Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mam dosć dziwny problem a mianowicie po wpięciu HD 7850 do slotu PCI-E x16 (3.0) wyswietla błąd D6 (nie rozpoznano karty VGA) i nie odpala komputera. Karta graficzna jest podpięta prawidłowo - po wpięciu w x8 (3.0) działa bez problemu. Na mojej statej płycie ASUS P5P41T LE działa w x16 (1.1) bezproblemowo. Bios jest w najnowszej wersji. Karta w procesorze również działa bez problemu. W UEFI  IGPU(grafika w procesorze) jest wyłączone a jako główne źródło graficzne jest PCIE.

PS. Nawet jak obie grafiki są włączone( w procesorze i 7850 w slocie x8) to komputer i tak działa.

 

Czy macie jakies pomysły jak można naprawić ten problem żeby karta ruszyła w x16?

 

Zasilacz 650W Deus M1

Procesor i5-4690k (nie podkręcany)

Ram 2x4GB 1600 Patriot

Płyta Asrock Z97 Extreme 4

Grafika Radeon HD 7850

 

PS. Płytę główną już raz wymieniłem i w nowej jest identyczny problem.


UPDATE:
Po wpięciu Gforce gts 250 1gb w slot x16 komputer odpala i nie ma żadnego błędu więc pewnie będę musiał wymienić karte graficzną na inną :/

Edytowane przez HugeDRAGON
Link to post
Share on other sites

Zrób aktualizację bios płyty głównej do najnowszej wersji. Użyj do tego zintegrowanej grafiki. Po fleszu przywróć ustawienia fabryczne bios. Potem spróbuj ponownie zamontować 7850.  

Bios jest już w najnowszej wersji a ustawienia są fabryczne. Clear CMOS też nie pomaga. Spróbuje jeszcze zaktualizować bios karty graficznej może to coś da.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...