... są ogólnie uważane za po prostu słuszny wybór. :)

Link to post
Share on other sites

Na razie nie mam w planach wodowania GPU. W każdym bądź razie dzięki za poradę.
Natomiast bardziej zaawansowanych użytkowników proszę o odpowiedź czym różnią się chłodnice
EK od chłodnic Aplhacool.
Proszę również o polecenie konkretnego sklepu, w którym mógłbym dokonać zakupu wszystkich części za rozsądną kwotę.

Edytowane przez Xander124
Link to post
Share on other sites

Polecam Angela.pl

Bardzo, bardzo, bardzo dobry kontakt z klientem. Jeżeli coś może być nie tak, to mówią o tym z góry, szczerze, bez ściemy. Zawsze można się dogadać. Naprawdę świetny sklep. Większość podzespołów LC u nich kupowałem i nie miałem żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...