Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Odzyskanie danych po recovery

recovery odzyskanie danych backup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 yarpi87

yarpi87
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 09:22

Hej,

Mam laptopa Asus A52F. Zrobiłem sobie przedwczoraj na nim reset fabryczny poprzez partycję recovery F9. Wczesniej porobiłem sobie kopie plików, ale zapomniałem o jednym folderze z fotkami w "Moje obrazy".

Pytanie czy jest jeszcze jakaś szansa aby to odzyskać jakoś? Próbowałem poprzez narzędzia takie jak testDisk and PhotoRec, EaseUS oraz Rstudio. Znajdywały jakieś pliki graficzne jpg, ale akurat tych co poszukuję nie. Pytanie czy jest jeszcze jakaś inna szansa aby te fotki odzyskać? Może to recovery samo z siebie robi jakąś kopię coś jak windows.old?

Z góry dzięki za pomoc...

Aha - wybierałem przy recovery opcję z odzyskiwaniem tylko pierwszej partycji - nie całego dysku...

• 0

#2 Longhorn

Longhorn
  • Maniak

• 3281 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 09:46

Jeśli fotki były na dysku C i zostały nadpisane to już żaden program cię nie uratuje.

• 0

i5 4690K@4.5GHz | 12GB RAM 2400MHz | Asus GTX 1060 6GB | SSD 256GB + 2TB + 250GB + 2x500GB RAID 0| Thermaltake SmartSE 630W | Thermaltake Commander GS-III | LG 22MP65 | CM Storm Devastator | Win 10 Pro | Microlab Solo7c * Dell Vostro 5471

#3 yarpi87

yarpi87
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 09:50

Nie wiem czemu nie odnalazły nic te programy do odzysku. Teoretycznie odzyskanie recovery powinno nadpisac tylko te sektory gdzie wcześniej był system, a idąc na logikę - fotki były dogrywane później więc jeśli zrobiłem czysty recovery to sektory ze starymi fotkami powinny zostać jeszcze przynajmniej w jakiejś cześci na dysku. Bo po recovery pracktycznie nic nie dogrywałem nowego (tylko instalacja antywirusa). Może coś źle używam tych programów recovery... ?

• 0

#4 PawelQ

PawelQ
  • Gaduła

• 347 postów
  • Miejscowość:Sierpc

Napisano 28 lipiec 2014 - 10:21

Ontrack EasyRecovery.( <- tym spróbuj )

Odzyskiwanie recovery służy do przywrócenia ustawień fabrycznych.

Poza tym, z tego co pamiętam, reset do ustawień fabrycznych formatuje dysk przed nagraniem systemu.Niektóre jeszcze się zapytają czy "dyski" też przywrócić (jeśli podzieliłeś na partycję, zrobi Ci znowu jedną) lub którą z partycji przywrócić.

Jeśli nagrywał byś "system na system" wówczas utworzył by się katalog windows.old.

• 0
Spoiler

#5 pulkownik

pulkownik
  • House manager

• 657 postów
  • Miejscowość:Kilcullen

Napisano 31 lipiec 2014 - 16:30

Ja używam DMDE i jestem z niego bardzo zadowolony.
  • 0

#6 radam5

radam5
  • czasami się wtrącę

• 809 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 19:10

2 miesiące temu odzwyskiwanił zdjęcia z lapka, którego włąściciel zrobił to samo co ty.

Wrzuciłem program Digital Image Recovery i po ok 48h pracy odzyskał ponad 8tys zdjęć.

Oczywiście zdjęcia lądowały w wybranym folderze, więc sortowania trochę właściciel miał, ale lepsze to niż nic.

• 0

CPU ->i5 7500 Mobo -> Gigabyte GA-B250-HD3P Ram ->2x8GB Crucial Ballistix GPU -> Gigabyte GTX1050ti 4GB HDD-> SSD Corsair F60 + WD500 Prąd -> OCZ MXS 700W Buda -> Zalman Z3 biała Klawiatura ->Microsoft sidewinder x4 Mysz -> Gigabyte M8000x + Razer Sphex

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: recovery, odzyskanie danych, backup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych