Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od niedawna mam problem gdy jak sobie gram albo oglądam filmy/przegladam internet to wyskakuje mi blue screen i od nowa pc sie włącza .

 

Parametry : http://www.morele.net/inventory/info/xaOyPb/

 

 

Opis problemu : 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 1000007e
  BCP1: FFFFFFFFC0000005
  BCP2: FFFFF880102DBDBB
  BCP3: FFFFF880042BB328
  BCP4: FFFFF880042BAB80
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 256_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\072914-22027-01.dmp
  C:\Users\Patryk\AppData\Local\Temp\WER-36270-0.sysdata.xml
 
Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
 
Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
 
Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Link to post
Share on other sites

Hej! Napisz dokładnie kiedy wyświetla się ten BSOD; oglądasz jakieś filmiki na necie - podaj przykłady stron/serwisów (Youtube lub inne?). W jakich grach wywala Ci bluescreena? 

 

Jakich używasz sterowników? Podaj wersję? 

Link to post
Share on other sites

Wrzuć tego Minidumpa, następnie wejdź w Panel sterowania>Narzedzia administracyjne>Podgląd zdarzen>(w

menu po lewej stronie otwórz)Dzienniki systemu
windows>System>Wybór daty BSOD'a  i wstaw to tutaj

Link to post
Share on other sites
Wrzuć tego Minidumpa, następnie wejdź w Panel sterowania>Narzedzia administracyjne>Podgląd zdarzen>(w menu po lewej stronie otwórz)Dzienniki systemu windows>System>Wybór daty BSOD'a  i wstaw to tutaj

 

Z łaski swej wstaw to. Na pewno pomoże.  

W internetach znalazłem, że pomaga aktualizacja sterowników płyty głównej ze stron producenta

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Ok, przejdź do tej lokalizacji:  Panel sterowania>Narzedzia administracyjne>Podgląd zdarzen>(w

menu po lewej stronie otwórz)Dzienniki systemu
windows>System>Wybór daty BSOD'a

Zrób screena, wstaw go na jakiś hosting plików i podaj link.

Edytowane przez Rybaak
Link to post
Share on other sites

Po prawej stronie masz taki mały suwak, za jego pomocą sprawdź czy nie ma tam żadnych błędów oznaczonych innym kolorem, wykrzyknikami itp. 


Tak zrobisz minidumpa: http://pcfaq.pl/windows/jak-odczytac-plik-minidump-malego-zrzutu-pamieci-jak-sprawdzic-co-powoduje-bsod/


Tak wiem poradnik nie jest najlepszy...

Link to post
Share on other sites

Kolego autorze = > Z Twojego pierwszego postu i tego co tam dołączyłeś wynika że nęka Cię bluescreen o paramatrach 0x0000007e który niestety jest związany z kartą graficzną i jej sterownikami. Dla potwierdzenia zainstaluj proszę program BlueScreenView i po otwarciu zrób screena z listą błędów jaką ten program Ci wyświetli (a wyświetli na pewno). Sprawdź czy na tej liście błędów są takie o kodzie 0x0000007e i sterowniku atikmdag.sys. Jeśli tak, spróbuj całkowicie usunąć sterowniki graficzne Catalyst oraz po ponownym uruchomieniu komputera zainstalować stabilną wersję 14.4 WHQL. Odradzam korzystanie z programów typu slimdrivers. Jeśli chcesz zainstalować najnowsze dostępne sterowniki do płyty głównej lub zaaktualizować BIOS płyty głównej to potrzebny soft ściągasz tylko ze strony producenta płyty. Ponadto ufam że masz aktualizowanego na bieżąco Windowsa. 

 

Błąd 0x000007e nie musi oznaczać że z kartą coś jest nie tak, sam ostatnio mimo całkowicie sprawnej karty dostałem takiego bluescreena podczas oglądania filmiku z jakiegoś serwisu sportowego i sądzę że jest to jakieś niedopracowanie w sterownikach. Napisz czy bluescreeny występuję w CS:GO kiedy masz całkowicie wyłączoną przeglądarkę??? Czy występują w innych grach/okolicznościach? 

 

Moja rada na koniec. Daj sobie spokój z powyższymi sugestiami odnośnie komunikatów z Podglądu Zdarzeń i proponowanymi rozwiązaniami bo namieszasz sobie jeszcze bardziej w kompie. Zrób na razie to o co Cię prosiłem wyżej i zobaczymy co będzie dalej. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Moja rada na koniec. Daj sobie spokój z powyższymi sugestiami odnośnie komunikatów z Podglądu Zdarzeń i proponowanymi rozwiązaniami bo namieszasz sobie jeszcze bardziej w kompie

 

W podglądzie zdarzeń nie widzę nic złego. Zaproponowałem to, ponieważ autor nie wiedział jak zrobić np. minidump

 

Co do rozwiązania to się nie zgodze. Sam kiedyś miałem podobny problem i dzięki tamtemu poradnikowi udało mi się go rozwiązać 

Link to post
Share on other sites

One mogą oznaczać problem sprzętowo - sterownikowy. Albo coś nie gra ze sprzętem - albo masz coś nakrzanione w sterownikach co powoduje złą współpracę sprzętu z Windowsem.

 

Najprostszym rozwiązaniem byłoby zrobić tego formata i na nowym Windowsie oraz świeżo zainstalowanych sterownikach zobaczyć co się będzie działo. Jeśli będzie nadal sypał różnej maści bluescreeny to wtedy sprawdzisz dysk twardy, pamięć RAM odpowiednimi programami, wyciągniesz grafikę itp. Wysłać kompa na gwarancję bez wcześniejszego sprawdzenia mija się trochę z celem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...