Skocz do zawartości

Czy jest sens wymieniać athlona x4 na intela g3258 OC?


Recommended Posts

Witam 

 

Jak w temacie, czy jest sens takiej wymiany? Athlon x4 jest na 3.46ghz, na podstawce fm1.

 

Oczywiście do pentiuma dołożyłbym 4 fazową płytę asrocka żeby osiągnąć 4,5ghz albo więcej.

 

Chłodzenie mam aab P1 92mm, daje rady bez problemu z obecnym prockiem więc z pentiumem tym bardziej.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Gram w bf3/bf4, Wot, War Thunder, Far Cry 3, Skyrim, Star Craft 2, Mafia 2, Gt Legends, na pewno będę chciał zagrać w Project Cars, Assetto Corsa, Wiesiek 3, GTA V i inne ciekawe gry.

 

Gram z fxaa, detale przeważnie ultra, o ile grafa i procek pozwoli (wyjątek crysis 3 - medium dla płynnej rozgrywki), wystarcza mi ok 30fps bez spadków.

 

Grafikę mam gtx650ti boost 2gb od asusa dcu II.

Ram 5gb 1600mhz

zasilacz chieftec 400W

płyta asrock a75m-hvs

 

Co do dokładania, to pewnie min 100zł bym musiał dołożyć, pod warunkiem że sprzedałbym obecną płytę + proc za ok 299zł (co nie jest takie oczywiste, ciężko teraz cokolwiek sprzedać), na szybko to pewnie musiałbym sprzedać za 200zł swoj sprzęt i dołożyć drugie 200zł, ale jakoś nie widzi mi się tyle dokładać.

 

Upgradować na i5 też nie mam zamiaru, ogólnie lubię tani a wydajny sprzęcik.

 

Chyba jednak pozostanę przy obecnym procku, jak ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia to niech pisze ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez rikitiki
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No cóż, jednak olewam sprawę.

 

Swój komp sprzedam za ok 1tyś zł (choć i to nie jest pewne) a za tą cenę złożę pentiuma g3420 z integrą = bezsens  ;)

 

Zostawiam obecny sprzęcik i gram dalej na ultra (Ultra granie)  :D


A jednak udalo sie sprzedac procka i plyte za niezla kasę;-) juz do mnie idzie g3258 i msi h81m p33, pisze z tel teraz (2dni odwyku od kompa).

Napisze czy sie oplacalo. Edytowane przez rikitiki
Link to post
Share on other sites

Ja o gruszce, ty o pietruszce.

 

Gry w teście tj Elder scrolls i Shogun2 lubią mocny pojedynczy watek. Zaś BF o którym była mowa i w którego gra autor to tytuł lubiący nawet słabe ale wielordzeniowe procki. i3-4150 wypada tam sporo lepiej.

 

Dodatkowo autor ma kartę NV i wiecej wątków się przyda.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

 

 

Zaś BF o którym była mowa i w którego gra autor to tytuł lubiący nawet słabe ale wielordzeniowe procki. i3-4150 wypada tam sporo lepiej. Dodatkowo autor ma kartę NV i wiecej wątków się przyda.
 

 

Do BF3/4 Wymiana na g3258 nie ma sensu tak jak napisales ale i3 tak samo sie nie nadaje bo multi bedzie cielo i tyle.

Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiscie kolejny raz opowiadasz bajki, Gdybys choc raz sprawdzil w praktyce co napisales to tak jak ja widzial bys ze gra  64MP w BF3/4 jest nie do grania na zadnym i3. Podczs eksplozji itd przyciecia uniemożliwiaja plynna rozgrywke nawet na najnizszych ustawieniach z np. GTX770. 

Jesli ciagle masz watpliwosci to zobacz "Recommended system requirements for Battlefield 3"

http://bf3blog.com/battlefield-3-system-requirements/

 

A to ciekawa mongolska teoria, gdyż gdy ja gram na swoim i3-3225 + 9600GT 512 DDR3 256bit w Battlefield 3 Multiplayer przy 64 graczach, na minimalnych ustawieniach graficznych nie mam żadnych przycięć i mam 30kl/s.

 

Na Core i3 spokojnie można grać w Battlefield 3 Multiplayer.

Link to post
Share on other sites

 

Oczywiscie kolejny raz opowiadasz bajki, Gdybys choc raz sprawdzil w praktyce co napisales to tak jak ja widzial bys ze gra 64MP w BF3/4 jest nie do grania na zadnym i3. Podczs eksplozji itd przyciecia uniemożliwiaja plynna rozgrywke nawet na najnizszych ustawieniach z np. GTX770.

Jesli ciagle masz watpliwosci to zobacz "Recommended system requirements for Battlefield 3"

http://bf3blog.com/battlefield-3-system-requirements/

 

Bajki opowiadasz. G3420 + hd7770 na średnich mam minimalnie 60fps.

Link to post
Share on other sites

Użytkownik "Fenio" już dawno udowodnił, że na i3 i gtx 660 można bez problemu grać w bf4 i procesor nie jest ograniczeniem. Sam mam i3 i hd7790 i można sobie pograć, oczywiście znajdą się fanatycy dla których jak ktoś nie posiada i5@4,5GHz oraz gtx780 to zawsze będzie mało fps. 

 

 Cytat z innego tematu:

 To chyba o mnie chodzi  :)

 

@mrbiedny

Ja tam na i3 nie narzekam, praktycznie nie ma gry która była by niegrywalna z powodu zbyt słabego CPU a znaczna większość działa dobrze nawet na wysokich ustawieniach jakości w FullHD.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bBE5NA8F50Q

Edytowane przez olo163
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przesadzasz. Da radę pograć i wcale i5 nie jest potrzebne. Widocznie jesteś graficznym onanistą i tyle. Ja cały czas piszę o miejscu gdzie toczy się walka.

 

Jak pisałem - g3420 + hd7770 + 8GB ramu w 1680x1050 srednie minimum 60fps a do tego średnia trafień w cel to 60%. Wiec nie jest źle. I3 z karta pokroju HD7850 wystarczy do wysokich.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już mam w miarę przetestowany 4.2ghz na 1.2v i jak na razie grałem tylko w WOTa, więc na athlonie było min 23fps, średnio 32fps, max ok 50fps.

Na pentiumie min 45fps, średnio 52fps, max 70fps, grafika na max + fxaa.

 

Czyli mniej więcej 2 razy lepszy fps, lepszy komfort grania (brak mikroszarpnięć), procesor wykorzystany w dużo większym %, zasilacz zimny nawet podczas grania.

 

Jak na razie jestem zadowolony.

Edytowane przez rikitiki
Link to post
Share on other sites

Jeszcze sprawdzę dokładnie w WOT bo już nie pamiętam, na razie testowane w OCCT 10min / max temp 66C / 4.2ghz 1.19v / chłodzenie z podpisu na cichych ustawieniach, normalnie w grach pewnie dużo mniejsze temperatury.


W WOT max 55C zanotowałem na takich samych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...