Skocz do zawartości

Zestaw pod grafikę 3D/2D oraz obróbkę video - STACJA - około 7500zł


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

piszę w sprawie złożenia stacji do tworzenia grafiki 3D oraz 2D. To na czym mi najbardziej zależy to oczywiście wydajność. Od miesiąca szukam różnych podzespołów, ale za wiele mam dylematów. To czego jestem prawie pewien to_

 

procesor - intel i7 4930K - uważam że jest to dobry wybór zarówno cenowy, jak i wydajnościowy

 

Procek jest na LGA 2011, co generuje kolejne koszta np:

 

płyta główna - zastanawiałem się nad MSI X79A - GD65 (8D) - cena stosunkowo niska, a w testach wypada przyzwoicie.

 

Kolejną rzeczą jest pamięć RAM, która powinna wynieść coś koło 32 GB, gdyż potrzebna jest mi do pracy.

 

To chyba póki co tyle, czekam na propozycje od was koledzy i mam nadzieję, że niedługo uda mi się skompletować cały zestaw.

Cenowo chciałbym, żeby wyszedł coś koło 7500 zł - 8000 zł

Będę wdzięczny za waszą pomoc  :)

 

  • Zastosowanie komputera : GRAFIKA 3D/2D
  • Maksymalna kwota : 8000zł
  • Których części potrzebuję : procesor , ram , karta graficzna , płyta główna , chłodzenie , zasilacz , obudowa, dysk SSD, dysk 3,5
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:  24 samsung, 27 dell
  • Specjalne wymagania : wydajność
  • Software jakiego używam to głównie:

    3D: 3ds max, Cinema 4D

    2D: Illustrator, Photoshop

    VIDEO: Adobe After Effects

Edytowane przez Dumny
Link to post
Share on other sites

Software jakiego używam to głównie:

 

3D: 3ds max, Cinema 4D

2D: Illustrator, Photoshop

VIDEO: Adobe After Effects

 

Powodem składania tak mocnej stacji jest płynne poruszanie się po programach oraz czas renderowania (który chciałbym mieć jak najszybszy  :) )

 

Zajmuje się wizualizacjami architektonicznymi oraz motion designem.

Edytowane przez Dumny
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja zestawu :

 

Procesor: Intel i7-4930K /3.4 GHz, 12MB, BOX, LGA2011/ 2099 zł
Chłodzenie: Noctua NH-D14 SE 2011 330 zł
Płyta główna: MSI X79A-GD65 (8D) /intel X79, LGA2011/ 830 zł
Pamięć RAM: Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix 539 zł x2 (1078zł)
Dysk SSD: Crucial M550 256GB (550/500MB/s) 499 zł
Dysk twardy: Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 299 zł

Drugi dysk SSD (Export / scratch disk) : Crucial M550 128GB 299zł
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 780 TwinFrozr OC 3GB DDR5 384bit (954/6008) 1799 zł
Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 White 379 zł
Zasilacz: XFX Black Edition (XTR) 750W Modular 135mm 80+ Gold 499 zł

 

razem ~8100zł

 

GPU - gtx780 głównie pod AE : rendery po GPU tej klasy to kilkunastokrotne przyśpieszenie względem tego co wyciągniesz z podkręconego 6 rdzeniowca. To samo się tyczy wszelkich renderów 3D po GPU (vrayRT, iRay, Octane, Maxwell itd.). Oczywiście Nvida z racji CUDA i lepszej stabilności. 

Pamięci Crucial Ballistix polecam przetestować przed zakupem (sklep to powinien zrobić przy złożeniu), ponieważ nie wszystkie serie działają jak należy z chipsetem X79.

 

Jak szukasz oszczędności :

- mobo zamień na MSi X79A GD45 Plus (tracisz dodatkowy kontroler SATA i dwa porty SATAIII)

- SSD w miejsce M550 256GB >> MX100 256GB (słabszy zapis)

- zasilacz 650W (XFX XTR)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki STELEK za przygotowanie propozycji

- to nad czym bym się tutaj zastanawiał to nad RAM-em miałem już styczność z Crucial-em i nie byłem zadowolony szczerze mówiąc. Zastanawiam się czy nie warto byłoby pociągnąć do 1866 Mhz z CL9. (G.SKILL ripjaws 32gb, 1866, CL9 9-9-9-24 - quad channel?)

SSD jedno zakupię najprawdopodobniej, przydałoby się drugie, ale to z czasem dokupię. (bardziej skłaniałem się do

samsunga EVO niż cruciala?)

Obudowa do której byłbym bardziej skłonny ze względu na design, wygląd i dobre specyfikacje - to NZXT H440 (co o tym myślicie?)

Co do karty to nie wiem czy nie przyoszczędzić i nie zakupić jakiegoś GTX 770 (nie wiem jakiego producenta, ale kilka stówek w kieszeni), póki co używam głównie V-ray adv. co leci na CPU, a AE używam do postprodukcji animacji, co nie renderuje się jakoś potężnie długo, chociaż mam świadomość że GTX780 da znacznie lepsze osiągi.

Myślałem również nad chłodzeniem do CPU - Phanteks PH-TC14PE? (ale obawiam że nie zmieści mi się RAM)

 

KAJTEK

zapomniałem dodać o kupnie systemu windows 8.1 - czyli 400 zł dodatkowo (sorry)

Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa do której byłbym bardziej skłonny ze względu na design, wygląd i dobre specyfikacje - to NZXT H440 (co o tym myślicie?)

 

http://forum.benchmark.pl/topic/132555-nzxt-h440/

 

 

 

Co do karty to nie wiem czy nie przyoszczędzić i nie zakupić jakiegoś GTX 770

 

A nie będziesz się pchać przypadkiem w jakieś 4K ?  

Link to post
Share on other sites

1.To z tym dyskiem muszę jeszcze się zorientować, bo zależy mi na dysku SSD około 250 GB - mogę dać za niego więcej, żeby był tylko szybki, wytrzymały i wydajny (głupie określenia na dysk) :)

 

2.Z tą obudową to sam jeszcze nie wiem, z tym NZXT to był taki lekki pomysł, szukam dobrej obudowy pod względem wentylacyjnym, ale

z oknem i fajnym designem (nie mam namyśli obudowy w kształcie smoka, tylko coś minimalistycznego, żeby klienta nie odstraszyła :P)

 

3.A to jaki system operacyjny powinienem zakupić w takim razie? (póki co pracuję na 7, ale chyba 8 musi mieć jakiś postęp :P?)

 

4. Co do 4k to raczej nie. Jedynie w przyszłości wymieniał swoją 24 na della 30 calowego 2560x1600

Edytowane przez Dumny
Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się czy nie warto byłoby pociągnąć do 1866 Mhz z CL9. (G.SKILL ripjaws 32gb, 1866, CL9 9-9-9-24 - quad channel?)

Zamieniaj - jak dla mnie G.Skill to jedyna słuszna marka ;)

 

 

SSD jedno zakupię najprawdopodobniej, przydałoby się drugie, ale to z czasem dokupię. (bardziej skłaniałem się do samsunga EVO niż cruciala?)

EVO odpada.

Polecam :

1. Samsung 840PRO

2. Crucial M550

3. Crucial MX100 

 

 

Co do karty to nie wiem czy nie przyoszczędzić i nie zakupić jakiegoś GTX 770 (nie wiem jakiego producenta, ale kilka stówek w kieszeni), póki co używam głównie V-ray adv. co leci na CPU, a AE używam do postprodukcji animacji, co nie renderuje się jakoś potężnie długo, chociaż mam świadomość że GTX780 da znacznie lepsze osiągi.

Spokojnie możesz przyoszczędzić - dużej różnicy nie będzie.

 

Myślałem również nad chłodzeniem do CPU - Phanteks PH-TC14PE? (ale obawiam że nie zmieści mi się RAM)

To samo co Nocti - jak bierzesz ramy G.Skill to na styk wchodzą.

 

OS jak wyżej - win7 PRO (wyłącz AERO i wszelkie "wodotryski", pagefile.sys off, hybernacja off + usunięcie pliku ... doczytaj na temat optymalizacji windy. U mnie bez optymalizacji - OS po starcie zajmuje przeszło 400MB na vram (3 szkiełka), po optymalizacji schodzę do 110-120MB).

Buda - Fractal R4 + wentylatory ... wyciszona z odpowiednim "przeciągiem". Nie sądze że znajdziesz konkurenta dla niej w danym zakresie cenowym.

Ostatnio wpadło mi w oko : Corsair 760T White - troszkę się chwieje (z drugiej strony kto "normalny" wykręca, wygina lub siada na obudowie), ale w realu bardzo ładnie się prezentuje.

Link to post
Share on other sites

Jakbyście pomogli mi dobrać obudowę poszukałem sobie w necie i poczytałem testy, ale może sami się wypowiecie co jest słusznym zakupem i posiada dobrą wentylację (ceny są mocno rozstrzelone, ale nie chcę przepłacać oczywiście):

 

1.BitFenix neos window version

2.BitFenix Shinobi XL window

3.Thermaltake Core V71

4.Thermaltake Chaser A31

5.Corsair graphite 760T Artic White Full-Tower Windowed Case

6.Corsair Air 540 Arctic White

7.Phanteks Enthoo Pro

8.NZXT H440

9.NZXT Phantom 530

10.Fractal Design R4 Arctic White - window

11.Silverstone TJ04B-E - window

 

Sorry że tak dużo tego, ale każda mi się pod jakimś względem podoba, jeśli macie inne propozycje to jestem otwarty, dzięki za pomoc.

Edytowane przez Dumny
Link to post
Share on other sites

 

 

8.NZXT H440
Piekarnik

 

 

5.Corsair graphite 760T Artic White Full-Tower Windowed Case
niestabilna rama

 

 

1.BitFenix neos window version 2.BitFenix Shinobi XL window 3.Thermaltake Core V71 4.Thermaltake Chaser A31
plastic funtastick  :D

 

 

6.Corsair Air 540 Arctic White
sprawdż czy wszystko wejdzie do tej budy - po za tym nie urzeka pod względem wykonania 

 

Jak dla mnie - wybierałbym pomiędzy :

Fractal R4 vs .Phanteks Enthoo Pro vs Corsair graphite 760T

i pewnie byłby to Fractal (cena - możliwości - jakość materiałów - design) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak patrzę i porównuję sobie NZXT H440, a Fractal R4, to na dobrą sprawę we fractalu mamy gorszy sytem push&pull i ogólnie jest mniejszy chyba i jakoś nie widzę fenomenu w tej budzie (możesz mi to wyjaśnić, rozumiem, że cena :) ).

Na temat NZXT H440 są różne opinie w necie, raz że jest to 10/10, a czasem że się grzeje.

Spodobała mi się corsair AIR 540, ciekawy design i bardzo dobra wentylacja, może być głośna, a na wykonanie nie można narzekać, jedynie boczne panele są giętkie. Ciekawe rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na temat NZXT H440 są różne opinie w necie, raz że jest to 10/10, a czasem że się grzeje.

Opinie są prawdziwe, bo buda jest naprawdę bardzo dobra, lecz problemem są temperatury. 

 

 

jakoś nie widzę fenomenu w tej budzie (możesz mi to wyjaśnić, rozumiem, że cena ).

Niekoniecznie cena. Fractal jest bardzo solidny, dobrze wykonany, malowanie stoi na wysokim poziomie. Stąd jego fenomen.

Link to post
Share on other sites

Co lepiej zakupić ?

 

Corsair air 540 (tutaj muszę dokupić 3 wentylatory 120 mm co całkiem tanio wyjdzie - około 100 zł)

 

Fractal Design R4 - window (tutaj do kupna byłyby 4 wiatraki 140, a koszta mogą wynieść nawet coś koło 200 zł)

Link to post
Share on other sites
tutaj do kupna byłyby 4 wiatraki 140

Dlaczego? Nie musisz kupować aż tylu wentylatorów. Równie dobrze możesz pozostać przy fabrycznej wentylacji,a w przypadku słabych temperatur dokupić 1-2. 

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

Mhm, to w takim razie, czy Corsair Air 540 jest warta zachodu ?

A z tym dokupywaniem wentylatorów to już tak jakoś mam (lubię wykorzystywać maksymalne możliwości produktu  :) )

 

TESTS:

 

http://www.anandtech.com/show/7124/corsair-carbide-air-540-case-review/5


 

1.Moglibyście mi doradzić kartę graficzną, bo już praktycznie mam złożony zestaw, którym niedługo się z wami podzielę. Jedynie pozostała mi kwestia GPU  :) ?

 

Chodzi mi o Gforce GTX 770, ale jaką dokładniej to już nie mam pojęcia, która byłaby odpowiednia do mojej stacji i zapotrzebowań,

z góry dzięki  :)

 

2.Drugą sprawą jest pamięć RAM, nad którą też mocno się głowię, gdyż mam zamiar zakupić spory cooler, a mowa tu o cryorig R1 Ultimate i potrzebne są mi niskie pamięci. Tutaj pojawiła mi się na horyzoncie ciekawa propozycja od cruciala, a dokładniej mówiąc:

 

Crucial Ballistix Tactical - 32GB, 1600 Mhz, CL8 8-8-8-24, low voltage, całkiem mocne OC

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Dumny
Link to post
Share on other sites

Mój zestaw na dzień dzisiejszy wygląda tak jak poniżej. Proszę o wskazówki, poprawki i podpowiedzi, z góry dzięki ;)

 

  1. PROCESOR

 

INTEL I7 4930K - 2064,59

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-4930k-12m-cache-do-3-90-ghz-box-bx80633i74930k-604822/

 

  1. PŁYTA GŁÓWNA

 

MSI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA 2011 - 795,01

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x79a-gd65-8d-intel-x79-lga-2011-5xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-x79a-gd65-8d-432222/

 

  1. PAMIĘĆ RAM

 

CRUCIAL BALLISTIX TACTIC 32GB, 1600mhz, 1,35V, CL 8 – 1339,14

 

http://jello.pl/p/274/791315/crucial-dimm-32-gb-ddr3-1600-quad-kit-blt4cp8g3d1608dt1tx0-pamieci-ddr3-pamieci-ram-komputery.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info

 

  1. CPU COOLER

 

CRYORIG R1 ULTIMATE - 259,00

 

http://www.alternate.pl/Cryorig/R1-Universal/html/product/1120922?

 

  1. ZASILACZ

 

EVGA 220-G2-0750-XR - 429,00

 

http://www.alternate.pl/EVGA/220-G2-0750-XR/html/product/1131625?

 

  1. OBUDOWA

 

CORSAIR AIR 540 WHITE - 511,80

 

http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-air-540-atx-cube-bialy-z-oknem-cc-9011048-ww-630944/

 

  1. SSD

 

CRUCIAL M550 256 GB - 515,00

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m550-256gb-2-5-sata-6gb-s-mlc-read-write-550-500mb-s-ct256m550ssd1-636440/

  1. DYSK 3,5”

 

SEAGATE 3.5”, 2TB, SATA III, 7200 RPM, 64 MB CACHE BARACUDA – 290,01

 

http://www.morele.net/dysk-seagate-3-5-2tb-sataiii-7200rpm-64mb-cache-st2000dm001-434392/

 

  1. KARTA GRAFICZNA

 

?

 

    10. WENTYLATORY

   

BITFENIX SPECTRE PWM 120MM CZARNY – BIAŁY LED X 3 - 105,45

 

http://www.morele.net/bitfenix-spectre-pwm-120mm-czarny-bialy-led-bff-blf-p12025w-rp-552899/

 

     11. DUST FILTERS

 

SILVERSTONE FILTR 140MM SST-FF141B – 21,00

 

http://www.morele.net/silverstone-filtr-140mm-sst-ff141b-sst-ff141b-493580/

 

 

SUMA BEZ GPU = 6330 zł

Edytowane przez Dumny
Link to post
Share on other sites

Średnio, wybrałem te pamięci, bo spodobało mi się w nich low profile dobry CL 8, i spore możliwości OC.

Jeszcze interesują mnie

 

G.skill ripjaws Z - 32gb 1866Mhz, CL9

 

oraz 

 

Mushkin redline - 32gb 1866Mhz, CL9

Edytowane przez Dumny
Link to post
Share on other sites
G.skill ripjaws Z - 32gb 1866Mhz, CL9

8-)

 

CRYORIG R1 ULTIMATE - 259,00

:?:  :?:  :?:

Co to jest ?  Do tego w Alternate zamawiasz ... powodzenia .. ;)  

 

 

 

EVGA 220-G2-0750-XR - 429,00

Corsair RM 750 będzie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Co jest nie tak z tym sklepem ALTERNATE ?

 

To chłodzenie super fajnie wypada w testach, a nie chcę kupować Noctuny za wszelką cenę :P, może poleciłbyś mi coś innego

 

A co do tego zasilacza to w teście jonny guru wypadł znakomicie 

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=380

a ten corseir akurat 850 trochę gorzej więc nie wiem czy nie warto byłoby mu zaufać, ale ja sam nie znam się tak dobrze jak wy, więc proszę o komentarz.

 

A jeszcze co do tych g.skill ripjaws Z to nie wiem czy zmieszczą się z coolerem, który po podniesieniu wentylatarów, może się nie zmieścić w obudowie :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...