Skocz do zawartości

Połączenie mostkowe DGT VDSL2 FG4B + TP-LINK TL-WR841N


Recommended Posts

Witam forumowiczów. 

Mam problem i ze względu na znikomą ilość wątków na temat urządzeń DGT, piszę na naszym forum. Mam podłączony router dostępowy DGT VDSL2 FG4B pod Neostradę Fiber. Urządzenie otrzymałem od dostawcy, lecz ze względu na dość duży dom, zasięg Wi-Fi generowany przez DGT nie dociera wszędzie tam, gdzie bym tego chciał. 

Posiadam również router TP-LINK TL-WR841N, który chciałbym połączyć z routerem DGT na zasadzie połączenia mostkowego WDS. Czy to jest w ogóle możliwe przy użyciu tych dwóch urządzeń? 

Moim celem jest wzmocnienie sieci Wi-Fi nadawanej przez DGT przy użyciu TP-LINKa, ale nie interfejsem LAN (bo to wiem jak zrobić), lecz używając jedynie sieci bezprzewodowej. 

Pomóżcie rodacy. :)

 

Link to post
Share on other sites

W ustawieniach DGT mam taką opcję:

 

Sieć bezprzewodowa -- Połączenie mostkowe

Na tej stronie masz możliwość konfiguracji połączenia mostkowego interfejsu bezprzewodowego LAN. Możesz wybrać opcję 'Połączenie mostkowe' (znana również jako Wireless Distribution System), aby wyłączyć funkcjonalność Access Point'a. Wybranie opcji Access Point powoduje włączenie funkcjonalności Access Point'a. Funkcjonalność 'Połączenie mostkowe' nadal będzie dostępna i stacje bezprzewodowe nadal będą mogły połączyć się z AP. Wybierz 'Wyłącz' w opcji 'Ograniczenia połączenia mostkowego', co spowoduje wyłączenie ograniczeń dostępu związanych z mostkowaniem. Wybranie opcji 'Włącz' lub 'Włącz(Skanowanie)' powoduje włączenie ograniczenia dostępu do mostkowania. Tylko mostki dodane do listy 'Adresy MAC zdalnych mostków' uzyskają dostęp.
Naciśnij 'Odśwież', aby aktualizować informację na liście adresów MAC zdalnych mostków. Aktualizacja zajmie kilka sekund.
Naciśnij 'Zastosuj/Zapisz', aby potwierdzić wprowadzone zmiany w konfiguracji.
 

Tryb AP:              Access Point                            Połączenie mostkowe        Ograniczenia połączenia mostkowego:                             Włącz                            Włącz(Skanowanie)                            Wyłącz       

 

 

Obecnie jestem na etapie konfigurowania TP-LINKA po wgraniu DD-WRT, wg tego poradnika, lecz ni jak nie mogę znaleźć w ustawieniach DGT opcji ustawiania zakresu adresów IP przyznawanych urządzeniom logującym się w sieci. 

Link to post
Share on other sites

dziwne ze producent nie umiescił informacji o trybie WDS w tym urządzeniu ale skoro masz taką opcję to prawdopodobnie bedziesz mogl połączyc tplinka z dd-wrt z DGT . Nie możesz znalezc ustawien serwera DHCP?

 

Wybierz mostek z AP a na dd-wrt ustaw adres z podsieci głownego routera i łącz sie narazie bez szyfrowania sieci ( tutaj czasem występują problemy szczegolnie kiedy sa to dwa urzadzenia innego producenta ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jimaske, wielkie dzięki, znalazłem tę samą stronę, lecz mam inny dylemat, jak pozbyć się DD-WRT? Po wgrywaniu oprogramowania poprzez upgrade w przeglądarce, pomimo iż otrzymuję komunikat, że aktualizacja jest zakończona sukcesem i restartuję router, na nim i tak jest DD-WRT

Link to post
Share on other sites

Właśnie teraz w tym siedzę, PuTTy wyrzuca mi błąd :
 

Writing from /tmp/tp-link.bin to linux ...  [e]Erasing mtd failed: linux
root@DD-WRT:/tmp#

Ponadto teraz, gdy włączam router, nieprzerwanie świeci dioda zasilania, a cała reszta diod razem mruga w odstępach 3 sekundowych :/ Czyli co teraz? Śmietnik?  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...