Skocz do zawartości

Klawiatura do około 350zł mx black/red


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez steel116,

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w wyborze klawiatury mechanicznej do około 350zł. Przełączniki, które mnie interesują to mx cherry black/red. Najlepiej jakiś CM Storm, bo słyszałem, że za małe pieniądze mają bardzo dobrej jakości klawiatury.

Nie mogę do końca się zdecydować który przełącznik wybrać. Gram głównie w gry MOBA (dota,lol) i czasami w FPSy. Głośna klawiatura nie będzie mi przeszkadzać.
 
Nie zależy mi na przyciskach multimedialnych, lecz gdyby były to nie będą przeszkadzać. Ważne jest, aby przy użytkowaniu klawiatury czasami przez 12h dziennie nie bolała mnie ręka.

Wysokość przycisków jest mi obojętna.
Od kliku lat mam zwykłe klawiatury z niskimi przyciskami, ale mam nadzieję, że będę mógł się szybko przyzwyczaić.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Edytowane przez Itelaf
Link to post
Share on other sites

Z okazji braku cm storm red/black na naszym rynku jako następna (właściwie to nie następna bo jakość jest taka sama) polecił bym Tt esports meka g1 na cherry mx black. Klawiatura bardzo dobrej jakości produkowana przez Costar czyli ta sama fabryka co cm xt/rapid/triggerz czy klawiatury flico. 

 

Standardowo upewnij się, że sprzedawana klawiatura ma układ klawiszy US albo International (to to samo) bo nasze rodzime sklepu lubią mieć w ofercie klawiatury niemiecki, francuskie itp.

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Klawiatura z usa nie będzie miała odpowiedniej ceny głównie przez koszty wysyłki. Jedynie z chin może mieć odpowiednią cenę bo wysyłka zazwyczaj jest darmowa z bangood czy aliexpress. Tylko wiadomo z chin paczka potrafi iść 2 miesiące i różnie to bywa z bezpieczeństwem (do mnie wszystko dochodziło jak trzeba).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam SS 6gv2, i powiem Ci że jestem nią zażenowany. Klawisze niektóre w rzędzie są wyżej osadzone od innych ( w tej samej kolumnie ) nie mam pojęcia jak to naprawić, a na gwarancję tego nie przyjmują.

 

Mój kolega kupił w tym samym momencie i tym samym sklepie jednocześnie tą sama kalwiature co ja, i jego egzemplarz i mój są od siebie odmienne.

 

Moje klawisze się ciężej wciska, i są z innego czegoś pokryte, że mniej zbierają kurz, natomiast jego egzemplarz klawisze się łatwo wciska, ale jego super mega zbierają kurz ( obie klawiatury na cherry mx black ) więc to jest mega dziwne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A kupowałeś tą klawiaturę przez internet czy w sklepie?

 

Obie klawiatury były kupione przez internet u jak to mówi producent " autoryzowanego sklepu" w polsce.

 

Były kupione w pro cpu w tym samym dniu :)

Link to post
Share on other sites

Muszę chyba najpierw sprecyzować jaki przełącznik wolę. Nie mam za bardzo możliwości sprawdzenia w sklepie, więc mam nadzieję, że pomożecie.

Jak myślicie, jaki przełącznik byłby lepszy do gier MOBA/FPS (dota, lol, csgo)? black czy red?

Czy naprawdę tak często przez przypadek wciska się klawisze na mx red? Da się w miarę szybko przyzwyczaić? I podobno na mx black strasznie źle się pisze. Czy aż tak źle nie jest? Głośność nie ma dla mnie znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Na cherry mx black bardzo odczuwalna jest różnica pomiędzy redami.

 

Jeśli chodzi o black to po 2-3 godzinach gry palce dosyć bolą i są jakoś ociążałe. I Pisanie na blackach to wg. mnie masakra. Są dobre jeśli masz ciężkie łapy.

 

 

Cherry mx red natomiast są mega lekkie i bardzo łatwo wcisnąć klawisz ( ja wciskałem nawet jak miałem lekko ułożony palec na klawiszu ) ale da się przyzwyczaić jak do wszystkiego.

 

3/4 graczy na scenie cs.go wybiera redy bo nie męczą przy długotrwałych rozgrywkach i są dobre do dwukliku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy dostanę z polskiego sklepu (mogę zamówić przez internet) klawiaturę MK50 tylko, że z układem klawiszy us/intenational? To znaczy nie koniecznie z polskiego sklepu, lecz abym mógł zapłacić w PLN, a nie w EURO.

Już trochę szukam i kończy się na tym, że nie ma nic wspomnianego o układzie klawiszy, a zdjęcie jest z niemieckim układem.

 

Zastanawiam się nad Qpad MK50 oraz Thermaltake TT eSports Challenger Ultimate. Nie mogę do końca się zdecydować.

Qpad podobno mocno przyciąga kurz, a Thermaltake ma USB 2.0, podświetlane klawisze i podobno rewelacją są wentylatory - które boję się, że się zepsują.

 
Link to post
Share on other sites

pro cpu, hard pc mają qpad mk-50 z us układem klawiszy ( czyli pospolitym naszym )

 

Qpad to prawda że mega zbiera kurz, mój kuzyn ją ma i padły mu też klawisze, ale jakoś samoczynnie się naprawiły o_O :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Którą z tych dwóch klawiatur wziałbyś na moim miejscu?


Chyba jednak zdecyduję się na Thermaltake TT eSports Challenger Ultimate, podobno mniej awaryjna i ma bardzo fajny wiatraczek, usb 2.0, podświetlane klawisze i o wiele łatwiej dostać ją w Polsce z normalnym układem klawiszy. Chyba, że coś doradzicie jeszcze.

Link to post
Share on other sites

W celach szkoleniowych:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klawiatura_komputerowa

http://www.nie-przeplacaj.pl/klawiatura-mechaniczna-%E2%80%93-czy-warto/

 

przełączniki (pominę mniej popularne i zarazem praktycznie niedostępne w Polsce)

http://pclab.pl/art49997-2.html (sry za portal ale tu ładnie opisali)

 

Wyżej koledzy pochopnie polecają cherry red jako "gamingowy". Cherry brown są najbardziej uniwersalnymi przełącznikami do grania/pisania, to samo tyczy się blue ale tutaj mamy klik, który nie każdy lubi (dla mnie to esencja mechanika). Redy są lekkie i to na tyle, że dla mnie są nie do użytku przy pisaniu. 

 

ninja edit: warto przejść się do media markt czy komputronik mega store i poklikać sobie w klawiatury mechaniczne, które maja wystawione żeby wyrobić sobie opinię. 

 

Pomijając dostępność z różnymi przełącznikami bo to się zmienia i nie wiadomo co kiedy będzie, najbardziej polecam klawiatury cm storm quick fire xt/rapid/trigger potem tk potem rapid-i i trigger-z potem pro i ultimate. Tt meka g1 również jest bardzo dobrą klawiaturą. Tesoro durandal nie miałem okazji testować ale nie znalazłem złych opinii na ich temat czy to w necie czy na forach entuzjastów klawiatur. Klawiatury qpad mk50/85 również cieszą się dobrą opinią. 

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dużo to ja nie piszę. Najwyżej jedno zdanie na 10minut na chacie gry. Im szybszy będzie czas reakcji tym lepiej.
Do media markt mam ponad 50km. Jedynie avans/komputronik i inne mniej popularne sklepy. Czy w każdym komputroniku mają takie klawiatury na wystawie?


Chyba jednak zdecyduje się na qpad mk-50. Dużo osób mi ją polecało. Na allegro z układem us/int jest za 265zł.

Czy da się cokolwiek zrobić ze ścierającymi się klawiszami? Czy będzie to bardzo przeszkadzać?

Link to post
Share on other sites

Dużo to ja nie piszę. Najwyżej jedno zdanie na 10minut na chacie gry. Im szybszy będzie czas reakcji tym lepiej.

Do media markt mam ponad 50km. Jedynie avans/komputronik i inne mniej popularne sklepy. Czy w każdym komputroniku mają takie klawiatury na wystawie?

Chyba jednak zdecyduje się na qpad mk-50. Dużo osób mi ją polecało. Na allegro z układem us/int jest za 265zł.

 

Czy da się cokolwiek zrobić ze ścierającymi się klawiszami? Czy będzie to bardzo przeszkadzać?

 

Da się -> Kupić inną klawiaturę XD

 

Nie za bardzo, w qpadach mk-50 to w każdej sztuce po kilku miesiącach ścierają się klawisze których używa się najczęściej. 

 

Chyba że nakleisz sobie coś na przyciski ^^ ale nie wiem jak taki zabieg czy cokolwiek wygląda. :P

Link to post
Share on other sites

Da się -> Kupić inną klawiaturę XD

 

Nie za bardzo, w qpadach mk-50 to w każdej sztuce po kilku miesiącach ścierają się klawisze których używa się najczęściej. 

 

Chyba że nakleisz sobie coś na przyciski ^^ ale nie wiem jak taki zabieg czy cokolwiek wygląda. :P

Można kupić nowe przyciski, tylko nie wiem czy do qpad pasują wszystkie

Link to post
Share on other sites

A może coś bez podstawki pod nadgarstki? Obecnie mam taką i nawet wygodnie mi się używa jej i nie bolą nadgarstki. Tylko boję, że mechaniczna to będzie zupełnie coś innego. Zastanawiam się nad Tesoro Durandal.


Oprócz red switchy mogą też być brown. Tylko nie black i blue.


Postanowiłem powiększyć budżet. Do max 400zł z przesyłką.
 

Edytowane przez Itelaf
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Właśnie interesowałem się Tesoro Durandal "Ultimate" również bo zwykłego durandala nie opłaca się brać, ale w sumie zrezygnowałem.

 

Jeśli miałbym 400zł celowałbym w CM Storm TK z red switchami.

 

Masz tam full NKRO tak jak z qpadem mk-50, przyciski są laserowo grawerowane więc nie zejdą, podświetlenie ( np. mnie irytuje i nie lubię, ale można zawsze wyłączyć :P ) I ogólnie konstrukcja wydaje się 

 

No i CM Storm jest napewno lepszą konstrukcją jakościowo, bo tworzą naprawdę mega dobre klawiatury, mimo że CM Storm TK nie jest z rąk Costar produktów. 

 

Podkładkę pod nadgarstki do klawiatury w sumie zawsze można dokupić i kosztuje z 40-50zł :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...