Skocz do zawartości

Tablet Dell Venue 8 Pro 3G


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

W znanym sklepie z "x" w nazwie znalazłem ten właśnie model z modemem 3G. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii czy warto dopłacić za ten luksus (różnica w cenie jest dla mnie spora) i czy zadziała karta Aero 2. Czy takie połączenie 3G, podobnie jak w androidzie, będę mógł szybko włączyć/wyłączyć w dowolnym czasie?

 

Osobiście uważam, że tablet bez modemu jest niepełnosprawny więc chodzi tutaj bardziej o doświadczenia z użytkowania opisywanego sprzętu.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 8 Pro oraz Venue 11 Pro - mają modemy Dell Wireless 5570 - w zasadzie jest to Sierra Wireless MC8805.

 

W tego co piszą AREO na nich działa - ALE - ja nie testowałem i nie mam jak przetestować :) nikt ze znajomych nie używa AREO.

Link to post
Share on other sites

NIE - w moim Venue 11 Pro mam od Grudnia Orange, testowałem też Play oraz Plus.

 

Modem działa, nie sprawia problemów, szybkość też swietna. To jest modem firmy Sierra Wireless "brandowany"  dla Dell'a.

 

Sierra to świetna firma, w Polsce mniej znana z powodu cen :) - posiadam też modem USB 309 Sierry i od 3 lat nie ma z nim kłopotów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Spodziewałem się w sumie większej ilości postów  :). Uświadomiłem sobie jednak, że tablety z Windows, a więc i opisywany Dell, są o wiele mniej popularne od tych Androidowych. 

 

Sprzęt zamówiony choć jeszcze się waham. Postaram się sprawdzić czy Aero działa i napisać o tym informację w tym temacie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Są mniej popularne bo do nie dawna były bardzo, ale to bardzo drogie :) - a obecnie staniały i gonią konkurencję :) i to całkiem skutecznie.

 

Dell Venue 8 Pro, Asus T100 oraz Tośka Encore - sprzedają się doskonale.

Link to post
Share on other sites

Są mniej popularne bo do nie dawna były bardzo, ale to bardzo drogie :) - a obecnie staniały i gonią konkurencję :) i to całkiem skutecznie.

 

Dell Venue 8 Pro, Asus T100 oraz Tośka Encore - sprzedają się doskonale.

Nie zamontowanie w nich modemów 3G/4G (z wyjątkiem opcji w Dell) to zbrodnia.

Link to post
Share on other sites

Dopiero teraz pojawiaja się wersje z modemami. Do niedawna w zasadzie tylko Venue 8 Pro i Venue 11 pro mialo modem w opcji - ale cena była zaporowa :)

 

Obecnie z modemem poza Venue 8 Pro i Venue 11 Pro - mamy Lenovo ThingPad 8, ThingPad 10, HP Elite Pad 1000,  nową wersję Asus T100 z modemem, nowy 12 calowy Asus T200, oraz masę "Chińskich" tabletów. 

 

Bardzo pomogło zrezygnowanie z opłat licencyjny dla tanich i i znaczące zmiejszenie opłat dla droższych tabletów. I producenci moga dodać modem bez podnoszenia ceny. Widać to po wysypie tabletów.

 

Podejżewam, ze końcem roku w Polsce bedzie naprawdę duży wybór - za granicą już jest :) - a do Polski trafia to z opóźnieniem

Link to post
Share on other sites

Mam Dell Venue 8 pro z Aero i dziala bez problemow. Jesli chodzi wl/wyl net-a wylaczysz szybko ale jesli chodzi o wlaczenie to w aero zanim net Ci sie odpali trzeba wpisywac kod (za kazdym razem inny) rozlaczyc sie i jeszcze raz polaczyc strasznie wkurzajace. Jeszcze tylko musze dokupic konwekter usb na mini-usb do pada Skyrim podobno nawet pojdzie na tym sprzecie  :D

Edytowane przez szean20
Link to post
Share on other sites

Tablet odebrany. Zaczynam testowanie - z chęcią odpowiem na pytania i wykonam testy gdyby ktoś miał taką potrzebę.


Chciałem wypróbować t-mobile i okazało się, że aby zarządzać pakietami i środkami na koncie (internet na kartę) muszę wpisywać sms autoryzacyjne. Jak odebrać na tym urządzeniu sms i czy to w ogóle możliwe?

Link to post
Share on other sites

Opcja pierwsza - zainstalować to : Utility updater for enabling SMS function on DW5570 module :) :)

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/driverdetails?driverid=K57R7

 

Opcja druga : pobrać : Sierra Wireless 3G Watcher modem ten to "brandowana" wersja Sierra Wireless Air Prime MC5880 - sprawdzone działa  :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Opcja pierwsza - zainstalować to : Utility updater for enabling SMS function on DW5570 module :) :)

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/driverdetails?driverid=K57R7

Teraz tablet nie widzi, że ma w ogóle modem (wystąpił jakiś bląd). Da się to jakoś naprawić bo instalacja sterowników nic nie daje? Pomocy  :(

 

Godzina walki i modem znowu widoczny - tego sposobu nie polecam.

Edytowane przez Webitus
Link to post
Share on other sites

Przywracanie systemu - a dokladnie spróbuj "wczytać" Punkt Przywracania Systemu.

 

Mi działało :) - spróbuj z programem Watcher.

 

Jeśłi nie to można znaleśc uniwersalne programy - które pozwalają na wysyłanie i odbiór SMS'ów.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Niestety nie udało nie się znaleźć czegoś takiego jak Sierra Wireless 3G Watcher na stronie producenta. Nie ma tam nawet info O tym urządzeniu. Inne programy do sms, które znalazłem korzystają z bramek a nie modemu. Będę bardzo wdzięczny za nakierowanie mnie na właściwe oprogramowanie. Przekopałem wyniki Google i nic.


Zakładam, że rozwiązanie nie istnieje. Za dużo czasu na to zmarnowałem. W T-mobile dodatkowo powiedziano mi, że skoro urządzenie nie odbiera sms to trzeba było kupić coś normalnego a nie sprzęt firmy krzak - rozbawiło mnie to.

Sierra Wireless 3G Watcher, którego znalazłem gdzieś tam w czeluściach internetu okazał się kopalnią złośliwego oprogramowania.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

MAM ZANALZŁEM :) :)

 

Webitus - Pobierz To :

 

http://www.dell.com/support/home/us/en/04/Drivers/DriversDetails?driverId=9WDXP

 

 

Sprawdzone DZIAŁA :) :)

 

Jest to AirCard Watcher - specialna wersja dla modemów Sierra Wireless brandowanych dla Dell'a.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MAM ZANALZŁEM :) :)

 

Webitus - Pobierz To :

 

http://www.dell.com/support/home/us/en/04/Drivers/DriversDetails?driverId=9WDXP

 

 

Sprawdzone DZIAŁA :) :)

 

Jest to AirCard Watcher - specialna wersja dla modemów Sierra Wireless brandowanych dla Dell'a.

Bardzo dziękuję :)  Ja się do tego sam nie dokopałem, a Ty mnie uratowałeś. Masz u mnie duże, zimne piwo. Programik działa perfekcyjnie.

Nagle przestał widzieć urządzenie i tyle - krew mnie zalewa już, 2 razy wracałem do stanu fabrycznego i nic. Nie wiadomo w czym jest problem. Opisywany program daje komunikat, że aktualizuje oprogramowanie (firmware modemu - dałem mu na to całą baterię i nic), które i tak już jest w najnowszej wersji. Tylko chwilę po włączeniu widzi modem i sieć - około sekundy, wyłączenie aktualizowania oprogramowania też nie pomaga. Może to wada sprzętowa? Nie sądziłem, że to napiszę: ostatni raz Dell.

Edytowane przez Webitus
Link to post
Share on other sites

U mnie działa perfekcyjnie. 

 

Za każdym razem widzi sprzęt - jak mam wyłączony modem to moge go włączyć, pyta się o PIN - lączy się i jest OK.

 

Trzymałaem go ponad 2 godziny i nie zerwal połączenia.

 

Wysyłanie i Odbieranie SMS'ów działa - wysłałem i odebrałem chyba z 20 z trzech róznych numerów.

Link to post
Share on other sites

Pomagało instalowanie od nowa sterownika po każdym uruchomieniu. Zostawiłem na kilka godzin i działało ok, a teraz w ogóle nie widać, że jest takie urządzenie jak modem. nie ma sprzętu i tyle, sterowniki nic nie dają, po raz kolejny czeka mnie przywracanie stanu fabrycznego. Pozostaje mi albo reklamacja albo sprzedaż urządzenia bo szkoda czasu już na walkę z wiecznym problemem znikającego modemu.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie coś Masz nie tak - spróbuj od zera - przywróć komputer do stanu początkowego, wgraj wszystkie uaktualnienia - i na samym końcu ta "poprawka" - może coś w między czasie się posypało.

 

Ja nie miałem kłopotów - po zainstalowaniu od razu wykrywa modem i wszystko działa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

Próbuję i nie wychodzi. Instalowałem po kolei wszystkie trzy, i żaden z nich nie chciał chodzić, tj.:

 

- AirCard Watcher
- Sierra Wireless 3G Watcher
- Utility updater for enabling SMS function on DW5570 module

 

Pierwszy chce instalować aktualizację oprogramowania która może co najwyżej rozładować baterię. Drugi nie widzi wcale modemu. Ten trzeci nawet twierdzi że nie może się zainstalować. Co mam zrobić żeby wysyłać i odbierać sms?

 

Aha - zauważyłem, że nie po każdym włączeniu sprzętu modem jest widoczny. Wystarczy wtedy tylko zrestartować system. Nie jest to jakaś wielka wada, możliwe, że winny jest Windows. Będę niedługo instalował 8.1 na czysto. Może to pomoże?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...