Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop się grzeje po czyszczeniu

laptop grzeje czyszczenie pasta termo termoprzewodząca wymiana chłodzenie zmiana temperetura

Najlepsza odpowiedź Kac2per1, 27 lipiec 2014 - 15:44

Poczekaj jeszcze kilka dni: pasta musi się na swój sposób ,,rozgrzać". Może kup lepszą podkładkę (najlepsze zbijają temperatury nawet 10 stopni więc ...)

Dobrze by było gdyby nie było takich upałów. Testy rób zawsze w zbliżonych temperaturach.

Poradniki możesz znaleźć w internecie np: na naszym forum

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 janek2433

janek2433
  • Gaduła

• 326 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 14:56

Witam,

jakiś tydzień temu podjąłem się zmiany pasty na procesorze i chipsecie grafiki w moim laptopie (SAMSUNG NP RC530). Wszystko ładnie rozkręciłem (spędziłem nad tym dość dużo czasu ponieważ producenci nie ułatwili dostępu do chłodzenia), zdjąłem wentylator i radiatory - metodą krzyżową - nałożyłem nową pastę - Zalman ZM-STG1 -, sądze, że w odpowiednich ilościach (a dokładnie rozprowadziłem ją po całej wcześniej odtłuszczonej i wyczyszczonej ze starej pasty powierzchni chipsetu i procka a na środku dodatkowo dałem jeszcze małą większą kropkę). Wentylator i radiatory przedmuchałem i na nowo podłączyłem uprzednio dokręcając wszystko także metodą krzyżową. Skręciłem obudowę i włączyłem laptopa - wszystko działa. Wydaje mi się, że albo się nic nie poprawiło albo temperatury się nawet podniosły tak o 5 stopni. Ja wiem, że teraz są wielkie upały (u mnie na dworze z 30 - 35 stopni a w pokoju nie jest dużo lepiej) ale czy to ma znaczenie? Lapek przed czyszczeniem nie był czyszczony od 2 lat a przed czyszczeniem chodził 3h i potem przed samym czyszczeniem był 1h wyłączony bez baterii i zasilania.

TEMPERATURY:

Procek: 70 - 85

Grafika zintegrowana: 75 - 90

Grafika GTX 540m: 60 - 75

Temperatury są podawane przy włączonym internecie, 2 monitorze, podkładce chłodzącej i minecraft.

Z góry dziękuje za pomoc bo martwią mnie te temperatury bo przy nich też fps'y w grach są LIPNE (o połowe 1-3 mniejsze :(  )

Pozdrawiam,

Janek

• 0

Intel Core I5-4460, MSI R9 380 4GB, Asus Z97-P, Chieftec Smart Series 600W, Zalman Z3 PLUS, 2x 4GB Kingston HyperX Savage 1600MHz CL9

#2 Kac2per1

Kac2per1
  • Maniak

• 4956 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 15:16

Temperatury są wysokie ale dopuszczalne.  Na pewno dobrze nałożyłeś pastę i wszystko przykręciłeś tak jak trzeba? Jeżeli koszty by nie wynosiły za dużo możesz oddać jakiemuś specjaliście w twojej okolicy aby on to zrobił profesjonalnie.

Temperatura zewnętrzna ma duże znaczenie.

Masz dobrą podkładkę chłodzącą czy taką za 30 zł ? Podawaj temperatury albo w czasie kiedy grasz (tylko na ekranie laptopa) albo kiedy notebook odpoczywa (także tylko na jednym swoim ekranie).

Od kiedy tak się stało ? Zauważyłeś kiedyś czy dopiero teraz,że takie wysokie temperatury? Może laptop po prostu sobie nie radzi z chłodzeniem takie (tak by się zdawało) małej ilości ciepła.

Spróbuj podkręcić wentylator na wyższe obroty (będzie głośniej ale mniejsze temperatury). Ewentualnie przeinstaluj system jeżeli dawno tego nie robiłeś.

• 0

lubelskibiegacz.pl  -  zajrzyj, coś ciekawego

#3 janek2433

janek2433
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 326 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 15:33

robiłem format na początku czerwca/końcu maja nie pamiętam już. Wszystko dobrze przykręcone na 100%. Może masz racje, że  temperatury zewnętrzne mają duże znaczenie bo w nocy (zimniej jest) aż tak się nie grzeje. Podkladka chłodząca taka jakaś cieńka ale trochę chłodzi. A i jak podkręcić wentylator? Tak paste dokładnie rozsmarowałem po całej powierzchni ( i dałem trochę więcej na środku) a w interniecie widziałem, że maksymalne temperatury przy tej paście będą właśnie takie jak mam. Temperatury takie nie były przez 2 - 3 dni od zmiany pasty ale właśnie po tych 2 - 3 dniach nastąpiły straszne  upały i w pokoju mam z 20 - 25 stopni więc cały spocony jestem. Prawdopodobnie się dlatego grzeje ale, że zmienialem pastę 1 raz ( ale oglądalem z 5 poradników przedtem, żeby niczego nie zepsuć) i robiłem wszystko dokładnie.

• 0

Intel Core I5-4460, MSI R9 380 4GB, Asus Z97-P, Chieftec Smart Series 600W, Zalman Z3 PLUS, 2x 4GB Kingston HyperX Savage 1600MHz CL9

#4 Kac2per1

Kac2per1
  • Maniak

• 4956 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 15:44   Najlepsza odpowiedź

Poczekaj jeszcze kilka dni: pasta musi się na swój sposób ,,rozgrzać". Może kup lepszą podkładkę (najlepsze zbijają temperatury nawet 10 stopni więc ...)

Dobrze by było gdyby nie było takich upałów. Testy rób zawsze w zbliżonych temperaturach.

Poradniki możesz znaleźć w internecie np: na naszym forum

• 0

#5 janek2433

janek2433
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 326 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 16:00

Z tego co zauwarzyłem to nie mam osobnego kabelka od sterowania obrotami.  Wentylator był podpięty tylko pod 1 kabel. A programy? Warto się w to bawić? Bo internet mam wolny i nwm czy opłaca się dlugo czekać i pobierać?

• 0

#6 Kac2per1

Kac2per1
  • Maniak

• 4956 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 16:08

Czy się opłaca to nie wiem. Sam musisz zdecydować. To jest tylko przykład ... 

Jeżeli wszystko inne zawiedzie to chyba warto spróbować 

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, grzeje, czyszczenie, pasta, termo, termoprzewodząca, wymiana, chłodzenie, zmiana, temperetura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych