Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] XBOX 360


Gość DANNY_79

Recommended Posts

Gość DANNY_79

"Temat oficjalny, wszystko na temat konsoli Xbox, można tu rozmawiać o grach, premierach, o wszystkim. Zapraszam posiadaczy konsoli i nie tylko."

 

 

Xbox 360

http://www.konsoleum.pl/photo/xbox_360_konsola.jpg

 

 

Recenzja Michała Szukały :arrow: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 0-948.html

 

Opis

Druga konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Została opracowana we współpracy z IBM, ATI i SiS. Xbox 360 to następca konsoli Xbox, konkuruje z Sony PlayStation 3 i Nintendo Wii w ramach siódmej generacji gier konsolowych. Platforma zintegrowana jest z usługą Xbox Live, usługą pozwalającą graczom na rywalizację w trybie online i pobieranie treści, takich jak gry zręcznościowe, dema gier, filmy z gier, programy telewizyjne oraz filmy. Konsola została wprowadzona do sprzedaży:

 w USA 22 listopada 2005,

 w Europie 2 grudnia 2005,

 w Japonii 10 grudnia 2005,

 w Polsce 3 listopada 2006

 

 

Specyfikacja techniczna

 Procesor: IBM PowerPC Xenon (trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz)

 Procesor działa w trybie in-order execution.

 GPU: ATI R500 (Xenos)

 48 zunifikowanych jednostek Shader Model

 taktowanie rdzenia – 500 MHz

 RAM: 512 MB GDDR3 współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny

 taktowanie pamięci – 700 MHz (1,4 GHz efektywnie)

 10 MB pamięci eDRAM stosowanej jako bufor ramki

 Odtwarzane formaty: DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R/DVD-RW, CD-Audio, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA, MP3, JPEG, MPEG-4 część 2

 Obsługa trybów 480p, 720p, 1080i oraz 1080p (np. NBA Street Homecourt)

 3 porty USB 2.0

 1 port HDMI (wersja Elite – model dostępny w Polsce od trzeciego kwartału 2007 r., nowa wersja Premium produkowana od sierpnia 2007 r. oraz wersja Arcade)

 Możliwość podłączenia jednocześnie 4 kontrolerów

 Odłączany dysk twardy o pojemności 60 GB, 120 GB oraz 250 GB w edycji limitowanej z grą Call of Duty: Modern Warfare 2 (w starych modelach także 20 GB)[6]

 W płycie głównej jasper – 256 MB pamięci wbudowanej.

Konsola używa nośników w postaci płyt DVD+DL. Istnieje także możliwość odtwarzania płytHD DVD po zakupieniu dodatkowego zewnętrznego napędu. Nośnik HD DVD obecnie stosowany jest tylko do odtwarzania filmów. Microsoft zdementował plotki o planach wydawania gier na tym nośniku. Jakiś czas temu Microsoft ogłosił zaprzestanie produkcji i dystrybucji przystawek napędowych oraz filmów dystrybuowanych na HD DVD.

 

Oficjalna Strona

http://www.xbox.com/en-US/hardware/xbox360/

 

Źródło:Wikipedia Wolna Encyklopedia...

 

Post przygotował: nuka157

Link to post
Share on other sites

Krótkie promo Fable III

http://gamesite.pl/wp-content/uploads/2010/03/Fable-3.jpg

 

Znamy już listę gier, które zostaną zaprezentowane w trakcie imprezy Xbox Fun Day 2010. Trzeba przyznać, że większość z ośmiu zapowiedzianych tytułów to potencjalne hity, tak więc na pewno warto będzie rzucić na nie okiem.

Wstępna lista zawiera następujące gry: Halo: Reach, Fable III, Need For Speed: Hot Pursuit, FIFA 11, Medal of Honor, Dead Rising 2, Captain Blood i F.E.A.R. 3.

----------------------------------------------------------------

Niestety w tym roku pokaz będzie zamknięty, jest 500 miejsc. Do wygrania przez np. PPE, serwis Xbox.

----------------------------------------------------------------

Niedługo powinna się pojawić recenzja wersji Slim na naszym serwisie.

Link to post
Share on other sites

Maksym... xbox za 1.3k mija się z celem. Wtedy odrazu ps3:) A co do slima 250 to jeżeli mogę sobie kupić x'a 4 gb i wrzucić dysk jaki tam chce to wolę Drugą opcję :help: Dlatego chcę się dowiedzieć jaki dysk jest w slimie^^

 

Co do bannego to zakładam że ciekawie gra się live^^ :P

Link to post
Share on other sites

Maksym nie słuchasz mnie :P ... Skoro piszę że niewiem jaki jest dysk w slimce... to oznacza że wiedziałem jaki był w starym xie... Poza tym kto o zdrowych zmysłach chciałby wkładac dysk z tego pierwszego do drugiego^^ Pokaż mi gdzie masz xboxa 250 za 959zł:P I na końcu kinect... nie uznaję go :D

Link to post
Share on other sites

Ja sam z bratem bede sie nad Kinektem zastanawiac, xklocka brat ma, a takie machanie przy flaszce/piwku to super zabawa :o

Żebyś wiedział, jak to SONY i Microsoft dobrze rozegra to szykują się nam śmieszne i super spędzone godziny przed konsolą, najlepiej w towarzystwie bo nie wyobrażam sobie grania w takie cuś samemu. Chociaż jak tak pomyślimy realnie to taka zabawka jest dosyć droga. Nie ma to ja 2 życie tej generacji, jak dobrze pójdzie to rzeczywiście obecne konsole dożyją do 10 lat. Tylko żeby grać razem to nie będzie trzeba drugiej konsoli, lub kompromisu : jedna osoba gra padem , druga się giba ? Mam na myśli np. bijatyki o ile takie powstaną ? Jak to sobie wyobrażacie ?

 

Dajcie spokój Wulfenowi, żadne klapki na oczy, i żaden pracownik. Iście przemilczę co dalej, bo to temat o Xboxie 360 , więc inne tematy moderator skutecznie usunie :D

Link to post
Share on other sites

Mixtape:

A ja nie rozumiem po co nieustannie dublujesz swoje posty, nie wnosząc nic poza utartą kwestią : Zaraz tu przyjdzie Wulfen i Killzone i będą zachwalać swoje PS3 i będzie awantura. Co cię boli ? :o

 

Co do tematu, to gdzieś czytałem że Kinekt pochłaniać będzie 1 % mocy CPU konsoli. Aż dziwne żeby było prawdziwe.

 

Myślę że dzięki tej technologii grani w FPS-y będzie łatwiejsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...