Skocz do zawartości

Najlepsza wydajność i zarazem jakość w grach


Recommended Posts

Witam :)

 

Moje pytanie brzmi, czy istnieje jakiś sposób na uzyskanie jak najlepszej wydajności i zarazem jakości w grach na laptopie z nie najwyższej półki? Chodzi o to, aby gry nie muliły, ale też wyglądały najlepiej jak to możliwe. I nie mam tu na myśli najnowszych i najbardziej wymagających tytułów, bo wiadomo, że mój laptop tego nie uciągnie. Myślę, że ten temat przyda się też innych graczom amatorom z nie najnowszym sprzętem :) A więc przejdę do rzeczy na przykładzie mojego sprzętu i uprzejmie proszę o porady...

 

Ogólna specyfikacja mojego laptopa:

- procesor: AMD A6 - 3420M

- karta graficzna: AMD Radeon HD 7670M

- pamięć RAM: 6 GB

- system operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)

 

Jak już wspominałem, nie jest to demon do grania, dlatego też nie odpalę najnowszych gier, ale chodzi mi np. o następujące gry: Crysis 2, FIFA 14, PES 15, Call of Duty - Black Ops 2. Wymienione gry działają płynnie na moim laptopie i chodzi mi teraz o uzyskanie jak najlepszej wydajności i zarazem jakości, stąd też moje pytania:

 

1) Korzystne jest używanie oprogramowanie AMD Catalyst, które umożliwia przełączenie zasilania w tryb gracza, czy lepiej używać zwykłego trybu gracza z pozycji Windowsa?

 

2) Czy są jakieś lepsze profile zasilania od trybu gracza?

 

3) Czy istnieje jakieś oprogramowanie do uzyskania jak najlepszej wydajności i zarazem jakości w grafice?

 

4) Czy opłaca się stosować programy, które podczas grania wyłączają aplikacje działające w tle? Jeśli tak to jakie programy?

 

5) Jak przygotować laptop do gier? Jak oczyścić system, uzyskać jak najwięcej pamięci RAM itp?

 

6) Czy ktoś zna jakieś inne sposoby, które umożliwiają granie w najlepszej wydajności i jakości?

Edytowane przez delmonte1
Link to post
Share on other sites

W tym filozofii wielkiej nie ma, po 1 zawsze najnowsze sterowniki, po drugie niech w tle nie idzie 30 kart w przeglądarce i pełen skan antywirem, i tak to tyle, nic nie da specjalnie kminienie z boosterami i jakimiś programikami oczyszczającymi ram czy coś, bo ten komp ma 6GB tejże pamięci co do wszystkich gier jest wystarczające, trzeba dobrać tak detale w danej grze żeby wyglądała przyzwoicie i żeby framerate był akceptowalny przez Ciebie i tyle, taki "tryb gracza" to nic innego jak ustawienie zasilania na maksymalną wydajność, więc najlepiej grać na podpiętym zasilaniu w trybie wydajności 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...