Skocz do zawartości

Laptop do studenta Informatyki i Ekonometrii za ok. 2000zł


Recommended Posts

Od października będę studentem "Informatyki i Ekonometrii" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej) i szukam notebooka. Potrzebuję notebooka do worda, excela, eclipse (środowisko programistyczne Javy), gretl (jakiś program do ekonomii), R (to coś do statystyki), jakieś bazy danych, projektowanie systemów informatycznych i Bóg wie co jeszcze (a na pewno najróżniejsze przedmioty informatyczne mogą mnie spotkać na UEP)... Chcę, aby ten laptop wystarczył mi ca całe 5 lat studiów na danym kierunku i żeby nie było z nim problemów. Mogę przeznaczyć na niego około 2000 zł (sto czy dwieście złotych w tą czy tą to nie powinno stanowić problemu). Preferowałbym, aby był nowy, nieużywany i na gwarancji.

 

Chciałbym, aby ten laptop posiadał (to są rzeczy na które kładę szczególny nacisk i mi na nich zależy):

- szybki procesor;

- 4 GB szybkiego RAMu;

- duży czytelny ekran i wygodną klawiaturę;

- porządne zintegrowane WiFi;

- w miarę szybki dysk twardy (SSD to nie musi być, a pewnie na SSD mnie nawet nie stać) - 200GB starczy (na większym mi specjalnie nie zależy, jak już będzie no to nic się nie stało, byle za drogo, żeby nie było);

- no i długo trzymał na baterii bez ładowania;

- cenię sobie również niezawodność sprzętu;

- i żeby to był komplet, zasilacz, może jeszcze jakiś pokrowiec.

 

Miło by było gdyby laptop miał następujące cechy (wskazane aczkolwiek nie konieczne):

- ekran o rozdzielczości 1680x1050 (jestem zwolennikiem proporcji 16:10, ale jak będzie 16:9 to się nie powieszę, ważne żeby ekran na wysokości miał przynajmniej 900 pikseli);

- wbudowany czytnik kart pamięci i Bluetooth;

- nagrywarkę DVD (czytnik DVD jest niezbędny, ale miło by było jakby i nagrywarka była);

- jakieś głośniczki i wejście na słuchawki (a co za tym idzie zintegrowaną dźwiękówkę).

 

Karta graficzna to ma być jak najtańsza integra (ten laptop nie ma służyć do grania i lepiej niech mnie nie kusi, grafiki obrabiać też nie będę - ważne żeby się Windows włączył - to nawet akceleratora 3D nie musi mieć :E), najlepiej bez preinstalowanego systemu operacyjnego (będzie taniej, a na uczelni i tak będę miał system za darmo), a takie bajery jak kamerka czy mikrofon są mi zbędne (co nie znaczy, że posiadanie takowych dyskwalifikuje laptopa w moich oczach).

 

Najważniejsze jest, aby notebook sprostał zadaniu jakie przed nim postawi 5 lat Informatyki i Ekonometrii na UEP.

 

Proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

sorka ale porządny sprzęt tego typu nie kosztuje 2tys tylko przynajmniej 4k

 

dell latitude

hp elitebook

lenovo thinkpad T

toshiba tecra

 

najtańszy sensowny biznesowy sprzęt w miarę spełniający twoje wymagania to to http://www.x-kom.pl/p/54638-notebook-la ... torba.html

 

 

a tu dokładnie takie jakie byś chciał:

http://www.x-kom.pl/p/52625-notebook-la ... pro64.html

http://www.x-kom.pl/p/54652-notebook-la ... pro64.html

http://www.x-kom.pl/p/54556-notebook-la ... pro64.html

 

i to nie są ceny z kosmosu tylko tyle kosztuje sprzęt w którym masz gwarantowane że się po 5 latach nie rozkraczy, mój elitebook niedługo skończy 2 lata (dałem 4,5k przy kursie dolara 2,20, po krachu na giełdzie kosztował już niemal 7k), siedzę na nim po 12 godzin dziennie i wygląda dalej jak nowy, klawiatura ani troszku starta, temperatury jak od nowości - 20 stopni w idle, są po prostu laptopy dla casuali i profesjonalistów, nie tylko bebechy się liczą, prawdopodobnie jak stare magnezowe delle latitude wytrzyma z 10-15 lat albo i dłużej a większość dzisiejszych plastikowych konstrukcji po góra 3 latach zacznie się mocno sypać, jak oczywiście dożyje 3 lat

 

 

edit:

nie wiem jaki jest haczyk http://allegro.pl/item1163209447_hp_eli ... kompl.html ale warto spróbować

Link to post
Share on other sites

Bany, spoko. Skoro ma 2000zł i takie potrzeby, to przecież się nie będzie wieszał z tego powodu. Po prosu weź takiego, który ma najlepsze parametry za tę cenę. Trudno, że plastik czy że kloc. Chyba lepiej to niż jakby miał być wiecznym mułem. Ja ze swojej strony dodam mała sugestię - może popatrz na allegro za krótko używanymi jednostkami na gwarancjach. Np. kompach używanych 2/3 miesiące. Może się coś trafi ciekawego i mocniejszego.

 

Wg mnie ten Asus jest ok (oprócz koloru), config jest bardzo przyzwoity. Za 2200zł wydaje się być bardzo dobrym sprzętem.

 

PS Ma integrę Intela, więc wcale nie jest powiedziane, że będzie krótko chodził na baterii :menda:

Link to post
Share on other sites

Dobra. Laptop zamówiony, niestety zbytnio się ociągałem i wersja z 320GB dyskiem nie jest i nie będzie już dostępna (zamówiłem wersję z dyskiem 250GB). Ale torby i myszki na x-kom.pl były bardzo drogie i wybór mały więc postanowiłem, że zamówię je gdzieś indziej. O ile wybranie myszki to nie problem (starczy mi zwykła pełnowymiarowa na kabel byle miała wciskaną rolkę i klawisz do cofania nad kciukiem) to nie wiem jaką torbę powinien kupić do laptopa, którego zamówiłem, bo się na tym nie znam. Wiem tylko że musi być ta torba dostosowana do matrycy 17,3", ale nie wiem czym innym mam się kierować przy jej wyborze. A chciałbym, żeby to był wyrób porządny który po roku nie rozpadnie mi się na czynniki pierwsze... Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale dla mnie już 2 tysiące to jest astronomiczna kwota.

 

Przeglądałem trochę co jest na Allegro i ten laptop wydaje się interesujący:

 

http://allegro.pl/item1167517121_tanio_ ... i_led.html

 

Co o nim powiecie? A może za te pieniądze jestem w stanie dostać coś lepszego? I czy spełni pokładane w nim nadzieje?

 

Dobry lapek, mam podobnego tylko że z i5 i inna karta powiem ci że jest naprawdę dobry nie tylko w grach :P

 

A to że bany czepia się plastiku :)

Na drugi raz kupię sobie z tytanową ramą oraz 3 calowym ekranem żeby zadowolił się małą dawką prądu :)

 

Dobra. Laptop zamówiony, niestety zbytnio się ociągałem i wersja z 320GB dyskiem nie jest i nie będzie już dostępna (zamówiłem wersję z dyskiem 250GB). Ale torby i myszki na x-kom.pl były bardzo drogie i wybór mały więc postanowiłem, że zamówię je gdzieś indziej. O ile wybranie myszki to nie problem (starczy mi zwykła pełnowymiarowa na kabel byle miała wciskaną rolkę i klawisz do cofania nad kciukiem) to nie wiem jaką torbę powinien kupić do laptopa, którego zamówiłem, bo się na tym nie znam. Wiem tylko że musi być ta torba dostosowana do matrycy 17,3", ale nie wiem czym innym mam się kierować przy jej wyborze. A chciałbym, żeby to był wyrób porządny który po roku nie rozpadnie mi się na czynniki pierwsze... Co polecacie?

Torba może być byle jaka cenami od 30-60 (60 zł to już myszka jest :) )

Ja mam torbę z Logitecha za 60zł z myszką w komplecie.

Na 100% patrz

Szew by jakoś wyglądał a nie takie że się rozchodzi

Kieszeń na zasilacz, baterię, mysz, no i kilka dodatkowych (byle jakie) przydadzą się na płyty dysk wymienny

 

I to na tyle przygody z lapkami

 

PS: W HP płaci się za firmę jak szukałem lapka za 3500 to za 3 tyś od hp było c2d 2,1ghz... i gf 9600 więc...

 

Toshiba kumpel już ma 4 do naprawy :P

Link to post
Share on other sites

Ja na torbę plus mysz jestem w stanie do 200zł przeznaczyć... A torbę chciałbym mieć naprawdę porządną...

Za 200 zł ?

To chyba z metalu i zamkiem ;)

 

Posiadam taką i jest naprawdę git

http://www.proline.pl/?p=LOG+939-000073

 

Tylko ta mysz to wiesz jak taka mała do lapka więc zero komfortu i ogólnie żadnych dodatkowych przycisków

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...