Skocz do zawartości

Recommended Posts

to tak mam zamówienie na sprzęt do pracy

warunki:

-do 3k zł

-głównie pod 3dsmax

-nie do grania tylko do pracy !!!

-bez żadnych quadro itp

-RAID by się sprzydał

-bez systemu

-pasowałoby to tak wyposażyć żeby zrobić stabilne mocne OC

-cichy być nie musi

-w miarę możliwości z jednego sklepu

 

pomysły:

-lga 1156 + i7 860/xeon x3440

-lga 1366 + i7 930

-am3 + X6 1055T

Link to post
Share on other sites

Za 3k pakowałbym się raczej w 1156 z dobrym coolerkiem na CPU (MugenII, albo taniej Eclipse II)

Jaki RAID chcesz robic? Standardowy 0? Mysle, ze jak ma byc RAID0 z dwóch HDD to 2xF3 500GB.

Ile ram? W końcu 3d Max pewnie lubi dużo :P

 

No i co z grafiką? Czy 3ds potrafi rzeczywiscie wykorzystać CUDA i inne cuda? Czy w tej kwestii lecimy po kosztach jak sie tylko da?

Link to post
Share on other sites

3ds Max to prog do grafy 3D ;)

Ponawiam pytania:

ile ramu?

Czy są jakies testy porównujące wydajnosc Maxa na tych prockach? Czy trzeba poszukac? :)

Potrzebujesz jakas mocna grafe z cudami czy cos taniego? 3Ds Max chyba korzysta z grafy to też się pytam ^^

Link to post
Share on other sites

Mój zestaw proponowany :

 

 

Procesor Intel i7 860 2.8GHz LGA1156 BOX

1074,99zł

 

Płyta główna MSI P55-CD53 Intel P55 LGA1156

359,99zł

 

Asus GeForce GT 220 1GB DDR3/128b HDMI PCI-E LP

267,60zł

 

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 (8GB)

609,96zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 2x500GB (RAID0)

317,98zł

 

Zasilacz do obudowy Seasonic SS-400ET 400W OEM

122,00zł

 

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X PERFORMA

115,84zł

 

Obudowa ATX Midi Thermaltake V3 VL80001W2Z czarna

159,89zł

Podsuma: 3028,25zł

 

ceny ze sklepu ram.net

 

Masz bardzo mocny procesor, 8gb Ram, płyta główna która zrobi dobre OC (4,0 GHz), dobre chłodzenie na CPU, karta Nvidi która ma 1GB pamięci no i technologie CUDA, dysk twardy w RAID0, mocny i tani zasilacz no i przewiewną obudową, ten zestaw powinien sprostać tym wymaganiom.

Link to post
Share on other sites

Z tego co ja się orientowałem, a sam niedługo pewnie będę składał kompa pod 3ds maxa to tak:

1. Dużo ramu, im więcej tym lepiej, 8GB będzie jak znalazł.

 

2. Dużo Mhz, dużo catche i dużo rdzeni. Zerknij tu na test Phenoma II x6. Podczas pracy w viewportach, nie pracują wszystkie rdzenie i mocno kręceone jednoski mogą mieć przewagę nad słabszymi, ale o większej liczbie rdzeni. Podczas renderowania ilość rdzeni ma ogromny wpływ na czas trwania operacji, dlatego brałbym AMD x6.

 

3. Co do grafy, to przeglądając oficjalne info od Autodeska to of coz zalecają Quadro czy Fire, ale na innych też działa (w końcu to te same chipy, tylko inne softy i stery). Wiem, że kiedyś dało się wgrać bios od Quadro na GTX 2xx i śmigały tylko miały mniej ramu, możesz o tym poczytać i pokombinować jeżeli masz ochotę.

CUDA są jak najbardziej wspierane przez ten program, trzeba tylko uruchomić tą opcję (w 2007 dogrywało się biblioteki, dziś raczej to kwestia odhaczenia w opcjach), bo domyślnie wszystko śmiga na OpenGL. Ponadto, nawet jeżeli nie będziemy wykorzystywać technologii CUDA to sterowniki dla OpenGL od Nv są lepiej dopracowane (opinie z wielu forów). Dużo ramu na karcie graficznej usprawni operowanie w viewportach, więc w tym wypadku egzemplarze 2GB mają sens.

Edit: Nieco popatrzyłem i raczej Geforce-a z 2GB pamięci to nie wyczaimy.

Link to post
Share on other sites

widzę że phenom ii x6 może mieć sens, pytanie tylko jak wielki wpływ ma ta karta graficzna, ostatnio wyszedł np taki cudaczny radeon 5570 bodajże z 2GB pamięci

 

@robo32 i5 750 się do tego akurat nie nadaje

Link to post
Share on other sites

na necie jest pełno testów ale raczej pod proca, pod grafikę nie mogę znaleźć

 

@robo32 to to + lepsza płyta, bo na tej sekcja padnie od kręcenia x6 i w sumie może być nie złe, ale właśnie muszę poczekać może ktoś znajdzie info o wpływie grafiki

Link to post
Share on other sites

[...] a po pierwsze po co komu grafa za 700zł do renderingu [...[

 

700 zł to mało kasy za kartę do renderingu m8. Check this out. ;)

 

EDIT --------------------------

 

Zestaw from me:

Procesor AMD Phenom II X6 1055T (AM3/125W) BOX 720,99zł

 

Płyta główna Gigabyte GA-870A-UD3 AMD 870 SAM3 352,99zł

 

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 x4 609,96zł

 

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E 803,00zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB x2 317,98zł

 

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 500W 120 207,99zł

 

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Elite 310 bez z. sre 118,99zł

Razem:3131,90zł z Ram.net.pl

 

Nie ma chłodzenia, są dwa dyski. Można kupić jeden i się trochę wstrzymać. Dozbierać kupić drugi do RAID i chłodzenie do OC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...