Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanko jakiej firmy oraz który model dysku 4 TB kupić, rozmyślam nad następującymi opcjami:

 

WD RED 4 TB  WD Red 4TB 40EFRX 64MB cache SATA/600 (WD40EFRX)

 

WD Green  4 TB   WD 4TB 7200obr. 64MB GP (WD40EzRX)

 

Seagate 4 TB   Seagate Barracuda 4TB (ST4000DM000)

 

WD Purple  WD Purple WD40PURX

 

Dysk będzie głównie służył do nagrywania na niego filmów z gier, oraz do przechowywania jako magazyn na gry i filmy bluray. Jeżeli macie jakieś swoje propozycję chętnie ich wysłucham. Specyfikację mojego sprzętu macie w opisie, dysponuje tylko 4 wejściami SATA 6Gb/s. Czy jest jakaś możliwość aby powiększyć ilość portów SATA 6 ? jakiś rozdzielacz itp. ?  

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites

Do hdd wystarczy sata 2 (a nawet z dużym zapasem). Mam red`a 3TB (takiego też by Ci polecił), a jak zabraknie miejsca to zawsze możesz kupić następny (najkorzystniej wypada pod względem cena/GB). Green nie polecam, bo ma gorszą wydajność i nie najlepsze opinie. Co do nagrywania filmików, to powinno być tak: osobny fizyczny dysk na gry i osobny na nagrania (nie myl z partycjami).

 

Co do mojej opinii na temat reda to:

1. Nie jest to killer szybkości (jednak nie z taką myślą go projektowano), jednak do filmów bardzo dobrze sobie poradzi

2. Długa gwaracja

3. Cichy

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Barracuda jest tańsza, szybsza, a dodatkowo Agito oferuje przedłużenie gwary do 5 lat, za dość przystępną cenę. Obecnie oferowane dyski nie mają nic wspólnego z walniętą serią, która dość mocno nadszarpnęła wizerunek firmy.


Można zamknąć ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do wydajności - to prędkość obrotowa ma głównie wpływ na czas dostępu. Czas dostępu jest jednym z parametrów decydującym o wydajności, jednak w zastosowaniach domowych ma to znaczenie minimalne, ponieważ najważniejszą rolę odgrywa prędkość transferu odczytu czy zapisu sekwencyjnego. Patrząc na specyfikację tych dysków - są one po prostu oszczędne. Faktem jest, że ST są wydajniejsze, stąd zatem zostaje promowanie ekonomii. 

Red, podobnie jak niektóre inne dyski WD korzysta z technologii IntelliPower. Co oznacza, że różne modele (nie mówiąc już o rodzinach) mogą się różnić prędkościami obrotowymi. I z dużym prawdopodobieństwem dla 3 tb to jest więcej niż 5,4k obrotów na minutę, a mniej niż 7,2k o/m. I o ile ta druga część jest bardzo mało prawdopodobna, bo przecież PRO mają jasno napisane, że posiadają 7,2 rpm. W oparciu o ten link: http://www.storagereview.com/faceoff_at_one_terabyte_seagate_s_barracuda_es2_and_wd_s_caviar_greenpower  stronka WD wygasła, ale jest z niej cytat, który rzuca troszkę światła na ten tajemniczy termin. Ile w tym prawdy, a ile komercyjnych mitów? Ja osobiście nie wiem. 

 

I co to za jakaś mało rozsądna maniera, żeby gry trzymać na innym dysku niż filmy? Zawsze byłem przeciwnikiem sztywnych podziałów, ale jednym z takich standardowych wyborów było trzymanie systemu na innym dysku (tym najszybszym) i resztę na drugim. Ot, cała filozofia. Nie będzie żadnych widocznych efektów jeśli będzie się i grało z jednego dysku i na ten sam nagrywało. To tyle. 

Edytowane przez testerrr
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...