Skocz do zawartości

[3000] Zestaw do Gier, grafiki, rozrywki.


Recommended Posts

Witam!

 

Dzisiaj mnie napotkał straszny dylemat... Planowałem sobie zakup nowego laptopa Acer Aspire 5740G-434G64Mn na procku Intel Core i5 i5-430M, 4GB ramu, dysk 640GB, matryca 15'', grafika HD5650... Problem mój teraz polega na tym, że przeglądałem neta no i patrze na zestawy i zobaczyłem stacjonarke z prockiem na i3 ale z tego co wywnioskowałem to była bardziej wydajna niż i5 w wersji mobilnej... Potem zaczęłem szukać głębiej no i wyszło na to że moge mieć 2 razy wydajniejszą stacjonarke niz za tą samą cenę notebooka. Fakt że laptopa zabiore wszędzie, do szkoły (jestem w technikum informatycznym), do dziewczyny, do pracy... ale jeśli komputer stacjonarny ma być dużo bardziej wydajny niż laptop to jednak zdecydował bym się na to pierwsze.

 

Komputer potrzebuje głównie do gier, ale także potrzebuje dobry procesor i pamieć w przypadku renderowania i tworzenia grafiki w 3d.

 

Zestaw za cenę jaką podałem czyli 3000 podałem razem z moniorem najlepiej w granicy 20" z rozdzielczością 1680x1050 chyba że bedzie możliwość czegoś lepszego :) do tego klawiatura możliwie cicha, myszka z dobrej jakości ślizgaczami no i głośniczki najlepiej na początek 2.1 potem coś sobie dokupie lepszego... czas mam jeszcze bo całość kasy bede miał dopiero w połowie września, także pewnie może sie dużo co do cen zmienić ale chciałbym taką mniej więcej przedstawioną specyfikacje owego zestawu czy mi sie bedzie bardziej opłacać niż acera za 2800 zł...

 

Pozdrawiam i wielkie dzieki! :P

Link to post
Share on other sites

z tym samym budżetem PeCet zawsze będzie wydajniejszy od lapka i to sporo

w tych 3k chcesz zmieścić dużo peryferiów i wychodzi na to, że żadną mocniejszą maszynką się nie uda wyrobić, ale i tak będzie mocniejsza od lapka to na pewno niemniej lepiej wydać teraz trochę na budę a głośniki i myszkę z podkładką dokupić kiedy indziej :)

 

na intelu wychodzi trochę ponad budżet, bo 3290 według pcprojekt.pl oczywiście można zrobić cięcia:

 

i5-750

Silentium PC Fortis

Gigabyte P55A UD3

Gigabyte GTX 460 1GB

2x2GB OCZ 1333 Gold LV

Samsung F3 500GB

OCZ Fatal1ty 550W

Antec Tho Hundred

 

na AMD wychodzi 3040 zmieniając jedynie płytę na Gigabyte 780A UD3 oraz proc na Phenoma 955

 

ogólnie można obciąć grafę, która kosztuje 860 i wziąć radeona 5770 za ok 600

 

EDIT rozpędziłem się i zapomniałem o monitorze, na który trzeba wydać te 500-600zł więc GTX raczej na pewno odpada

Link to post
Share on other sites

No to mniej więcej wiesz :) Tyle, że kolega zapomniał o monitorze i reszcie bandy ;) No ale się poprawił, więc wybaczamy. We wrześniu się pomyśli, sporo może się zmienić (głównie ceny powinny się pozmieniać). Ale utwierdzę Cie w tym, że pecet to lepsze rozwiązanie, jeżeli komputer ma robić coś więcej, niż wyświetlać strony i filmy. Będziesz chciał mobilnego, to sobie kiedyś kupisz netbooka za 1000zł i już :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...