Skocz do zawartości

Podkręcanie, warto ?


Recommended Posts

Witam , zastanawiam się nad podkręcaniu karty graficznej na takim sprzęcie :
Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101
Płyta główna - Gigabyte M61PME-S2P
Karta graficzna - HDRadeon 4850 (512 mb, Gddr3)
Procesor : AMD ATHLON II x4 620
System operacyjny - Windows 7 64 bit Ultimate
Ram- 4GB

 

Jako że  w ogóle sie na tym nie znam chciałbym się zapytać czy jest sens kręcenia tej kaarty , chodzi mi tutaj o jakieś widoczne różnice w fps , etc.. Sporo czytałem o kartach z tej serio i ogólnie z wyczytanych informacji dowiedziałem się że potrafią osiągać ogromne temperatury, tylko sęk w tym, że mój radeon pod obciążeniem (Np BF3) nie przekracza ~~43 *C ze względu na dosyć wydajne chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Warto.

Wymień pastę na karcie, wyczyść chłodzenie i zabieraj się za podkręcanie.

Stopniowo tak jak kolega napisał.

Później test jakieś 30min. Jak przejdzie i nie wysypie artefaktów to dalej aż do pojawienia się artefaktów. Najpierw podkręć GPU, a KONIECZNIE osobno pamięci.

Jak znajdziesz max dla pamięci i dla GPU to ustaw o 10MHz mniej i graj w gry. W grach warto też stabilność sprawdzić :) Sprawdzaj podczas podkręcania sprawdzaj ile masz FPS - prze taktowanie może objawić się spadkiem FPS

 

Powodzenia :)

Link to post
Share on other sites

Według mnie gry są lepsze do sprawdzania temp.U mnie BF3 chodzi na użyciu GPU 99% non stop,procesor też jest dużo wykorzystywany.Wtedy można sprawdzić temp. w najgorszych normalnie osiąganych warunkach,bo rundy w BF3 trwają po kilkadziesiąt minut pod wysokim obciążeniem,a Benchmarki najwyżej paręnaście i tak się komputer nie zdąży nagrzać.

Link to post
Share on other sites

Mirinda tu sie mylisz :) mi 3d marki przejda testy na zegarze 1250mhz a w grze wywali przy 1190mhz to pokazyje ze 3d marki korzystaja z calkowicie innych zasobow niz gry. Testowanie temperatur i stabilnosci programami do tego nie jest takie zle pokazuje nam zachowanie naszych podzespolow na ekstremalne obciazenia i czy w chwili proby nas niezawiedzie. A uzywam kombustora z MSI afterburner cos na styl furmarka ale uwazam ze lepszy :) sprawdza stabilnosc po oc w open gl 2 i 3 oraz w dx 9,10,11 w zaleznosci co sobie wybierzemy

 

Do autora 

 

Warto podkrecac sprzet bo rozwoj sprzetu idzie caly czas naprzod i leciwe konstrukcje po OC maja mozliwosc podgonic troszke te nowsze dzieki takim zabiegom. Nie sa to jakies zawrotne wartosci ale plynnosc zawsze jest pozadana przez graczy :)

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...