Skocz do zawartości

Recommended Posts

§  Budżet: 250PLN

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Steelseries Kinzu

§  Jaką masz obecnie podkładkę:  Razer Goliathus

§  Z jakich wartości DPI korzystasz:

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS:

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): BFBC2, BF4, Far Cry 3, Civ V

§  Ile przycisków używasz w myszce: 3

§  Chwyt:  nie mam pojęcia :)

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):

§  Wielkość dłoni (od czubka palca serdecznego do kciuka:

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: pojawił się problem dwukliku

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): poszukuje myszki o klasycznym wyglądzie, bez odpustowych swiecidełek, nie dużej - najlepiej takiej jak obecna moja Kinzu lub niedużo większej, nie potrzebuje 47 przycisków, praworęczny, zastosowanie na codzień (internet, office) + FPS (gram tylko i wyłącznie jako sniper).

 

Moje typy po przeczytaniu forum:
- Steelseries Rival
- SteelSeries Sensei Raw Rubberized
- Razer Deathadder 2013
- Avior Mionix 7000

- Zowie FK1
 

Jak kwestia mojej podkładki, czy podoła, czy też trzeba wymienić?

Z góry dziękuje za pomoc w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Szczerze polecam Ci DeathAddera. Testowałem pewien czas - świetnie leży w ręce, bardzo precyzyjna. 

 

 

 

Jak kwestia mojej podkładki, czy podoła, czy też trzeba wymienić?

Widzę że masz Goliathusa - pytanie w jakiej wersji - speed czy kontrol. Osobiście poleciłbym Ci wersje kontrol.

 

 

 

 

Steelseries Rival

Też fajny model ale według mnie o wiele za duża.  

Link to post
Share on other sites

Zapoznaj się z Gigabyte m8000xtreme świetna mysza mam zajechanego goliathusa (control ) od razera i sprawuje się świetnie od kilku lat. Również lubię grać jako sniper. Jej  dokładność jest świetna no i żywotność tej myszy setki godzin w różnych tytułach i nic niepokojącego się z nią nie dzieje - jedyny porządny produkt od gigabyte.

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Małe zestawienie w tabelce - trudny wybór:

http://s3.postimg.org/ae99yfbdf/myszki.png

 

Kolega steel116 na innym wątku napisał coś takiego:

"...do fpsów lepsza myszki są optyczne, niżeli laserowe,...do 230zł najrozsądniejszym wyborem jest tylko Rival, później Zowie FK1"

Odpada więc M8000X i Sensei. No chyba, że to nie takie proste i ktoś ma inne zdanie o tym.

 

Jak widać z tabelki, wszystkie myszki są większe i cięższe od mojej starej Kinzu. Najbardziej boję się tutaj tego Razera i Rivala, są największe i chyba ich wysokość będzie mi przeszkadzać, ale może przesadzam.

 

Avior przeraża ilością przycisków - mi wystarczają 3.

 

Pytanie do tych co grają snajperami - czy naprawdę zmieniacie DPI w trakcie gry? Ja jak gram to zwyczajnie nie mam na to czasu, bo trafić w ruchliwego (zazwyczaj) przeciwnika jest trudno, czasami celowanie i strzał to ułamek sekundy i jeszcze wtedy bawić się w zmiane DPi to dla mnie jakiś kosmos po prostu.

Edytowane przez teuton
Link to post
Share on other sites

zmieniać dpi podczas celowania to sobie możesz w jakiś singlowych gierkach tylko ;)

 

Jak używałeś kinzu to weź FK1, chociaż jest trochę większa to ciągle powinno być Ci podobnie grać bo kształt podobny, do tego ma świetny sensor. Jedyne co to musisz lubić twarde przyciski, bo są nawet twardsze niż w zowie am ;p. Trzyma się na niej takim palmo fingerem lub palmo clawem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie do tych co grają snajperami - czy naprawdę zmieniacie DPI w trakcie gry?

Jak najbardziej. CS Source, jak lecę z deaglem i wiem, że czai się gdzieś gość to zmieniam DPI na niższe i staram się go ustrzelić awką ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie do tych co grają snajperami - czy naprawdę zmieniacie DPI w trakcie gry?

Tak jak kolega wyżej napisał, zmieniać to sobie możesz, ale na botach.

Zmieniając DPI zmieniasz czułość, a chodzi o to przecież, aby wyczuć ruch na jednym ustawieniu i przewidywać ruch celownika.

Także wprowadzasz niepotrzebną zmienną do gry.

 

 

Jak najbardziej. CS Source, jak lecę z deaglem i wiem, że czai się gdzieś gość to zmieniam DPI na niższe i staram się go ustrzelić awką

Marnujesz tylko czas, przecież masz komendę, którą regulujesz czułość na przybliżeniu i nie musisz zmieniać DPI... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

próbowałem sobie wyobrazić takiego neo, który by w zowie fk chciał zmieniać dpi w trakcie rozgrywki obracając myszkę, żeby u spodu nacisnąć ten guziczek...dobra beka by była ;D.

Swoja drogą straszne co marketing firm robi z ludźmi, wmówią, że jakiś precision aim, zmiana dpi podczas rozgrywki są konieczne do grania, a to nie robi nic innego jak tylko pogarsza skila.

Edytowane przez ezzio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

O, szczerze powiedziawszy nie mialem pojecia, musze poszukac co to za komenda, dzieki!

Od czasu pojawienia się CSGO nie gram w CSS, bo nie ma to sensu, ale to chyba ta komenda:

 

zoom_sensitivity_ratio 

 

 

 

a to nie robi nic innego jak tylko pogarsza skila.

Z jednej strony to dobrze, bo jest więcej noobów do zabijania :D  

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość i odpowiada Ci kształt to brałbym Mionix Avior 7000/Zowie FK1

 

Zdecydowanie jeśli miałbym porównywać je z innymi myszkami, to są one na najwyższym poziomie jakościowym, i w środku optyk 3310.

 

Rival to myszka dobra jak na swoją cenę 200zł, ale ma też i swoje wady jak kabel, który jest mega sztywny i utrudnia ruchy.

 

DA 2013 też bardzo fajna mysz, świetnie się nią gra AWP bo są mega miękkie przyciski, ale feeling jest troche gorszy od Avago 3310 i mimo że jest to mysz optyczna, to bardzo dużo ludzi myli to i pisze o niej jako laserowej. Wystarczy spojrzeć na alle gro gdzie sklepy wystawiają tę myszkę i podpisują laserowa, kiedy to optyk...

 

Mimo wszystko precyzja jest bardzo dobra i tak naprawdę nie odczuwalna, jedynie feeling myszki jest inni :)

 

 

W CS:GO jest osobna komenda na czułość myszy przy normalnych broniach i przy awp/czymkolwiek z przybliżeniem -> tak jak cacek93 wyżej wspomniał.

 

Nikt nie zmienia DPI w locie, to zabójstwo i w ogóle nie praktyczne, nie poręczne i zbyt długo trwa :P

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz możliwość i odpowiada Ci kształt to brałbym Mionix Avior 7000/Zowie FK1

 

Zdecydowanie jeśli miałbym porównywać je z innymi myszkami, to są one na najwyższym poziomie jakościowym, i w środku optyk 3310.

 

Rival to myszka dobra jak na swoją cenę 200zł, ale ma też i swoje wady jak kabel, który jest mega sztywny i utrudnia ruchy.

 

DA 2013 też bardzo fajna mysz, świetnie się nią gra AWP bo są mega miękkie przyciski, ale feeling jest troche gorszy od Avago 3310 i mimo że jest to mysz optyczna, to bardzo dużo ludzi myli to i pisze o niej jako laserowej. Wystarczy spojrzeć na alle gro gdzie sklepy wystawiają tę myszkę i podpisują laserowa, kiedy to optyk...

 

Mimo wszystko precyzja jest bardzo dobra i tak naprawdę nie odczuwalna, jedynie feeling myszki jest inni :)

 

 

W CS:GO jest osobna komenda na czułość myszy przy normalnych broniach i przy awp/czymkolwiek z przybliżeniem -> tak jak cacek93 wyżej wspomniał.

 

Nikt nie zmienia DPI w locie, to zabójstwo i w ogóle nie praktyczne, nie poręczne i zbyt długo trwa :P

Zależy od myszy, np w mad catzie zmiana dpi trwa bardzo krótko

Link to post
Share on other sites

Co z tego że trwa bardzo krótko? w Rivalu też to sekunda, ale po co i dlaczego? Żaden, ŻADEN nawet z pro graczy nie używa tego, totalny bezsens, a już wcale skoro masz komendę na ustawienia czułości na dany typ broni.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Co z tego że trwa bardzo krótko? w Rivalu też to sekunda, ale po co i dlaczego? Żaden, ŻADEN nawet z pro graczy nie używa tego, totalny bezsens, a już wcale skoro masz komendę na ustawienia czułości na dany typ broni.

Co tak się napinacie?:)

 

Napisałem tylko, że trwa to bardzo krótko i działa przez przytrzymanie. Nic nie wspominałem czy to dobre rozwiązanie czy nie.

Co pro gamery robią to mnie nie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że tu sporo osób zna się na myszkach. Obecnie posiadam A4tech v-track f3 i przymierzam się do zmiany na rivala lub zowie fk1, czy odczuje znaczną różnicę w porównaniu z a4tech ? Myślałem nad Mionix Avior 7000 ale niestety u producenta słono kosztuje. Jestem ciekaw na co autor się zdecydował i czy jest zadowolony z zakupu.

Link to post
Share on other sites

Sorrki za późną odpowiedź, ale byłem na tygodniowym urlopie.

Bardzo dziękuje wszystkim za porady.

 

Mionix Avior 7000 - nie za bardzo mogę go znaleźć w polskich sklepach, ale rozumiem że to jakaś nowość, ale wymiarowo bardzo by mi pasował (podobny do do mojego Kinzu), tylko te 9 przycisków...

 

Poza nim pozostaje więc Razer, Rival i FK1. Ciężki wybór.

O co chodzi z tymi twardymi przyciskami w Zowie?

Która z tych mych będzie miała najcichszy klik?

 

Link to post
Share on other sites

 

 

O co chodzi z tymi twardymi przyciskami w Zowie

 

O to, że musisz przyłożyć trochę więcej siły, żeby je wcisnąć. Zastosowano tam przełączniki od Huano, wiec są one z natury twardsze.

 

FK1 ma cienkie ślizgacze, a z racji tego, że goliathus jest miękki, to możesz trzeć spodem mychy o podkładkę.

Link to post
Share on other sites

Czyli Avior odpada ze względu na wysokie koszty, a Zowie za twarde przyciski

Pozostaje Razer i Rival.

 

DA 2013 też bardzo fajna mysz, świetnie się nią gra AWP bo są mega miękkie przyciski, ale feeling jest troche gorszy od Avago 3310

Możesz rozwinąć temat tego feelingu i AWP, znaczy się powiem wprost że nie wiem co to jest :/

Link to post
Share on other sites

Czyli Avior odpada ze względu na wysokie koszty, a Zowie za twarde przyciski

Pozostaje Razer i Rival.

 

Możesz rozwinąć temat tego feelingu i AWP, znaczy się powiem wprost że nie wiem co to jest :/

Przyciski zowie ec evo cl nie są za twarde, grałem i miały inne czucie niż na omronach, ale nie było gorzej.

 

Zależy, jak grasz w fpsy to nie przeszkadzają.

 

Jak grałeś na Kinzu to bierz coś podobnego kształtem. Przeskok między kinzu i deathadderem jest spory

Edytowane przez pr0l4nd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...