Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem kartę graficzną jakieś 3 miesiące temu i do tej pory się świetnie sprawowała , podkręcona była do ok 700MHz (standardowo 600MHz)  .

 

Jakiś tydzień temu wyłączyła się bez powodu i jak próbowałem ponownie włączyć komputer to słyszałem przerywany sygnał.

 

Dopiero po przepięciu monitora do zintegrowanej karty i wyłączeniu zewnętrznej można było  włączyć komputer.

 

Gdy podłącze kartę graficzną to działa ona maksymalnie kilka minut przy zwykłym użytkowaniu (przeglądarka) a potem się wyłącza , niekiedy jeszcze przed załadowaniem biosu , zaczyna piszczeć "Speaker"  na płycie głównej .

 

Przez ten czas myślałem że to przez przegrzanie ale temperatury w spoczynku to 40 - 50 stopni a w stresie 80 i wtedy się nie wyłączał więc to raczej nie przegrzanie.

 

Nie wiem co to może być , może coś z pamięcią GDDR

Link to post
Share on other sites

Lubię te stare GF100 :) wbrew pozorom bardzo udany chip.

 

Ale do rzeczy:

Symptomy, o których piszesz mogą wskazywać np na zasilacz (mimo, że CHFC 650W, to jest szansa, że go częściowo trafiło). Może być też karta, choć w przypadku GF100 nawet 100*C w stresie nie powinno powodować jeszcze nawet niestabilności OS :) :wriat:

 

Najlepiej, to zanieś kartę do jakiegoś działającego PC i przetestuj. Jeśli objawy będą takie same, oznaczać to będzie jakiś problem z kartą, ale to już trzeba gruntowniej i bardziej fachowo przetestować.

 

<pozdro>

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Tak jak Ute wspomniał, tej karcie takie temperatury niestraszne , wszak służyły niektórym jako patelnia, lub grzejnik. ;)  (głównie gtx480)

Może po prostu zimne luty?

Dla świętego spokoju sprawdź chłodzenie i wymień pastę, i tak trzeba to w końcu zrobić.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem ze sklepu i jeden ze sprzedawców po tym jak karta zaczęła cały czas pikać to powiedział że to problem z pamięcią , a potem zalecił podgrzanie w piecu do 120 stopni wyciągając przy tym plastikowe części.

 

Są jakieś mniej inwazyjne sposoby na naprawę ? Wiem że to może skończyć całkowicie kartę i chcę jeszcze wypróbować inne sposoby przed podgrzewaniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...