Skocz do zawartości

Nowy komputer i bluescreeny - win 8.1 pro


Recommended Posts

co to znaczy nwm ?

Moge je oddac?

kupilem w morele. net.

 

No na razie wszystko chodzi po zmianie timingów.

Wlasnie w tym problem ze mem test nie chce zabotować.

Poinstaluje stery i zobaczę jak chodzi. Wczesniej po 5 minutach wywaliło bluescreena

Link to post
Share on other sites

10 dni, sekunda, zerknę. A to od ktorego dnia sie liczy te 10 dni?

Od łożenia zamówienia czy 10 dni od odebrania paczki?

Jak zainstaluję windows i stery to potem mogę spokojnie wymienic pamięć ?


Teraz taki błąd więc to chyba jednak ta pamięc:

rql_not_less_or_equal 
0x0000000A (0x00000016 0x00000002 0x00000000 0x83450A4B) 

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi czy nie mogę jednej kości z mojej pamięci wyciągnąć i podłączyć do tego asrock h81 m ale z tego co widze nie obsługuje w ogóle pamięci crucial więc nie bardzo.

hmm, albo coś źle robię albo wpisałem swoje pamięci w swojej płycie i nie znalazłem ich:

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H87%20Performance/?cat=Memory

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

W moim komputerze mam ta asrock fatality h87 performance i mam w niej 8 gb (2x4gb) tego cruciala balistix.

W nowym pc siostry jest asrock h81M z ta pamięcią geil 4gb w jednej kości.

Wszedłem na stronę asrock i kompatybilne pamięci i w tej mojej performance nie ma nazwy tej crucial balistix a mam ja w płycie teraz włożoną, więc pewnie źle się tym obsługuję. Myslałem nad tym by włożyć jedną kość z mojej pamięci do komputera siostry i sprawdzic.

Link to post
Share on other sites

to nie jest tak, że jeżeli nie ma na liście to nie zadziała. jeżeli nie ma na liście to możliwe, że nie zadziała. producent nie gwarantuje tego w takim przypadku. widać to na Twoim przykładzie. na jednej płycie jest ok, a na drugiej już nie

Link to post
Share on other sites

no rozumiem.

A można rozłączać pamięci które działają w dual channel na jedną kość?

Jutro bym to sprawdził a raczej dziś jak wrócę z pracy bo muszę iść spać już bo nie wstanę rano.

Jutro zrobię ten memtest, jeszcze poprzekładam ramy itp.

dzięki za poświęcony mi czas chłopacy.

Dobranoc.

 

Jutro napiszę co i jak.

Link to post
Share on other sites

 

Przełożyłem pamięci z mojego pc do siostry i już 4 godziny i komputer hula. To chyba była wina pamieci, teraz nie wiem czy stare moge oddać i kupic inne? Bo jak sa zepsute to nie przyjmą ich.

 

Czemu jak chce zainstalowac stery z zintegrowanej grafiki to wyskakuje , że ten pc nie spełnia minimalnych wymagań? Pierw chciałem integre, a potem zainstalować zwykłą ?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

jeżeli nie minęło 10 dni to możesz oddać bez podawania przyczyny

 

 

 

4 godziny i komputer hula

 

 

że jeżeli nie ma na liście to nie zadziała. jeżeli nie ma na liście to możliwe, że nie zadziała

 

 

na jednej płycie jest ok, a na drugiej już nie

ściągnij sobie nawet triala aidy i sprawdź stabilność całego systemu dla pewności

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, pomyłka, myslałem co innego a napisałem co innego.

chodziło mi o zwrot, czy wystarczy wysłać ten ich formularz morele i kość zawinięta w tą folie jak była?

 

W aida64 jak sprawdzić stabilność całego systemu?

 

Wiesz może jaki układ intela ma asrock h81m? Nigdzie nie umiem tego znaleźć a bym pobrał stery intela z jego strony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...