Skocz do zawartości

Nowy komputer i bluescreeny - win 8.1 pro


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Złożyłem siostrze nowy komputer i niestety mam problem. Już w czasie instalacji win 8.1 pro wyskoczył bluescreen, potem po instalacji chrome, potem na ściąganiu sterowników. Jakoś 10-15 minut przerwy miedzy tymi bluescreenami. Windows oryginalny. Nie wiem czy to może być spowodowane. O ile dobrze pamiętam to przy bluescreenie wyskoczył komunikat 

MEMORY_MANAGEMENT. Jutro wrócę z pracy to to sprawdzę. Oto moje parametry:

 

Płyta główna ASRock H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX ( H81M 

Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1 

Procesor Intel PENTIUM G3240 3.1GHz/3MB LGA1150 BOX BX80646G3240 - Haswell Refresh 

Pamięć GeIL GEIL DDR3 4GB 1600MHZ CL11 (GN34GB1600C11S)

Zasilacz Thermaltake 530W bronze.

Grafika używana na gwarancji radeon r9 270 msi gaming. (kolega na lepszym sprzęcie i7 2600k w bf3 na ultra w single stałe 60fps, za to w crysis 3 przy słońcu były dziwne kwadraty)

Dysk jakis stary maxtor 320 gb sata, ale na poprzednim bardzo starym pc działał jako systemowy.

 

Podłączone jest raczej wszystko dobrze. niestety żadnych sterów nie pobrałem, bo nie zdążyłem, ale win8.1 chyba sam coś pobiera. Otóż myślałem, że procesora płyta główna nie obsłuży, więc zaktualizowałem bios choć dziwne bo najnowszy jest z 12/17/2013 a te procesory dopiero teraz wyszły nie dawno.

czyżby to była pamięć RAM? Mogę sprawdzić jutro na pamięci kolegi, ale dysku nie mam na wymianę.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Link to post
Share on other sites
Pamięć GeIL GEIL DDR3 4GB 1600MHZ CL11

mogłeś lepiej zainwestować, z niższymi timingami

 

 

 

dziwne kwadraty

wskazuje to na artefakty, gwarancja może się przydać...

 

 

 

MEMORY_MANAGEMENT

przeskanuj pamięci memtestem, możesz mieć z nimi problem (tu również gwarancja może się przydać)

poza tym, ten procek obsługuje chyba 1333MHz

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

Hmm okej zeskanuje.

 

A to ze 1333 to mam zmienić ramy w bios na tyle?

 

 

 

wskazuje to na artefakty, gwarancja może się przydać...

 

 

Sprawdzałem u kolegi, bf3 miał oryginalnego a crysisa 3 pirata, może to jest przyczyna. Dzis zobacze inne gry na moim steam

 

@edit

 

moge podlaczyc ten dysk jako 2 i zeskanowac hd tune ?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites
jest się czym chwalić...

 

 

ale mówiłem , że to nie moja gra. Ja mam oryginał ale ze u niego to testowałem to zan im bym to sciągnał to troche by mineło.

 

Ok , zaraz tam jadę i to zrobię.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

pożesz poomijać bad sectory robiąc partycje, ale z takim małym hdd (i staaarym) nie ma to sensu. przy obecnych cenach dysków mozna sobie pozwolić na coś pożądnego i pojemnego (a tego nigdy za wiele). od siebie polecę WD Blue albo np. Seagate st1000dm003 1Tb, którego sam posiadam i jestem z niego zadowolony

Link to post
Share on other sites

ok, bo szkoda wg mnie dokładać do hybrydy, a 70zł droga nie chodzi.

To wezme tego blue, i napisze co się będzie dziac, jednak dziś komputer był włączony 3 godziny i zadnego bluescreena nie było. Wczoraj w 30 minut 3, ale może tez coś stery dały bo się wszystko pobrało jak neta podłączyłem.

Link to post
Share on other sites

Zrobię to, tylko w tym problem, że nie umiem tego zrobic. Jak to wykonać tym mem testem? muszę wypalić płytke z tym wypakowanym programem ?


A wiesz może czemu przy starcie komputera wentylator boxowy rusza na max jak rakieta, a potem zwalnia do poziomu prawie niesłyszalnego ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...