Skocz do zawartości

Nowy komputer i bluescreeny - win 8.1 pro


Recommended Posts

Dalej to samo, po zabotowaniu mruga kursor.


Do tego teraz podczas grania w fc3 (mialem duzo bledow przy instalacji) mruga dziwnie ekran, znaczy nie mruga az tak tylko widac delikatne linie poziome. Do tego po 5 minutach wyskoczył jakis artefakt (nie było wgl obrazu tylko jakies kreski )i reset kompa musiałem zrobić. 

Link to post
Share on other sites

ja na dzisiaj Ci duzo nie doradzę, musze trochę popracować, ale mam nockę, więc może później... szczerze mówiąc nic mi już do głowy nie przychodzi oprócz tego dysku, ramu (o którym pisałeś wcześniej) i sterowników...

Link to post
Share on other sites

No stery wszytkie zainstalowane. W piątek mam nadzieję,m że dysk bedzie, wtedy zrobię formata, wszystko zainstaluje i zobaczymy co z tego bedzie.

Jest mozliwe ze windows źle się nagrał ?

Mam oryginalny win 8.1 pro. Kopiowałem pliki z płyty na usb i się wszystko włączyło i zainstalowało.

Link to post
Share on other sites

Mam jedna kość 4 gb, czyli mam ja przenieść do innego wejścia?

No nie umiem przetestowac bo mi ten memtest nie chce zabotowac;/ Zaraz coś popróbuje, a jak się obniża te taktowanie?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

kość umieść w pierwszym slocie opisanym jako dimm 1. w biosie ustaw memory frequency na 1333 i timingi np. 9-9-9-28 (najlepiej sprawdź w necie SPD dla tych pamięci i profile JEDEC). timingi pozmieniaj ręcznie.

pisałem o tym już w pierwszych postach...

Link to post
Share on other sites

No nic, zaraz pozmieniam te timingi i napiszę co i jak


ustawiłem dram frequency na 1333mhz

cas# latency    9

ras# to cas# delaay    9

row precharge time     9

ras# active time 28

 

reszty nie zmieniałem, może być?

zaraz zrestartuje i spróbuje teraz.

Link to post
Share on other sites

szukałeś DOKŁADNYCH danych w necie nt profili JEDEC? możesz spróbować, jak nie ruszy to clear CMOS

 

p.s. nie obraź się ale tak jest jak się kupuje sprzęt nie sprawdzając podstawowych i ogólnodostępnych danych o kompatybilności...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...