Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Pisałem już raz w tym dziale dostałem odpowiedzi lecz zmieniła się trochę sytuacja stąd też kolejny temat. 
 

1) Kwota przeznaczona na zakup: około 2700zł

2) Rozmiar matrycy : 15,6 najlepiej 1920x1080 

3) Główne zastosowanie : internet, gra w bf4 (niskie/średnie detale bez przycięć w 1366x768 liczę na płynne 70/75 FPS ) ,filmy FHD
4) Miejsce użytkowania : dom , plener

5) Wymagania specjalne : Koniecznie musi być matowa matryca
6) Osobiste preferencje : Koniecznie dysk SSD 120/128GB

7) System operacyjny : Windows 8 lub wyżej

8) Własna propozycja (model wybrany samemu): y510p (ale - jest to że do tej kwoty nawet +400zł błyszcząca matryca i niekiedy bez systemu )

Chciałbym kupić laptopa z wgranym systemem na dysku SSD. W lapku może być tylko SSD. Chciałbym aby lapek na spokojnie uciągnął BF 4 na niskich/srednich przy 75FPS w każdym momencie. Szukam czegoś bardziej multimedialnego z wysoką kulturą pracy (dlatego nie chce HDD) i z w miarę niskimi temperaturami. Laptop przez większość czasu byłby używany do obróbki grafiki w Photoshopie , lataniu po necie i pracy w CADzie oraz pakietach office. Chciałbym od czasu do czasu sobie myknąć rundkę w BFa dlatego też napisałem to w wymogach. 

W tej cenie pewnie będzie ciężko coś dorwać z takimi wymogami.


Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Za 3 tysiące Lenovo Y510p  z matową matrycą o rozdzielczości FHD, systemem oraz z SSHD ( 1 TB + 8 GB SSD). Musiałbyś tutaj sprzedać dysk i kupić oddzielny SSD. Ewentualnie dołożyć 4 GB ramu.  

 

Jest jeszcze Lenovo Z510 także z matową matrycą, systemem, dyskiem SSHD i niestety rozdzielczością HD. Tutaj przydała by się ta sama ,,modyfikacja" co u Y510p,

 

Oczywiście wydajniejszy i na dłuższy okres czasu lepiej wsiąść Lenovo Y510p ze względu na możliwość dołożenia drugiej karty graficznej (lub w jej miejsce wentylatora, stacji dysków lub dysku). Z drugiej jednak strony Lenovo w podanej przeze mnie konfiguracji posiada FHD a to znaczy,że sprzęt ma o wiele więcej do przetworzenia niż w przypadku HD. Który układ się lepiej sprawdzi - nie wiem,ale dobrze by było poszukać w internecie.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość FHD byłaby raczej wykorzystywana tylko w systemie + filmach i pracy. Rozdzielczość 1366x768 w grach. Oby dwa laptopy posiadają SSHD co mnie nie do końca zadowala. Na oby dwa laptopy zwróciłem uwagę , poniważ jest wiele postów na tym forum odnośnie lapków do 2,5k/3k i forumowicze je polecają. 

Nie znalazłem jednak laptopa do 3000zł który spełniałby moje wymogi. Y510p posiada 4GB RAMu co na dzien dzisiejszy jest troche mało. Na to wygląda , że za kwote 2700zł nie dostanę laptopa z w/w wymogami. 

 

@up z510 posiada 8gb RAM co mi wystarczy więc dokupować nie muszę. 

Jeśli dołożyłbym 500zł do kwoty obecnej tj. do 3200zł Dałoby radę spełnić w/w wymogi ? 

Link to post
Share on other sites

 

Jeśli dołożyłbym 500zł

 

Patrzyłem i pod tym kątem ale ...

 

Czasem zdarzają się wyjątki,że jest od razu z SSD zamiast HDD lub SSHD ale rzadko. Najprościej sprzedać dysk hybrydowy i w jego miejsce wstawić zakupiony SSD. Nie rozumiem dlaczego nie chcesz takiej opcji.

 

 

Nie da się połączyć FHD i HD, trzeba wybierać: albo to albo to.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie da się połączyć FHD i HD, trzeba wybierać: albo to albo to.


Jeśli mam matryce FHD to teoretycznie w grach mógłbym ją zmiejszyć na 1366x768 i cieszyć się większymi FPS'ami. Chyba , że się mylę. 

 

Nie rozumiem dlaczego nie chcesz takiej opcji
 
Nie chce takiej opcji z tego względu , że nie mam ochoty się bawić znowu w sprzedawanie czegokolwiek. 
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem nie rezygnować z dysku SSD i wydajnego układu CPU + GPU jednak realia są inne i widzę , że za kwotę 3500zł nie dostanę tego co chcę będę zmuszony szukać laptopa pokroju g510 lub y580 z matowymi matrycami i dyskami SSD z W8.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...