Skocz do zawartości

Wymiana procesora i płyty


Recommended Posts

Mam do dyspozycji 750 zł, chciałbym wymienić proca, więc do wymiany idzie też płyta główna, co opłaca się kupić ?

Obecnie mam to:

MOBO -> Gigabyte H61M-S1

CPU -> Intel® Core i3-2100 @ 3.1 GHz
RAM -> 8 GB (GOODRAM dwie kości DDR3)
GPU -> Gigabyte Radeon HD7850 1024MB DDR5
OS -> Windows 8 PRO 64bit
PSU -> Corsair VS Series 450W
DVD -> hp DVD-RAM GH60L ATA Device
HDD -> ST3500418AS ATA Device
OBUDOWA -> SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Link to post
Share on other sites

Ehh.. Nie będę zbierał 1500, na to nie ma szans, poza tym nie chce żadnego i7, taki deal nie ma sensu. Potrzebuje wymienić teraz proca i płytę, bo to co mam obecnie nie wystarcza, a za 750 zł na pewno da się coś dobrego kupić.

Edytowane przez MrGohut
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie oplaca ci sie narazie wymieniac tego proca, dozbieraj do 1500 zl i kup dobra i7

Nie wypisuj bzdur!

Jakie i7? Do gier?

W tym wypadku HT jest całkowicie zbędne. 

 

 

 

chciałbym wymienić proca, więc do wymiany idzie też płyta główna, co opłaca się kupić ?

Płyty wymieniać nie musisz, jeśli chcesz zakupić przykładowo i5 2500K i kręcić to musisz wymienić płytę, ale jeśli zdecydujesz się na i5 2400 / 2500 taki wydatek wydaje mi się zbędny. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak na moje kolego szukaj 2500k do tego jakąś płytę choćby taką jak Ja posiadam i ciesz się dobrym OC.

Dodam że wykręcony 2500k na 4.4ghz to jest jak 4670k wykręcony na 4.0ghz tak +- .

 

A jak wiadomo 2500k chodzą czasem i na 5ghz :)

Link to post
Share on other sites

1. Autor nie chce kręcić, więc wymiana mobo nie ma sensu.

 

2. Do 7850 nie za bardzo potrzebny jest 2500K na 5.0 GHz.

 

http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-3470-3-20ghz-box-81-594776.html

 

Zostanie na piwo, dopłata do 3570 nie ma większego sensu.

 

 

Na piwo zabraknie bo do dyspozycji 750zl:) na plyte i procka:)

 

Kartę graficzną najlepiej sprzedać i wymienić na jakąś używkę r9 280x od AMD i można się cieszyć pełnym full HD :)

Link to post
Share on other sites

 

Dodam że wykręcony 2500k na 4.4ghz to jest jak 4670k wykręcony na 4.0ghz tak +- .

 

A jak wiadomo 2500k chodzą czasem i na 5ghz :)

Chyba wykręcony do 5ghz 2500k jest jak 4670 kręcony do 4,0 a ivy kręcony do 4,5 jest jak hsw na 4,0, po raz któryś przeceniasz te sandy:) także nawet najlepiej kręcący się 2500k nigdy nie będzie lepszy od hsw bo nawet jak zrobisz 5 ghz to haswell na 4,2 ghz już wygrywa, dodaj to tego nowe instrukcje które ogólnie usprawniają prace na hsw, i masz ogólnie lepszy sprzęt. Za 2500k w tym momencie przemawia tylko cena oraz to że Autor tematu ma mobo na 1155

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

na plyte i procka:)

 

A po jaką cholerę miałby wymieniać płytę ?

 

 

 

Kartę graficzną najlepiej sprzedać i wymienić na jakąś używkę r9 280x od AMD i można się cieszyć pełnym full HD

 

Do tego fajnie by było zmienić budę, PSU i dorzucić SSD... Patrząc jednak na obecny config, autor raczej kasą nie szasta, więc może by tak ograniczyć się do tego, o co zapytał ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, w sumie po co do tej płyty coś z K na końcu skoro i tak kolega nawet za oc się nie weźmie, 2500k to rarytasik dla kogoś kto się bawi i wyciska każdy mhz siedząc w biosie 2 godziny i potem siedzi 5 godzin w prime 95 paląc fajke za fajką modląc się czy nie wywali bsoda, Autor tematu to zwykły użytkownik i chce zwyczajnie zmienić i3 na coś szybszego i ma budżetowe mobo na s1155, dlatego proponuje po prostu najzwyczajniej w świecie http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10ghz-box-81-662209.html, wzrost wydajności w grach, multimediach i w zastosowaniach codziennych będzie ogromny, OC się na nim nie zrobi czyli odpada czyli idealny target dla tego typu potrzeb

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...