Skocz do zawartości

Monitor do 600 zł . Proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze monitor do kwoty 600 zł.

Kilka danych ode mnie :

 

Sprzęt : Monitor będzie podłączany do karty GT540M kablem HDMI

Przekątna ekranu : 23 - 24 cale

Firma : Obojętne

Koszt : Jak w temacie,ma to być 600 zł ale wliczając w to ewentualny koszt przesyłki.Piszę "ewentualny" ponieważ mieszkam we Wrocławiu i nie byłby problem podjechać do jakiegoś sklepu i odebrać go osobiście.

Przeznaczenie : Monitor będzie wykorzystywany do wszystkiego czytanie tesktu/flmy/gry . Najmniej zależy mi na,nazwijmy to,efektywności w grach.Nie jest ze mnie wytrwany gracz a więc oko i tak nie będzie narzekało.

Najbardziej zależy mi pracy z tekstem,ponieważ dużo programuję czy też czytam/przeglądam różne materiały.

Co do filmów do jest to druga najważniejsza rzecz. Maksymalna jakość oglądanych filmów do HD. Sam nie wiem jakie parametry monitora wpływają na jakość obrazu w filmach ( może ktoś mógłby poratować wiedzą,byłbym zobowiązany )

Dostępność : Tak w kwesti wyjaśnienia,odpadam sprowadzanie monitora z za granicy.

Cechy porządane : 

  • stabilność całości , chciałbym aby postawiony na biurku monitor się trzymał i był stabilny.Chcę uniknąć sytuacji gdy wstrząs biurka powoduje,że cała konstrukacja lata.Myślę,że przykładem mógłby byc HP E231,dali mi taki do kodzenia w robocie,jednak jest on za drogi )
  • technologia ochrony oczu ( niestety zapomniałem nazwy a teraz nie mogę się dokopać na formu do tego ),bardzo fajnie ( z racji dużej częstotliwości pracy z tekstem) gdy monitor posiadał tą technologie
  • regulowanie , jeżeli jest to możliwe to góra/dół i wychylenie/pochylenie . Zdaję sobie sprawę,że ciężko mieć to i to,tak więc niech ma albo jedną regulację albo drugą.

Co do cech porządnych to oczywiście wiem że ciężko aby monitor do 600 zł miał wszystko.

Im więcej tym lepiej,priorytetową cechą jest technologia ochrony oczu.

Z góry dziękuję za pomoc.Zwracam się do Was o pomoc ponieważ przytłacza mnie mnogość opcji.Bez specjalistycznej wiedzy każdy z tych monitorów wygląda mi tak samo.

 

Na koniec kilka propozycji ( nie wiem czy są one dobre czy nie,nie trzeba się sugerować we własnych propozycjach ):

Jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc !.


 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Z mojej strony mogę Ci polecić

 

http://www.morele.net/monitor-led-lg-24mp55-24mp55hq-p-23-8-fhd-ips-5mln-1-5ms-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-621597/

http://www.morele.net/monitor-led-lg-23mp65-23mp65hq-p-23-fhd-ips-5mln-1-5ms-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-631199/

 

Oba na matrycy IPS (czyli lepsze kolory i kąty widzenia niż na matrycy TN), oba z technologią Flicker-Safe, responsywne (niski input lag) - sprawdzą się w grach. Nie posiadają regulacji wysokości.

 

Samsung S24C570HL który wybrałeś również jest wart rozważenia, posiada matrycę PLS (upraszczając jest to IPS robiony przez Samsunga), nie widziałem go nigdy w realu więc ciężko się wypowiedzieć. Opinie zbiera dobre. Chyba nie jest flicker-free (przynajmniej nigdzie nie mogę znaleźć). Przykładowy test:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-s24c570hl-test.html

 

Philips 233V5LHAB jest na matrycy TN, nie polecam, kolory jak i kąty widzenia są znośne, ale nie mogą się równać z matrycą IPS.

 

Philips 234E5QDAB/00 jest na matrycy IPS, chyba jest flicker-free (jeśli wierzyć producentowi), na papierze wygląda dobrze, nigdy go jednak nie widziałem ani nie jestem w stanie znaleźć wiarygodnej recenzji. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...