Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Chciałbym dzis przedstawic mój problem. Mianowicie chodzi o wynik w programie

 

3dMark, który według mnie nie jest zbyt zadowalający jak na zawarte komponenty w moim PC. 

 

Wynik testu http://www.3dmark.com/3dm11/8556506 był robiony na ramie 1333Mhz!!!

 

Warto dodac, ze wynik był robiony w Performance czyli rozdzielczosci 1280 na 720 (720p) a nie Extreme 1920x1080(1080p). 

 

Specyfikacja komputera: 

*Płyta - Asus H81M-K/intel H81, LGA1150

*Procesor - Intel core i5 4690 3.5ghz 6mb cache

*Karta graficzna - AMD Radeon r9 270x

*Pamięc Ram - Kingston hyperX 1866Mhz cl9

*Dysk - seagate 1tb

*Chłodzenie procesora - BOX

*Zasilacz - sam nie wiem ale najprędzej no name i napisane jest 485 wat.. Wydaje mi sie, ze do wymiany jak najprędzej.

 

Pytanie z mojej strony, czy po wymianie zasilacza na porzadny ok 270zł myślę w tych granicach byłby lepszy wynik? Przy karcie było napisane, zę wymaga minimum 500wat zasilacza a najlepszym rozwiazaniem byłoby 750wat. Czy przez zasilacz, który posiadam napiecie w karcie a co za tym idzie moc spada? Czy to moze byc głównym problemem? Serdecznie pozdrawiam!!

 

Jeżeli nie trafiłem z tematem do odpowiedniej zakładki z góry przepraszam i czekam na przeniesienie. 

 

Dodatkowo chciałem się zapytac czy blue screeny to błedy typowo systemowe cyz może byc coś ze sprzetem?

Edytowane przez kawali
Link to post
Share on other sites

Wynik jest w normie.

 

 

 

Przy karcie było napisane, zę wymaga minimum 500wat zasilacza a najlepszym rozwiazaniem byłoby 750wat.

 

Bzdura. Spokojnie wystarczy markowe 450W i będzie zapas. 

Link to post
Share on other sites

Dlaczego w normie kolega z kompem nie można powiedziec lepszym, ew lepsze chłodzenie ma na pewno i płyte główna z prockiem i7 dosc starym i na starej podstawce i karta nvidia 660Ti zakupioną przed dwoma laty posiada wynik 12500 w 3dmarku, wiec takeij ogromnej przepasci byc nie może, coś musi byc na rzeczy słabego wyniku :/


Ta płyta obsługuje profile XMP ? Trochę niska częstotliwość pamięci

Tzn? 

Edytowane przez kawali
Link to post
Share on other sites

tak mi się wydaje że że to zależy od karty - jak się ją podkręci to wynik robi się coraz wyższy, jeżeli się nie mylę to nVidia miała zawsze lepiej zoptymalizowane sterowniki pod benchmarki. Bawiłem się dużo tym benchmarkiem na moim drugim kompie, też karta ati (6850) kręcenie procka specjalnie nie windowało wyniku ale kręcenie karty już dawało lepszy efekt. Moj nowy komputer jest zasadniczo bardzo podobny do twojego  - mam trochę słabszy procek taka samą kartę (właściwie wersję oc od msi) dysk sdd, kostki 2*4 1866 cl9 i dość dobry zasilacz 630w. Na stockowych ustawieniach więcej mi nie wykręca jak 8020 pt.

Link to post
Share on other sites

Wynik jest w normie.

 

 

 

 

Bzdura. Spokojnie wystarczy markowe 450W i będzie zapas. 

Chodzi o to, że na karcie jest napisane minimum 500 wat zasilacz a zalecane 750wat. Czy przypadkiem jeżeli mam jakiegoś no name to napiecie nie spada i moc również? 

Link to post
Share on other sites

 

 

na karcie jest napisane minimum 500 wat zasilacz a zalecane 750wat

 

Na karcie raczej nic nie jest napisane.

 

Wynik jest jak najbardziej w normie. 

Link to post
Share on other sites

jak byś miał za słaby zasilacz to by cię wywaliło z benchmark'a (reset komputera by nastąpił) dobra 450 wystarczy do twojej konfiguracji. Sprawdź czy masz najnowszą wersje benchmarka, możesz się też pobawić się ze sterownikami, ale jak chcesz wykręcić lepszy wynik to przede wszystkim pobaw się w oc na stockowych ustawieniach to więcej raczej nie polecisz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...