Skocz do zawartości

Nie wykrywa mi karty graficznej !!!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rosak777,

Recommended Posts

Witam,

 

Dzis po zmianie procesora komputer przestal mi wykrywac karte graficzna.

 

Moj sprzet: i3 2130

phantom gtx 770

2x4 kingston 1066

msi z77a g43

 

nowy procek: i7 3770k

 

Teraz wykrywa mi tylko zintegrowana karte graficzna Intela HD.

 

W biosie mam ustawione priorytet karty graficznej PEG. Multi Monitor probowalem obie opcje.

Enabled / disabled 

 

Kable idealnie podlaczone (sprawdzalem pare razy), zmienilem rowniez slot karty (niedziala)

 

Wiatraczki w karcie graficznej sie kreca.

 

 

Czyzby przy zmianie procka mogla mi sie przepalic karta czy cos takiego?

 

Robilem rowniez reset biosu.

 

Pomocy?^^

 

Link to post
Share on other sites

Bios jest świadomy, że w kompie siedzi osobne GPU? Sterowniki do karty zainstalowane? "Wyszukaj sprzętu" (w device manager/display adapters) było naduszone?

Zapewne nie wie skoro nie wykrywa karty?:P Wyszukaj sprzetu nie pomoglo...

Ale odnosnie biosu ustawilem wszystko odnosnie GPU (czyli generalnie bylo to by default) PEG / IGN (ustawione mam na PEG)

Link to post
Share on other sites

Kable idealnie podpiete pod kazdy podzespol.

 

Wykonalem kilka nowych testow - wyniki

 

 

Wlozylem stary procesor i3 - karta graficzna dziala

 

Wlozylem nowy procesor i7 - karta graficzna niedziala

 

Wlozylem stara karte graficzna z procesorem i7 - karta graficzna dziala

 

 

Jedyny rozsadne rozwiazanie z tego problemu nasuwa mi sie ze:

Brak kompatybilnosci ramow 8gb dd3 1066 + i7 3770k + gtx 770

ALBO

 

Za slaby zasilacz zeby dzialal gtx770 + i7   Ale mam G550M Cooler Master ... nie powinien byc wystarczajaco mocny?...Zwlaszcza ze wentylatorki wszystkie w karcie smigaja bez problemu.

 

 

Nie widze innego rozwiazania. Jezeli ktos na cos wpadnie, prosze o pomoc.


BUMP

Edytowane przez Rosak777
Link to post
Share on other sites

Zgadza sie, natywnie 1333 / 1600.

 

Nie wiem jak podkrecic ram, ale pozyczylem na chwile od sasiada 1333 kosci i tez nie dzialalo...

Jezeli to cos z ramami ma pomoc to moge sprobowac? 

 

Teraz sie zajme deinstalacja sterownikow i ponownie zainstaluje, ale watpie zeby cos pomoglo bo nawet monitor podlaczony do karty nie dziala, tylko z plyty glownej.

 

A dodatkowe info to jak podlaczylem stara karte graficzna + i7, To monitor podpiety do plyty glownej nie dziala, a do karty graf. tak.

 

Dodam jeszcze ze oczywiscie z ramami 1066 + i7 + stara karta graf. = wszystko dziala poprawnie.

 

EDIT

 

 

 

Czyli jednak nie sprobuje reinstalacji sterownikow, bo nie wykrywa mi karty mimo ze jest podlaczona oczywiscie, wentylatorki sie kreca a ja dalej cisne na zintegrowanej...mimo dobrych ustawien w biosie.

Mozliwe ze jest uszkodzony procesor? Mimo ze dziala bez karty graficznej, dziala ze stara karta graficzna...ale juz z nowa nie? Bo na starym procku karta dalej dziala...Czego to jest raczej wina? Karty czy procka? Bo juz watpie zeby to byla wina ustawien, podlaczenia lub czegokolwiek innego...obstawiam juz na uszkodzony sprzet.

Edytowane przez Rosak777
Link to post
Share on other sites

Aktualizowałeś bios płyty głównej  ?

tak

Wiecej pomyslow? Bo juz chyba wszystkiego probowalem...

Albo moze ktos mi podpowie jak wylaczyc ta zintegrowana karte z i7? Jedyna opcja przez bios ustawienie PEG w zintegrowanej karcie?

Link to post
Share on other sites

W biosie ma być PEG, zresztą powinno być od samego początku.
Podłączasz GPU do PCI-e, a kabel od monitora do karty, nie płyty głównej. Sterowniki od i-GPU usuń, sterowniki do karty graficznej zainstaluj. Jeśli taka kolejność nie działa, to ja nie wiem co tu nie gra.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zaktualizować jeszcze raz bios, miałem kiedyś podobny problem,  tylko ja wtedy kupiłem nową kartę graficzną i nie działała. Karta działała wszędzie, tylko nie u mnie, nawet wysłałem ją do serwisu na sprawdzenie. Pamięci też były sprawdzane, zasilacz i nic, kupiłem wtedy nową płytę główną i było OK.  Dziwne, a karta chodziła na dużo starszej płycie niż ja posiadałem. Pewnie jakaś niekompatybilność z którą nikt nie potrafił sobie poradzić.

Link to post
Share on other sites

Caly czas GPU mam podlaczony, kabel z DP mam do karty, a VGA do plyty, bo inaczej nie mam zadnego obrazu. Sterowniki od i-GPU usuwam, ale zaraz po restarcie sie same instaluja. Sterowniki od karty mialem zainstalowane najnowsze, nawet je odinstalowalem, zainstalowalem jeszcze raz...az teraz odinstalowalem, wraz z i-GPU sterami z wiara ze moze teraz sie uruchomi i rowniez z automatu sie zainstaluja podstawowe stery do karty...nic nie pomoglo, tylko ponownie z automatu do i-GPU sie zainstalowaly.


Dzis zainstalowalem najnowszego biosa na mojej plyty glownej przez MSI Live Update 6. Wszystko jest up to date...Ale mowie, karta dziala z i3, ale z i7 juz nie. A co lepsze 100razy starsza karta graficzna z i7 dziala, a gtx 770 juz nie ! Bez sensu? RACZEJ ! :/

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nic nie robie... mysle ze to win 8.1 pro + i7 sie tym zajmuja... Przy uruchomieniu kompa bez sterow do integry widac ze ich brak, nie mija minuta wylacza sie monitor, uruchamia ponownie i juz sa zainstalowane...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...