Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

Mam laptopa Asus A52F. Zrobiłem sobie przedwczoraj na nim reset fabryczny poprzez partycję recovery F9. Wczesniej porobiłem sobie kopie plików, ale zapomniałem o jednym folderze z fotkami w "Moje obrazy".

 

Pytanie czy jest jeszcze jakaś szansa aby to odzyskać jakoś? Próbowałem poprzez narzędzia takie jak testDisk and PhotoRec, EaseUS oraz Rstudio. Znajdywały jakieś pliki graficzne jpg, ale akurat tych co poszukuję nie. Pytanie czy jest jeszcze jakaś inna szansa aby te fotki odzyskać? Może to recovery samo z siebie robi jakąś kopię coś jak windows.old?

 

Z góry dzięki za pomoc...


Aha - wybierałem przy recovery opcję z odzyskiwaniem tylko pierwszej partycji - nie całego dysku...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu nie odnalazły nic te programy do odzysku. Teoretycznie odzyskanie recovery powinno nadpisac tylko te sektory gdzie wcześniej był system, a idąc na logikę - fotki były dogrywane później więc jeśli zrobiłem czysty recovery to sektory ze starymi fotkami powinny zostać jeszcze przynajmniej w jakiejś cześci na dysku. Bo po recovery pracktycznie nic nie dogrywałem nowego (tylko instalacja antywirusa). Może coś źle używam tych programów recovery... ?

Link to post
Share on other sites

Ontrack EasyRecovery.( <- tym spróbuj )

 

Odzyskiwanie recovery służy do przywrócenia ustawień fabrycznych.

Poza tym, z tego co pamiętam, reset do ustawień fabrycznych formatuje dysk przed nagraniem systemu.Niektóre jeszcze się zapytają czy "dyski" też przywrócić (jeśli podzieliłeś na partycję, zrobi Ci znowu jedną) lub którą z partycji przywrócić.

Jeśli nagrywał byś "system na system" wówczas utworzył by się katalog windows.old.

Link to post
Share on other sites

2 miesiące temu odzwyskiwanił zdjęcia z lapka, którego włąściciel zrobił to samo co ty.

Wrzuciłem program Digital Image Recovery i po ok 48h pracy odzyskał ponad 8tys zdjęć.

Oczywiście zdjęcia lądowały w wybranym folderze, więc sortowania trochę właściciel miał, ale lepsze to niż nic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...