Skocz do zawartości

Recommended Posts

Usunąć masz tylko sterowniki graficzne i zainstalować wersję Catalyst 14.4 WHQL:

 

Ściągnij je sobie np. stąd: http://www.techpowerup.com/200230/amd-catalyst-14-4-whql-released.html

 

Najpierw usuń całość starych i po usunięciu, ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj na nowo. 

 

Resztę instaluj ze stronki którą Ci podałem do Twojej płyty głównej. 

Link to post
Share on other sites

Ok.Usunąłem i instaluje nowe jak bedzie jakiś kolejny blue screen czy coś to napisze.


BlueScreen again. 

: Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 1000007e
  BCP1: FFFFFFFFC0000005
  BCP2: FFFFF880103AADBB
  BCP3: FFFFF880040B4328
  BCP4: FFFFF880040B3B80
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\080114-20451-01.dmp
  C:\Users\Patryk\AppData\Local\Temp\WER-41636-0.sysdata.xml
 
Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
 
Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 
 
 
 
Podczas ogladania filmiku na facebooku.

Blump !

Link to post
Share on other sites

Po prawej stronie masz taki mały suwak, za jego pomocą sprawdź czy nie ma tam żadnych błędów oznaczonych innym kolorem, wykrzyknikami itp. 

Tak zrobisz minidumpa: http://pcfaq.pl/windows/jak-odczytac-plik-minidump-malego-zrzutu-pamieci-jak-sprawdzic-co-powoduje-bsod/

Tak wiem poradnik nie jest najlepszy...

 

Ten poradnik jest wręcz szkodliwy, pisany na kolanie. Sam autor tego pseudo poradnika nie ma żadnej wiedzy na debugowania mini zrzutów pamięci jądra systemowego oprócz wciśnięcia linku do funkcji !analyze -v. Poza tym mini dumpa się nie robi bo on jest z automatu generowany z kolejnym timestampem (po spełnieniu pewnych założeń o których tu pisać nie będę) lecz dump się ręcznie debuguje i wyciąga wnioski.

Gdzie jest w nim podstawowa informacja aby skonfigurować symbole bez których wynik jest zupełnie bezużyteczny. Sekcja probably caused by to jest tylko przypuszczenie automatu. Sztuka debugowania jest bardzo trudna ponieważ wymaga sporej wiedzy na temat działania systemu operacyjnego - jak działa kernel, jak jest zarządzana pamięć wirtualna, jak są obsługiwane zasoby sprzętowe itp itd.

Każdy dump trzeba debugować ponieważ to co wywala windbg jest tylko tym co mogło wyzwolić wyrzucenie wyjątku a nie prawdziwa bezpośrednia przyczyna.

Na wystąpienie bsodów mogą się składać bugi w sterownikach ale i także uszkodzenia sprzętowe przez które te sterowniki nie działają poprawnie.

 

Także wszystkie pliki *.dmp spakuj do archiwum i udostępnij do pobrania.

Za pomocą komend przy obrabianiu zrzutu można się sporo więcej dowiedzieć odnośnie konfiguracji sprzętu, ładowanych sterowników, tego co się działo bezpośrednio przed wystąpieniem błędu na stosie wywołań i rejestrze procesora.

Dopiero po tej obróbce będzie można dostosować dalsze działania.

 

Już po pierwszym wpisie autora widać następujące rzeczy

- system jest bez SP1 jako, że build ma numer 6.1.7600.2.0.0.256.1

O poprawkach systemowych nie muszę rozmawiać. Jakiekolwiek instalowanie najnowszych sterowników z nie zapatchowanym systemem może rodzić różne problemy i inne bsody jakie zauważyłem.

- jeśli ten brak poprawek wynika z faktu użycia lewgo OS'a to już problem autora

- kod błędu to 1000007e (SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED) -> wątek systemowy wywalił wyjątek, który nie został przechwycony i obsłużony.

Pierwszy jego argument 0xc5 (STATUS_ACCESS_VIOLATION) powiedział iż został naruszony dostęp do ulokowanych danych w pamięci wirtualnej (w ramkach) przez jakiś sterownik - dane mogły zostać usunięte, zmienione, usunięta referencja itp. Kolejne mówią o adresach.

Nie ma tam żadnej wzmianki o sterowniku grafiki. Generowanie błędu podczas oglądania video może się brać z różnych przyczyn, niekonieczne pośrednio przez sterownik.

 

Wniosek na razie jest jeden iż bawicie się tu w zgadywankę która niczego nie poruszyła choćby o krok a reinstalacja to bezwysiłkowa metoda która nie wiadomo czy odniesie zamierzony skutek.

Edytowane przez thermalfake
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Odniesie skutek pod warunkiem że spełni określone warunki - czyli system na czysto i najnowsze stery też na czysto - to jest podstawa, inna ważna sprawa którą słusznie poruszyłeś - jeśli gościu nie aktualizuje Windowsa (SP itp) jak najbardziej się z Tobą zgadzam że może powodować wałki w postaci BSODów - jeśli ma pirata to wiadomo dlaczego nie aktualizuje lub boi się aktualizować. Jeśli system nadal będzie walił BSODy - wtedy można szukać przyczyny sprzętowej. 

 

Odnośnie Twojej krytyki metod kolegi Rybaaka => nic dodać, nic ująć - darowałem sobie szerszy komentarz bo szkoda czasu na komentowanie takich bzdur które mu polecał - z resztą - szczerze odradziłem. Dobrze chociaż że ktoś poza mną to zauważył.

 

Mimo wszystko w pierwszej kolejności obstawiałbym grafikę z tego względu że ten błąd pojawia się u wielu użytkowników nowych Radeonów i nie tylko podczas oglądania różnych filmików na różnych stronach. Osobiście zdarzyło mi się takie coś ostatnio podczas wizyty na TVPSport i przeglądaniu tamtejszych filmików. W żadnych grach nie spotkałem się nigdy z takim czymś więc zakładam że stery AMD mogą to powodować. Z resztą prosiłem go o screeny z BlueScreenView z listą błędów i sterownikami który go wywołują. Zakładam że atikmdag.sys ale póki nie da screena to się nie dowiemy. Mógłby też sprawdzić owy filmik na karcie zintegrowanej ale chyba na to nie wpadł... 

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odniesie skutek pod warunkiem że spełni określone warunki - czyli system na czysto i najnowsze stery też na czysto - to jest podstawa, inna ważna sprawa którą słusznie poruszyłeś - jeśli gościu nie aktualizuje Windowsa (SP itp) jak najbardziej się z Tobą zgadzam że może powodować wałki w postaci BSODów - jeśli ma pirata to wiadomo dlaczego nie aktualizuje lub boi się aktualizować. Jeśli system nadal będzie walił BSODy - wtedy można szukać przyczyny sprzętowej. 

 

Odnośnie Twojej krytyki metod kolegi Rybaaka => nic dodać, nic ująć - darowałem sobie szerszy komentarz bo szkoda czasu na komentowanie takich bzdur które mu polecał - z resztą - szczerze odradziłem. Dobrze chociaż że ktoś poza mną to zauważył.

 

Mimo wszystko w pierwszej kolejności obstawiałbym grafikę z tego względu że ten błąd pojawia się u wielu użytkowników nowych Radeonów i nie tylko podczas oglądania różnych filmików na różnych stronach. Osobiście zdarzyło mi się takie coś ostatnio podczas wizyty na TVPSport i przeglądaniu tamtejszych filmików. W żadnych grach nie spotkałem się nigdy z takim czymś więc zakładam że stery AMD mogą to powodować. Z resztą prosiłem go o screeny z BlueScreenView z listą błędów i sterownikami który go wywołują. Zakładam że atikmdag.sys ale póki nie da screena to się nie dowiemy. Mógłby też sprawdzić owy filmik na karcie zintegrowanej ale chyba na to nie wpadł... 

I jak te ss ? 

 

@UP 

 

Ok sprawdze ale jak ? 

Link to post
Share on other sites

Nikt Ci nie pomoże dopóty nie zrobisz pełnej aktualizacji Windowsa wraz z Service Packiem...zrozum to że te aktualizacje nie wychodzą po to żeby sobie być same dla siebie tylko po to żeby eliminować i naprawiać różnego rodzaju problemy, w tym także te na linii Windows - sprzęt...jeśli nie potrafisz zrobić pełnej aktualizacji na piracie to poproś kogoś kto Ci to zrobi...(nie powinienem w ogóle Ci czegoś takiego sugerować) 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Chłopie już kilka razy byłeś proszony o test pamięci RAM i go nie zrobiłeś!

Masz link do tego testu: http://forum.dobreprogramy.pl/memtest-z-pendrive-krok-po-kroku-t412151/

Zrób go i dopiero wtedy porozmawiamy...

Podaj pełną specyfikacje kolmpa

Już robie. Specyfikacje tzn ? Do czego ma służyć ? To do gier i do ogladanie filmów.

Nie moge tego zainstalować.Nie moge ustalic : http://scr.hu/0g9k/cba47 i nie moge nic wybrac

Link to post
Share on other sites

Specyfikacaj to inaczej paramtery Twoiejgo komputrera. Wypisz wszystkie podzespoły jakie masz zainstalowane w komputerze.

Jak nie wiesz jak sprawdzić specyfikacje, to pobierz Everesta: http://www.programosy.pl/program,everest-home-edition.html

Inny sposób to wpisanie w "cmd" polecenia "dxdiag". Zrób jak wolisz, ale lepszy będzie Everest.

 

 

 

Nie moge tego zainstalować.Nie moge ustalic : http://scr.hu/0g9k/cba47 i nie moge nic wybrac

 

"Select USB Flash drive" -> strzałka w dół -> wybierasz z listy pendrive. 

Jak nic się nie wyświetla to sprawdź czy podłączyłeś pena...

Link to post
Share on other sites

Specyfikacaj to inaczej paramtery Twoiejgo komputrera. Wypisz wszystkie podzespoły jakie masz zainstalowane w komputerze.

Jak nie wiesz jak sprawdzić specyfikacje, to pobierz Everesta: http://www.programosy.pl/program,everest-home-edition.html

Inny sposób to wpisanie w "cmd" polecenia "dxdiag". Zrób jak wolisz, ale lepszy będzie Everest.

 

 

 

 

"Select USB Flash drive" -> strzałka w dół -> wybierasz z listy pendrive. 

Jak nic się nie wyświetla to sprawdź czy podłączyłeś pena...

Napisałem wszystkie podzespoły w pierwszym poście : http://www.morele.net/inventory/info/xaOyPb/

Link to post
Share on other sites

Temperature nie mam pojecia. A sterowniki : http://scr.hu/0g9k/12z32 . Pobieralem tez sterowniki najnowsze z programu SlimDrivers.


Kolejny bluescreen (Podczas minimalizowania cs:go ) http://scr.hu/0g9k/p7hha

 
Robie memtest.

Ile memtest trwa. Po memtescie za aktualizuje Windowsa.
Ciągle taka . pika

Przez przypadek wywaliło mi prąd i memtest sie wyłączył.I na pulpicie 2 foldery powstali desktop.ini


f5


Ile ten memtest trwa ciagle pika coś


Blue screen again podczas wylaczenia komputera http://scr.hu/0g9k/bfhe1

..
Ile ten mem test trwa bo ciagle pikało i nic . 

Bluescreen again.Pomożecie czy nie --------------------------------------Ile ten memtest trwa

 

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 1000007e
  BCP1: FFFFFFFFC0000005
  BCP2: FFFFF880102DDDBB
  BCP3: FFFFF880042BB328
  BCP4: FFFFF880042BAB80
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\080614-18252-01.dmp
  C:\Users\Patryk\AppData\Local\Temp\WER-99559-0.sysdata.xml
 
Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
 
Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 
 
Bluescreen wywalił podczas przegladania facebooka.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...